T_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, potřeboval bych radu - nevíte kde koupit T-čko na hadici 16/22 s odbočkou 12/16 . Našel jsem jediné od Eheim, ale to je všude vyprodané, nedostupné.

Možná se to dá najít i pod jiným názvem, ale nevím přesně pod čím hledat.

Můžete mi doporučit nějaký shop, kde kupujete instalační materiál pro akva a taková spojka tam je.


Díky.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Macek a syn, PVCu. Si to slep jak je potřeba, třeba i s ventilem a máš to pořádně a i lacnějš....
https://eshop.macekasyn.cz/produkt-pvc- ... -3710/4338
https://eshop.macekasyn.cz/produkt-pvc- ... vy-42/4337
lepidlo v tubě za 30 kč kdekoli.
https://www.eshop-koupelny-topeni.cz/pr ... djMhehKjGg
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Díky za radu, ale nerad něco bastlím, takže chci originál na hadici T spojku. Nedávno jsem ji někde našel, ale teď ne a ne ji najít znovu, jen ten vyprodaný Eheim.

Zkusím tedy ještě chvíli hledat. A pořád ještě uvažuji i o tom malém tichém čerpadle a mít to zvlášť. Ale zatím tip na extra tiché čerpadlo bohužel nemám.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
jluk
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 17 Máj 2008 09:34
Bydlisko: Praha-Východ

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa jluk »

Určitě je lepší na odbočku dát ventil a regulovat průtok. Na eheim se vykašli a dej ty PVC-U fitinky. To je kvalita, která drží a je variabilní. Mám čerpadlo 16.000 l/hod 40 mm výtlak a odbočku 20 mm na fluidaky, chlazení atd.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ty trubky se asi budou na hadici dávat dost blbě, není to tvarované na hadici, je to rovné, může se to smeknout - originál spojky na hadice jsou prostě jiné, mají takové to "zoubkování".

Ventil je přímo na přívodu fluidního filtru, bez ventilu by se to nedalo, to je mi jasné.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Jinak jestli tedy mluvíme o tom samém - hledám spojku stejnou jako na obrázku, jen odbočku potřebuji 12/16. Samozřejmě, mohu dát 5 cm hadice a pak redukci 16/22 na 12/16, ale raději bych jen to Tčko, čím méně spojů, tím lépe.
Prílohy
T.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Toto je hadicovy trn na PVC U ma rozne priemery a existuje aj nalepovaci aj na zavit, tak ked mas vytlak 25 mm das tam T kus za neho ventyl a potom redukciu na trn aky potrebujes 16, 12, 10 mm. Na trn napojis hadicu s fluidaku. Elegantne tiche riesenie.
trn.jpg
trn.jpg (12.47 KiB) 1011 zobrazení
jluk
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 17 Máj 2008 09:34
Bydlisko: Praha-Východ

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa jluk »

Jj hadicové trny jsou stejné, také s vroubky :) Všechno mají tady aquaplastik.cz.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

P_P napísal: 24 Nov 2019 18:41 Jinak jestli tedy mluvíme o tom samém - hledám spojku stejnou jako na obrázku, jen odbočku potřebuji 12/16. Samozřejmě, mohu dát 5 cm hadice a pak redukci 16/22 na 12/16, ale raději bych jen to Tčko, čím méně spojů, tím lépe.
Viděl jsem to za cca 50 Kč v Hornbachu naproti Globusu u hadic :wink:
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

V Hornbachu jsem byl, tam nemají. Ale asi myslíš Bauhaus, ten je naproti Globusu. Máš pravdu, tam jsem už nějaké podobné věci kupoval, teď jsem jej opomenul. Zkusím se tam stavit, dík za připomenutí.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Bauhaus :roll:
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak bohužel běžné supermarkety nic. Nakonec jsem dnes ve Sklorexu koupil T 16/22 a na tu odbočku redukci na těch 12/16.

Vypadá to, že sobota bude dnem zapojení fluidního filtru. Tak jsem zvědav, jak to zvládnu, zručnost už delší dobu není moje silná stránka.

T čko chci dát hned pár cm za výtlačné čerpadlo, ale asi je jedno, kde bude zapojené? Na hadici k filtru bude ventil, kterým se nastaví průtok. Druhá hadice z filtru půjde normálně do vidy do sumpu. Mohu ji dát do komory k odpěňovači, nebo pak do komory s výtlačným čerpadlem. Podle mne je to jedno, ale pokud ne, dejte někdo vědět.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak děsná práce je za mnou, šel jsem na to už dnes.

Ono se řekne dát téčko, napojit filtr - ale zabralo mi to 2 hodiny. Nakonec stačilo T bez redukce, ta menší hadice se po nahřátí dala roztáhnout.

Dojem nic moc, sump je malý, teď je tam navíc velký filtry a dvě hadice, přívod k čerpadlu jsem nekrátil, takže jsem je otočil a je to pro mne nezvyk, hadice se tam jaksi pne, ale už si snad sedá.Nicméně uvidíme, jak dál - mám čerpadlo DCP 3000, nyní jsem je dal na 90%. Ventil na fluidním filtru musím mít skoro otevřený, aby se to trochu fluidovalo. Čekal jsem, že když to pustím naplno, bude Rowaphos lítat jak blázen a u horní části filtru,. Ale ne, tam pobyl jen pár vteřin, asi než plně nasákl, teď je jen dole a mírně se mele. Ano, stačí to tak, ale rezerva tam není.
Uvidím, dávám také AL99, mám dojem, že je těžší, tak uvidím, jak bude fungovat.

Jsem zvědav, jak bude klesat PO4, no snad to bude fungovat.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa kominík »

rowaphos nejsou peletky - menší průtok jen lehké převalování
u jiných phosů se dokonce píše jen pomálé protékání - vytékání , jinak se maximálně nenasytí ,vyhozené prachy :wink:
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Jo, jasně, možná ještě trochu uberu, uvidím, jak to bude stabilní v tom okruhu, zatím asi OK.

Mám to tak, že se mele odspodu do cca 3/4, horní vrstva se skoro nehýbe, aspoň ve video-návodu to tak bylo.

Trochu jsem nedomyslel proplach, dal jsem rowaphos do filtru a zalil vodou - jasně, nic neproteklo, když je tam přívod odspodu. Takže hodně šlo pak do akva.

Jak to proplachujete, nějak v nádobě? Když jsem to měl v sáčku, to bylo jasné, prolít a hotovo, Teď budu muset nějak jinak.

A ještě dotaz - používá někdo dlouhodobě jen AL99? Pracuje se s ním lépe, ale prý z něho jde hliník do akva a má se střídat s něčím na bázi železa. Tam mne zajímá, zda někdo jede převážně AL99.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"