Kolik má odpěňovač odpěnit

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

aja.ta
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 17:25

Kolik má odpěňovač odpěnit

Príspevok od používateľa aja.ta »

Mám opět dotaz, AQ je zasoleno a chtěl bych se zeptat nakolik mám uškrtit odpěňovač, a kolik má vyprodukovat humusu denně. Děkuji za Vaši trpělivost :idea:
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

No tak, aby to neodpenovalo skoro cistou vodu, ale takovy hnedy kafe. Me odpenujou odpenovace tak 1-2 dl na 100l vody akvarka tydne.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Kedze ani ja nemam uplne jasno v tom ako ma byt nastaveny odpenovac, tiez sa pridam, akorat to rozvediem:
1. je jedno ake mnozsto a staci ak je jeho farba aj napr. svetlohneda
2.´vysledneho produktu´ ma byt co najmenej, ovsem musi byt silne koncentrovany tmavej hnedej farby
3. koncentrat ma byt takmer cierny a pena upne suchá a pevna?
Hold, urcite to zavisi aj od osadky v akva, a neda sa napisat ze tolko a tolko treba denne vyslahat, ale ako ma vyzerat vysledny produkt to by sa snad dalo vseobecne definovat :?:
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

V prosperující nádrži je to něco mezi body 1. a 2., v případě jakékoliv havárie odpěňovač sám začne produkovat kapalinu podle bodu 3. Při seřízování je taky nutno počítat s kolísáním napětí a frekvence v elektrické síti, nejlepší je seřizovat chod večer.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Na wetwebmedii su o odpenovani popisane hotove litanie - clanky + otazky/skusenosti z praxe. Vrelo odporucam pre anglictiny znalych.

Clanok od Stevena Pro:
http://www.wetwebmedia.com/proskimrart2.htm

v hornej casti clanku je kopa odkazov na "skimmer FAQs".
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no kolisanie frekvencie v napajacej sieti bolo podstatne niekedy koncom 60-tych rokov , dnes uz tento problem odpada

co sa vsak v priebehu dna meni je metabolizmus ryb, pH akvaria ktore zavisi od svetelneho rezimu a pod...
taktiez je dolezite neskusat stelovat odpenovac hned po tom co som si v akvarku zrovna "umyl ruky" , mastnota z ruk odpenovac na par hodin odstavi.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Na tom kolisani predsa len nieco bude, lebo nie kazdy ma pod oknom trafačku a v krajnom pripade ak je niekto posleny na linke alebo ma spatne rozvody v baraku nieco to moze zavazit. Kym som nevymenil vzduch. pumpu atman(srot) za secoh(na doporucenie romana) stale sa z neho ozyvali podivne zvuky a vsetko rusenie v sieti prehraval ako akokeby to bol reproduktor. Teraz uz mam pokoj, novy motorcek pracuje s velkou rezervou potichu v klude a s prehladom :D .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
aja.ta
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 17:25

Príspevok od používateľa aja.ta »

děkuji za odpovědi, co se týče mého odpěňovače, tak se ani moc štelovat nedá. Je to typ Aqua Medic turbo flotor 1000 se skrápěcím filtrem. K vidění je u pepina v internet schoppu. Je to ten za 12000,- Pracuje na přincipu, že je to vpodstatě článek u kterého je jedno jakou má hladinu vody ve filtru.
Hladinu si automaticky šteluje čerpadlo. Takže nezávisí na tom jestli je ponořen v 10 cm vody nebo 20 cm vody. Dá se tam pouze přiškrtit vzduchová hadička, která je napojená před čerpadlem, které si přisává vzduch. Jelikož si zakládám AQ a jsem ve stádiu, mám osoleno, vybudovaný útes, takže mi to při prvním spuštění vyšlehalo zhruba 0,5 l humusu za týden. A co se týče barvy, tak s vámi souhlasím, protože ze začátku šla tmavě hnědá a od půli týdne při vyčištění vody se změnila barva na světle hnědou a neprůhlednou hmotu. všem děkuji za názory. :wink:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Uvedené odpěňovače (Aqua Medic turbo flotor 1000 se skrápěcím filtrem, celkem 3 kusy) používám již devět let bez zásadních problémů. Zatím stačilo několikrát (po 3-4 letech) vyměnit vrtulku v čerpadle a u jednoho vyměnit celé čerpadlo. Od obrázku na Pepinově útesu se trochu liší, ale princip by mel být snad stejný. U mého provedení jsou na trubkách, vedoucích vodu z tělesa odpěňovače do skrápěcího filtru (který považuji za zcela nefunkční hračku, pouze zvyšující cenu odpěňovače) ventily, otáčením kterých se reguluje hladina vody (resp. pěny) ve vyústění do nádržky na odpad a tím i jeho množství (resp.hustota). Abych nějak rozumně využil "skrápěcí filtr", vkládám do něj sáčky s lapači fosfátů, případně aktivním uhlím (pokud je to potřebné).
aja.ta
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 17:25

Príspevok od používateľa aja.ta »

taky mě napadlo že místo baktobals do té skrápěčky dám nápln na odstranování fosfátu,taky to udělám protože jsi myslím že ta skrápěčka tam je opravdu zbytečná
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"