Ring

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Ring

Príspevok od používateľa tragett »

A Kessil LED jsou na tom momentálně jak? Už je to přeci je nějaký pátek, co se objevili na trhu, já sem je nad nádrží zatím neviděl, docela by mě to zajímalo, zda je to skutečně takový zázrak jak tady někdo na začátku tvrdil :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Ring

Príspevok od používateľa triscene »

inak teraz som pozeral na nete, kedze nejak neratam ze kolko je tam LED tak je tam nakoniec 24x po 2W na tej mojej 62-1. moja chyba :)
odvtedy co som to namontoval tak som nejak neratal ze kolko je tam tych LED :)
takze mozno ked je tam tych 48W a este to ma nejaku optiku 60 stupnovu tak by to mohlo pekne zapiect :)

http://erybka.pl/data/gfx/pictures/large/8/0/4508_4.jpg

a info priamo od Blau:

For our experience for Nano Aquariums the performance of a good LED light is better than HQI.

For example in an Open Reef (91 litres) we must to have the Lumina LED 36 at 60% of power, more power can burn the coral.

The external lens of the light(60º) concentrates the light in a way that is 2,5 time more light that without lenses.

With the internal controller of the Lumina you can make sunrises, moon phases, etc. that with Metal Halide is impossible .
Naposledy upravil/-a triscene v 30 Aug 2013 10:16, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Ring

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

Tragett-MUJ NAZOR- kessil led bych dal mozna tak za na nake nano.....videl sem to v jedne morske akvaristice na slovensku nad koralovou nadrzi a byla tam tma..a to tam meli asi 3 ks ....za ty prachy se da poridit mnohem lepsi svetlo ..... i kdyz toto je dizajnove docela pekne ....
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Ring

Príspevok od používateľa kominík »

to tragett
řekl bych,že to není až tak růžové jak to v začátcích vypadalo,ale možná se mýlím a budou s fragu náskládaných do akva skvělé kolonie
akva po založení vypadalo skvěle - asi by to chtělo foto pro porovnání :wink:
to triscene
pokud bude málo tak přidáš třeba t5 trubici ,uvidíš sám podle nasvícení akva a reakce korálů
já už bych to nechal vyšumět a doufám,že zde na fóru jsme tě jenom vybudili k tomu,aby jsi se do akva pořádně zakousl a vytvořil moře ,které ti bude dělat jenom radost. 8)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Ring

Príspevok od používateľa triscene »

kominik..o to mi vzdy islo a ci pri sladkom aj pri morskom vzdy chcem ist s technikou do high-end a doplnim to o skusenosti ziskane od skusenych, predsa len pri mori ta katastrofa moze stat trosku viac prachov ako pri sladkej vode. a nielen prachov ale aj nevinnych zivotov :)
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Ring

Príspevok od používateľa LukasO »

a o to šlo i všem ostatním, kteří se tě snažili navést...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Ring

Príspevok od používateľa vik_33 »

YES :!:
Howgh :!:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Ring

Príspevok od používateľa aquain »

To triscene-kombinuj světla KESSIL a VERTEX . To je síla
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Ring

Príspevok od používateľa amsi »

triscene napísal: Ale ocividne tu dostala predosla otazka ludi do uzkych lebo kazdy kopiruje kazdeho

Odoslané z môjho R800i
Ja z Tebe v uzkych nejsem :grin: sve svetlo jsem zacal vymyslet pred dvema lety a nemel jsem odkud opisovat. Byly v prodeji prvni svetla z Chiny a Pacific Sun .... Celkem rozdil. Neco jsem udelal a rok na tom jedu. Co jsem nejak koumal byly Watty a hotovo (jasne ze barevne spektrum taky) Najdes 10 vyrobcu v čině např Led 6000K a 10 ruznych lumenu.Ale jak je psano .... Ty mas to nejlepsi takze muzes v klidu spat .. presne tyto (T) YPY .... prodejci potrebuji. Muze Ti 300 lidi co nejak sviti napsat svuj nazor a Ty si meles svoje .... OPTIKY :lol::lol::lol: ty Ti to tak nejak zmensi ten uhel , ze nepujde treba tolik svetla ven z akva ale to jsem nahradil mirnym natocenim predniho dozadu a zadniho dopredu.
S Tebou se da diskutovat na stejne urovni jako s moji dvouletou dcerkou 8-)
Hlavne sem dej fotku hned jak to akva osadis koralama !!! Aby jsme videli ten posun !!! A presli jsme konecne na to spravne osvetleni ! ;-)


Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa vik_33 »

to gut: Lego Akvárium by byl mnohem lepší nápad, než některé nápady jednoho nejmenovaného uživatele :wink:
Lego Atlantis.jpg
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa MRysan »

no tak to byla moc hodnotná odpověď, děkuji :D pedagog z tebe ale asi nikdy nebude.
Na to vápno se ho zeptám osobně i když mi stejně doporučí RF A

jo bydliště Ostrava, už to chápu :lol: a hašené vápno znám, jelikož jsem pracoval na těch vašich lagunách v Ostramu.
LPS/SOFT 300l
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa gut »

odpovědi hodnotné jsou. že to v tom nevidíš není problém na mé straně. tvoje ambice zúčastnit se odborné diskuze ztroskotala na nedostatku právě oné odbornosti. důsledkem toho byl výpotek na který se většina kolegů tady na fóru ani neobtěžovala odpovedět.
já jsem ti poradil studium a doporučil konkrétní téma.
ale pokroky jsou vidět.už třeba víš jak zjistit že jsem s ostravy. takže ten můj pedagogický vliv není zas tak špatný.

Ješte mě napadá jeden citát s dost staré knížky.nevím jak se jmenovala. tuším Buble nebo Beble? . my tu v té ostravě moc sečtělí nejsme .bylo to něco že se nemají házet perly sviním

Viku prosím,až uznáš za vhodné tak to smázni.tohle fakt s tématem nemá ani ň
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa MRysan »

Bez tebe bych nevěděl, že si mám nejdřív něco načíst, díky. Jenže v běžné akvaristické literatuře se píše zpravidla jen o komerčních produktech a ne moc alternativách, navíc je to docela složité a pokud tě od toho neustále někdo odrazuje, tak je to ještě složitější.
Ty témata jsem pročetl dost pozorně, funguje tu několik pomazaných hlav co je schopno s v názorech hodně rozcházet a každý pro to má své dobré argumenty. No a nejhorší na tom je, že všichni maj to akvárko perfektní a problémy nemaj, popřípadě o nich nemluvěj. Pak je dost těžké si vybrat.

Souhlasím s tebou v tématu vzdělání vs Ostrava (resp její obyvatelé) Mám diplomy jak z OU tak VŠB, učej tam předenším Češi ( nějakou dobu i já) a Slováci a nevzpomínám si na jediného úspěšného absolventa z OV, Havířova, Karvinska, nebo dokonce Těšína. Ale přehled o chlastu, kde nakoupit polský retka a kde která hospoda je měl vždycky každej perfektní.
Naposledy upravil/-a MRysan v 21 Nov 2013 21:07, upravené celkom 1 krát.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa LukasO »

Urážet lidi podle bydliště je jistě přínosné a zřejmě odpovídá druhu vzdělání a povaze osoby
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa moře v Praze »

uf tak to je i na mě dost :D navrhoval bych zvolnit. Lépe se věnovat tématu než se zbytečně urážet.
Aby bylo možné se tu něco dovědět. Vyvrátit myšlenku rozumným způsobem argumenty sem určitě patří.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"