Moja prvá 200-ka

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Moja prvá 200-ka

Príspevok od používateľa blackchicken »

Ja jsem meril od zacatku refraktometrem. Posledniho pul roku jem zjistil ze meri nejak prapodivne a to i po kalibraci. Byl kupovan na nejakych strankach ktere se jmenovali primo refraktometr tusim. Kazdopadne pravda je ze na mereni je uplne super, zadna voda a po patricken cviku je to otazka minutky. Na druhou stranu chci vedet naprosto presne jakou mam salinitu a tento hustomer me prijde jako 100% pri dodrzeni 25 stupnu. Ja osobne uz asi nicim jinym merit nebudu. Akorat jsem si objednal plastovy pruhledny odmerny valec a je to vyresene.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja prvá 200-ka

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Mno nevím, ty šachy s hustoměrem mi trochu nahání hrůzu. Odlévat si někam vodu, teď se modlit, aby to mělo teplotu, kterou člověk potřebuje, všechno je to sklo, takže aby se s tím zacházelo jak s dynamitem. Pak to může mít nějakou vadu z výroby, co nejde opravit nebo nastavit. Já mám refraktometr od Pepina(tuším nějaká značka ATC) cca 3 roky a za tu dobu jsem ho nemusel ani jednou kalibrovat. Je to tak 2 měsíce, co jsem si ověřil, že to měří správně. Pracnost nulová, pipetou naberu, kápnu, kouknu na hodnotu, očistím hadříkem a uklidím. Otázka opravdu minuty, dvou nanejvýš.
J.filip
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 30 Dec 2012 15:06
Bydlisko: Praha - Košice

Re: Moja prvá 200-ka

Príspevok od používateľa J.filip »

Ďakujem vám tak ten refraktometer mi príde najlepšia a najrozumnejšia investicia... 1-7 mám konečne po celom januáry volno tak budem napúšťať konečne akvárium dnes ak to stihnem si skočím po RO a prepadove kolena spojky a rúrky už sa neviem dočkať
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: Moja prvá 200-ka

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

Zvejkus napísal:Mno nevím, ty šachy s hustoměrem mi trochu nahání hrůzu. Odlévat si někam vodu, teď se modlit, aby to mělo teplotu, kterou člověk potřebuje, všechno je to sklo, takže aby se s tím zacházelo jak s dynamitem. Pak to může mít nějakou vadu z výroby, co nejde opravit nebo nastavit. Já mám refraktometr od Pepina(tuším nějaká značka ATC) cca 3 roky a za tu dobu jsem ho nemusel ani jednou kalibrovat. Je to tak 2 měsíce, co jsem si ověřil, že to měří správně. Pracnost nulová, pipetou naberu, kápnu, kouknu na hodnotu, očistím hadříkem a uklidím. Otázka opravdu minuty, dvou nanejvýš.
atc použivám pul roku jsem s nim spokojen kalibruji ho při každém měření a-,,drží,, je to investice ktera se vyplati než pořád porovnávat a odčítat dílky je to jen má zkušenost :mrgreen: :mrgreen: :lol:
J.filip
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 30 Dec 2012 15:06
Bydlisko: Praha - Košice

Re: Moja prvá 200-ka

Príspevok od používateľa J.filip »

Táák dnes som obiednal s aquaplastiku kolena T čka kritky lepidlo trubky a 1.2 začínam lepiť prepad do 7 by som to chcel mať aspoň napustené bude to durso pipe prepad nemám inú volbu musím ešte do akvária dolepit zberný komín
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"