Astaxantin

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Astaxantin

Príspevok od používateľa tragett »

Chtel bych se zeptat, zda nekdo pouziva krmeni s astaxantinem, jedná se o přírodní barvivo /karotenoid/, které se zpravidla přidává do mražených krmiv kvůli lepčími vybarvení ryb (discusů apod). Zvýrazňuje u ryb především červenou barvu. Případně pokud někdo mraženým s tímto přídavkem krmí, jaké má zkušenosti. Díky
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Astaxantin

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Mořské ryby jsou samy o sobě krásně barevné a zbytečně do nich strkat nějakou chemii navíc mi přijde dost hardcore. Je to jako když firmy přidávají do salámu nějaký E-čka aby to jejich zelené pseudomaso líp v regálu vypadalo. Ale člověku to určitě neprospěje. To samé bude i u ryb. Navíc dost pochybuju, že ty ryby budou o moc víc výraznější než předtím.
Používateľov profilový obrázok
geronimo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 20 Jan 2010 08:41
Bydlisko: Trnava

Re: Astaxantin

Príspevok od používateľa geronimo »

Ale zas mohli by blikat hadam nie :D , nech to stoji za tie prachy
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Astaxantin

Príspevok od používateľa tragett »

Ale kdo tady mluvi o chemii a nejakem cpani ji do ryb? Je to prirodni barvivo, stejne jako se dava piranim betakaroten, aby mely oranzova bricha, tak tercovcum a podobnym rybam se dava jako prisada do zradla astaxantin (stejne jako treba cesnek, spirulina, atp.) ... nejedna se o zadnou synteticky vyrobenou latku z ropy nebo co ja vim z ceho jako jsou E-cka ;) a ne vsechna ecka jsou zdravi skodliva ... zajima me, zda nekdo krmeni s Astaxantinem pouziva, tot vse :roll: ... Nerad bych se tady poustel do debat o pumpovani chemie do ryb, prislo mi to jako zajimavost, docetl sem se o tom na webu prodejce mrazenych krmiv, tak sem polozil dotaz :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Astaxantin

Príspevok od používateľa Zvejkus »

To je mi jasné, jen mi přijde zbytečné jim dávat jakoby "něco navíc". Nicméně podobná složka je i klasických granulí Hikari Marine A nebo S a myslím, že New Life Spectrum má něco podobného taky. Můžeš zkusit a uvidíš. Jelikož jsem tyhle granule zkoušel, tak mi teda nepřišlo, že by oranžová na klaunech byla víc oranžová než u prodejce nebo hepaťákova modrá byla víc modrá. Možná je to tím, že to kombinuju s mraženým. :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Astaxantin

Príspevok od používateľa MRysan »

Mohu potvrdit, že má vliv na vybarvení ryb, ale při koncentracích nedosažitelných běžným krmením.
Většinou ta krmiva mají mezi 25-50mg, pro skutečně znatelné vybarvení je třeba tak 150+.
Jedná se o přírodní produkt z řas. Ostatně většina koupených "lososů" v Kauflandu není losos, ale dobře probarvenej siven, stejně tak když si jdete do zveráče koupit super red ancistruse, po čase zjistíte že žloutne a je z něj L144 :D

je to sice troche off téma. ale co už
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"