způsob vzduchování + teplota...

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

způsob vzduchování + teplota...

Príspevok od používateľa moguai »

Já vím, že to tady je,ale hledám už dlouho a nic.Potřebuji vědět, jaký je nejvhodnější způsob vzduchování pro aqua, jak pro reef tak pro Fish only.A druhá otázka, jaký rozsah teplot je pro reef nezbytný a jaký pro Fish only.Díky za rady, Franta
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vzduch (resp. O2) - odpenovac, prepad, dostatocne prudenie v AQ
Teplota- optimum okolo 25-26, bezpecne sa da pohybovat v rozpati cca 23-28 C. Ryby kratkodobo znesu aj vacsie vykyvy, ale z dlhodobeho hladiska im to neprospieva. U koralov je to individualne, ale ak nechces riskovat premenu svojho reefu na polievku frutti di mare (ako sa to podarilo aj mne), radsej sa snaz s teplotou moc nehybat.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Vzduchovanie v f-o, reefe sa nerobí je škodlivé. / vyhána CO2 z vody a tým kolíše hodnota pH/ Maximálne vzduchovanie v odpenovači je ok. A teraz k teplote: ideál je 25 stupnov. Nad 29 stupnov korále odchádzajú do neba....Je tu na fore sekcia o chladení morských akva :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Díky Vám oběma, teď tam mám okolo 28°C, což je moc, hned to snížím.Franta
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno těch 28 se ještě dá,alespoň s toho co jsem vysledoval v mém AQ to ničemu evidentně nevadilo :wink: ale bude to chtít připravit se na léto a to je tady ani nemrknem :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:mno těch 28 se ještě dá,alespoň s toho co jsem vysledoval v mém AQ to ničemu evidentně nevadilo :wink: ale bude to chtít připravit se na léto a to je tady ani nemrknem :wink:
Já už teď mám problém to udržet na těch 28°C.Ale, já to vykoumám, abych měl v létě do 28°C.Jinak,mám Xenii a řekl bych, že jí to vadí, respektive 28°C je asi na ní moc, nebo ne?
Díky všem reefákům :-)
Lukas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03 Jan 2006 09:48
Bydlisko: Benešov u Prahy
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lukas »

moguai napísal:Já už teď mám problém to udržet na těch 28°C.Ale, já to vykoumám, abych měl v létě do 28°C.Jinak,mám Xenii a řekl bych, že jí to vadí, respektive 28°C je asi na ní moc, nebo ne?
Díky všem reefákům :-)
Zdravím, i já měl v létě problémy s teplotou, ale například levný ventilátor ze supermarketu to vyřešil... Sice asi "sežere" více elektriky, než profesionalní chladič, ale je to účinné. (aspoň z mé zkušenosti)
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Otázka k tomu vzduchování - jde to i bez odpenovace ?
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Radu1 napísal:Otázka k tomu vzduchování - jde to i bez odpenovace ?
Jak již bylo výše uvedeno, vzduchování mořského akvária je nežádoucí. Kyslík je potřebný pouze pro oxidaci případných dusïtanů na dusičňany (prostředníctvím bakterií) ve filtru (případně také proto, aby ve filtru nenaběhl denitrifikační - anaeróbní proces), dostatek vzduchu k tomu se tam dostává z akva a z odpěňovače. Dokonce existují názory, že dusík, který tvoří 78% vzduchu, se při vzduchování v akva rozpouští ve vodě a podporuje růst nežádoucích sinic. Kyslík (který potřebují k životu organismy) ze vzduchu se do akva v dostatečné míře dostává výměnou plynů na rozhraní vzduch-voda (která se v akváriu promíchává čerpadly). Odpovídat proto na zadanou otázku nemá smysl.
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Díky čéčé
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jaroslav napísal:
Radu1 napísal:Otázka k tomu vzduchování - jde to i bez odpenovace ?
Jak již bylo výše uvedeno, vzduchování mořského akvária je nežádoucí. Kyslík je potřebný pouze pro oxidaci případných dusïtanů na dusičňany (prostředníctvím bakterií) ve filtru (případně také proto, aby ve filtru nenaběhl denitrifikační - anaeróbní proces), dostatek vzduchu k tomu se tam dostává z akva a z odpěňovače. Dokonce existují názory, že dusík, který tvoří 78% vzduchu, se při vzduchování v akva rozpouští ve vodě a podporuje růst nežádoucích sinic. Kyslík (který potřebují k životu organismy) ze vzduchu se do akva v dostatečné míře dostává výměnou plynů na rozhraní vzduch-voda (která se v akváriu promíchává čerpadly). Odpovídat proto na zadanou otázku nemá smysl.
Tedy to znamená, že nemám vzduchovat.Ovšem nepoužívám odpěňovač.Tedy, stále nemám přivzdušňovat, protože v akva mám sice se pohybující hladinu,ale né čeřící z důvodu kolísání Ph a Kh.Takže přísun vzduchu je asi minimální.Jak je na tom FO? Tam se také nevzduchuje?
Díky za odpověď,Franta
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Víděl jsem již poměrně hodně mořských akvárií (osobně, nebo na foto) a vzduchovalo se v nich pouze v amerických filmech. Tam ale byly umělohmotné korály, chemicky upravená voda a ryby (a místo vzduchovacího kamínku potápěč a potopená galéra s pokladem). A také to nějak funguje.
Takže pokud někdo chce vzduchovat, ať vzduchuje. Co jsem mohl, to jsem k tomu napsal a záleží pouze na vůli jedince, co si z toho vybere. Možná, že by pomohlo si něco o mořských akváriích také přečíst - literatury a údajů na internetu je dost.

Ve sladkovodní akvaristice se vzduchování také využívá především pro rozhýbání hladiny (a tím zlepšení výměny plynů mezi vodou a vzduchem), což v mořských akváriích zabezpečují čerpadla.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jaroslav napísal:Víděl jsem již poměrně hodně mořských akvárií (osobně, nebo na foto) a vzduchovalo se v nich pouze v amerických filmech. Tam ale byly umělohmotné korály, chemicky upravená voda a ryby (a místo vzduchovacího kamínku potápěč a potopená galéra s pokladem). A také to nějak funguje.
Takže pokud někdo chce vzduchovat, ať vzduchuje. Co jsem mohl, to jsem k tomu napsal a záleží pouze na vůli jedince, co si z toho vybere. Možná, že by pomohlo si něco o mořských akváriích také přečíst - literatury a údajů na internetu je dost.

Ve sladkovodní akvaristice se vzduchování také využívá především pro rozhýbání hladiny (a tím zlepšení výměny plynů mezi vodou a vzduchem), což v mořských akváriích zabezpečují čerpadla.
Tedy rozumím tomu, že vzduchování je nežádoucí.Ovšem je tady jeden problém.Jak v tomto případě funguje filtrace.Protože bakterie potřebují kyslík k přeměně nitrátu.Mám sedimentační filtr.Jak jsem již podotkl, hladina je v pohybu,ale nečeří se.Tedy, okysličování je dost malé.Takže nevím, obávám se, že po umístění nějé ryby do akva zajde na udušení.Akva mám jen 100 l.Tedy dost málo.Přesto se nemám obávat?
Díky Franta
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"