Odpeňovač - koľko má odpeniť a ako to zlepšiť

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Prosím o radu, mám odpěňovač Tunze classic 9205 na 370 litrové akvárium, je umístěný hned za přepadem. Jediný problém je, že skoro nic neodpěňuje :? . Vypadne z něj tak jedna polévková lžíce za tři dny. Zkoušel jsem už snad všechno - přiškrtit přisávání vzduchu, postupně jsem jej pouštěl až skoro vypadl šroubek :) , rozebral jsem jej a celý vyčistil atd. Sice bych rád věřil že mám tak čisté akvárium že není potřeba, ale bohužel to tak není. Osazemsvo je 3 klauni, 3 sapíni, Chelmon Rostratus, Paracanthurus hepatus, Valenciennea puellaris, Ostracion cubicus (ten koupila manželka že je takovej krásnej, malinkej a roztomilej :shock: ) a Salarias fasciatus. V akvariu je cca 40 kg živých a pár mrtvých nyní již obživlých kamenů. NO3 je mezi 10 - 20, fosfáty se (konečně) blíží nule. 14 měkkých a dva tvrdé korály, kupodivu se jim daří: Lemnalia se množí tak že jí pravidelně likviduji, sinularia a Sarcophyton už lezou z akvária.
Pepa N. 360 reef mix.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Ciste teoreticky, kdyz budes mit uplne vysroubovanej ten modrej sroubek na regulaci vzduchu, tak by to melo vyhazovat skoro cistou vodu a naplnit nadobku behem chvile. Tunze Clasic odpenovac nemam ani jeden, jen Comline a Nano, a u nich to takhle funguje. Me vysleha ten vetsi odpenovac tak 2-3dl tydne, coz je podstatne vic nez pises ty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"