vortech x tunze

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

vortech x tunze

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Vzhledem ke skutečnosti, že mi před nedávnem odešlo průtokové čerpadlo made in čína (a docela při tom zasmrdělo), navíc nové už se mi taky po odpojení kouslo a zdá se mi víc hučí, rozhodl jsem se pro trochu kvalitnější řešení. Chtěl jsem řiditelné, pro možnost toho šplouchání, případně regulace průtoku a líbí se mi pauza na krmení a noční mód.
Do oka mi padly vortech MP10 a tunze turblle 6055+kontrolér - cena je srovnatelná, tak kde tápu:
hlučnost - vortech kvůli tomu dost lidí zrovna nechválí, tunze netuším.
nastavitelnost proudu - čerpadlo bych nejradši umístil blíž k zadní stěně a namířil lehce směrem k čelnímu sklu kvůli velkému sarkáči uprostřed nádrže. Vortech bych musel napálit asi přímo do něj a nevím jak se mu to bude líbit. Tady u mě vede tunze.

Nemá někdo s tou 6055 osobní zkušenost jestli do ní jít nebo dát přednost vortechu?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa vik_33 »

S Vortechem zkušenost nemám, ale tunze mi sedí. Mám sice větší modely, ale funkčnost je stejná. Možnosti nasměrování jsou rozsáhlé, hluk podle mě v přijatelných mezích, regulace super.
Pokud bys šel do tunze, přenechám Ti jeden singlecontroler, co mám navíc. Fotocelu pro změny na noční provoz už si koupíš u kteréhokoliv prodejce.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Ja mam tunze 6095 a maximálna spokojnosť.tichucke,len občas človek pocuje tiche hmkanie ked je absolútne ticho,ale to naozaj nevadi. S vortechom skúsenosť nemám.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

vortech x tunze

Príspevok od používateľa tragett »

Ono u Vortechu hodne lidi rika, ze je slyset, ale jede jim naplno. Kdyz das dva kusy, nevohulis je, tak je to spicka, nadherny vlny. Mel sem moznost videt akva s jednim Vortechrem a fakt to bylo slyset, ze mi to vadilo. A umisteni rotoru mimo vodu je taky pekny.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Jo, jenže jestli je u vortechu neslyšet dvakrát dražší tak vyhrává tunze, jdu do něj, snad to dopadne k spokojenosti.
milky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Jún 2011 09:38
Bydlisko: Trencin

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa milky »

Ahoj, Ja mam jedno 6055+controller uz vyse roka a spokojnost. Ta hlucnost no ked ide naplno tak to pocut je no po mensej uprave silikonovy film pod magnet - nic strasne . neviem porovnat s vortechom. Kupoval som ho uz bez orig. zdroju. je to udajne slabsie miesto :( ( ale adekvatna nahrada za par E cize nie je problem.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak tunze je doma. No pocity jsou zatím obojaké, je teda fajn tichounké, menší než číňan, ale mám pocit, že čínskej superaquatic 5000l frčel silněji, a to na max má mít tunze 5500l. Netuším k čemu jsou ty propojky 12V - 24V a jestli do toho mám vrtat? Předpokládám, že regulují výkon?
No a trochu zklamání je kontroler, čekal jsem že rozdíly ve vlnění budou trochu větší ale něco to dělá :)
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa vlčák »

Přípojky jsou pravé na ten výkon. Dej tam 24 a uvidíš ten fofr
Ondrejst
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 24 Okt 2007 18:51
Bydlisko: Myjava

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa Ondrejst »

Aký controler si kúpil? a koľko čerpadiel máš?
dík.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa JRx »

kupil tunze,
takisto som sklamany z riadenia toho kontrolera, aj som to zacal riesit no nieje casu.....
kupil som enkoder aj spojazdnil, velky displej kym dosiel z ebayu uz potom nebola chut ani cas....
mozna ze zase v zime.....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Mám jednu 6055ku a singlekontrol 7091, 5000l z číny mi vodu míchalo docela dost, skoro někde až moc, uvidíme jak to bude vypadat za pár dní, jestli je to jen můj pocit a korálům se to bude líbit, nebo ne. Proudit to proudí. Jen to časování je na ... nejkratší doba pulzu je cca 2 sec. to je moc na vlny, ale zas to asi nějákej efekt má korály se hýbou trochu jinak než když je člověk jen napálí. Na youtubu sem našel, že to lidi točí s kontrolem 7092 nejspíš na mód waveboxu (ale nejsem si jistej, jestli to jde tak zapnout s čerpadlem bez úpravy v technice, to by musel testnout někdo, kdo ho má) a tam je pulz cca 0,2-2sec. U pulzu 1 sec to rozhíbalo 80cm nádrž s tou 6055 pěkně.
Jo a i s tím 24V čipem :-D to je pocitově trochu slabší, ale zas tam mám pulz co tomu trochu krade sílu, s tím se musí počítat. Na tunze mi to hodilo, že to moji nádrž utáhne na optimum, tak tomu budu zatím věřit.
Jo a dodatek, tlumič z gumovejch válečků je zajímavej, jen to kluci nemuseli udělat tak pěkně modrý (proč ne černá jako zbytek) svítí to jak pěst na oko.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: vortech x tunze

Príspevok od používateľa martin01 »

Já mám přidané jedno čerpadlo jako pomocné pro wave box, je to sice silnější model, dělá 3-13 tis. litrů, ale princip je myslím stejný. Funguje to už skoro rok. Každopádně pro efekt vln je potřeba impuls kratší, alespoň u mé 2 m dlouhé nádrže. Pro nastavení vln je potřeb otáčet od nejkratší doby asi tak po půl milimetrech, stačí jen o kousek pootočit víc a vlny se rozbijí. S klasickým kontrolerem pro 4 čerpadla se mi vlny nikdy nepovedly vytvořit, ale používám ho na proměny proudění v akváriu a to dělá dobře. Ta modrá je děsná, ale ono to stejně zaroste.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"