Problém s Elektrickou Energiou ?

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

DinoMit
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Mar 2013 21:54
Bydlisko: Brodzany

Problém s Elektrickou Energiou ?

Príspevok od používateľa DinoMit »

Zdravím, som tu nový!
Chcel by som si založiť menšie morské akvárium cca 175l len sa bojím jednej veci! :? Ak by vypli v dedine Elektrický prúd na hodinu dve až pol dňa čo by sa mohlo stať s akvarkom resp. životom v ňom ? Vopred ďakujem za odpovede a cením si ich :wink:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Problém s Elektrickou Energiou ?

Príspevok od používateľa LukasO »

To záleží, jak zodpovědně přistoupíš k založení akvária - pokud přerybníš, dlouho nevydrží. Mě vydržel minulý týden Půlkubík 11hodin bez úhony - a to mám dsb. Hodina dvě - neřeším, někdo řeší UPS zdrojem pro PC, po zkušenosti z minulého týdne jsem za 5129kč koupil elektrocentrálu - to pro případ že by kluci z eOn-u opět řádili.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Problém s Elektrickou Energiou ?

Príspevok od používateľa shark »

stojí podle mě za zmínku ještě že i typ filtrace má také podstatný vliv na dopad výpadku el.na AQ.
Pokud je např plná korálovky a bude to zanešené tak to muže nádherně zahnít a odpálit po spuštění akva.To v případě že nejsme u výpadku (a to se klidně muže stát)neohlídáme a zkažená voda vlítne do nádrže a udělá své.Tohle hrozí u více typů filtrací.Proto už stavím jen jednoduché filrace kde se toto co nejvíc eliminuje.
DinoMit
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Mar 2013 21:54
Bydlisko: Brodzany

Re: Problém s Elektrickou Energiou ?

Príspevok od používateľa DinoMit »

LukasO napísal:To záleží, jak zodpovědně přistoupíš k založení akvária - pokud přerybníš, dlouho nevydrží. Mě vydržel minulý týden Půlkubík 11hodin bez úhony - a to mám dsb. Hodina dvě - neřeším, někdo řeší UPS zdrojem pro PC, po zkušenosti z minulého týdne jsem za 5129kč koupil elektrocentrálu - to pro případ že by kluci z eOn-u opět řádili.

Takže neaké väčšie problémy že by my všetko vyhynulo nehrozia ? A koľko by si odporúčal rýb do toho aqua ?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s Elektrickou Energiou ?

Príspevok od používateľa vik_33 »

Špatně založené/provozované AQ může odpálit i pouhý dvouhodinový výpadek el. energie. Na druhou stranu většina akvárií si takového výpadku ani nevšimne. Opravdu záleží na mnoha okolnostech.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"