Davidovo moře

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

to Marian:

filtraci jsem měl na vlákně, které se kdysi vytratilo z webu, ale obecně mám model, který má na prodejně Pepin, tedy velký sump, odpěňovač, míchačku na vápenou vodu, CA reaktor, biopelety, občeas phosex dle potřeby. Navíc mám DSB za přepážkou v akvárku o velikosti 80x40x10-12cm se silným prouděním nad pískem, aby se tam nic neusazovalo. DSB je jemný aragonit. Na RO mám předfiltr 20um a za ním DI kolonu.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa rybka »

LPS krmím mraženým cyklopem a jsou téměř trvale "scvrklé", jen skelety narůstají, ale o tom nechci psát.

David se rozepsal o problematice vlastního úsudku nad fungováním jeho nádrže, v čem vidí nezdary i klady vlastního snažení. To v příspěvcích okolo chybí, maximálně si mohou všichni pročíst pokusy o "návody na jakési kopírování". A to není slabé, ale doslova špatné.

Tento Davidův příspěvek osobně beru jako příspěvek roku na tomto fóru, příspěvek, který má skutečnou přidanou hodnotu. Není to o vyjmenování konkrétní dobré techniky, kdo neposlouchal celou noc Vortech PV 100 (stokilový Pepa Vala s trojkou v žíle; nepochopí...). Uvedený příspěvek jednoduše popisuje chovatelské zkušenosti, analyzuje chyby i cesty vpřed, přehledně a jednoduše. A od toho by se měly odvíjet všechna "soukromá" vlákna k jednotlivým nádržím nebo chovatelským celkům.
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

rybka napísal: Tento Davidův příspěvek osobně beru jako příspěvek roku na tomto fóru, příspěvek, který má skutečnou přidanou hodnotu.
Moc děkuji!!! :oops:
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

Marian Gross napísal: čo dávkuješ Grotechom a aké prípravky sa ti najviac osvedčili. K tomu Stronciu, dávkuješ len od oka, ale aj meriaš?
ještě jsem zapomněl na tento dotaz - Grotech mám jen jako pumpu do CA reaktoru. Pár věcí jsem zkoušel dávkovat, ale osobně jsem nezaznamenal žádný rozdíl, dnes už dávkuju jen stroncium 1ml roztoku od Pepina na 100 litrů každý den (když nezapomenu). Minimálně po tom dobře roste vápenitá řasa :-)) Až dojde, nebudu dávkovat nic.

Myslím, že větší efekt udělá pravidelná údržba a stabilní systém než cokoliv přidávat. Pokud bych tady nedělal chyby, mohl bych "ladit" akva vodičkama, ale na této úrovni nejsem.

Také jsem došel k závěru, že jedno akva pro různé druhy živočichů je pro jednotlivé živočichy velký kompromis a ne všemu se může dlouhodobě dařit. Do budoucna plánuju radikální přestavbu a zaměření jen na jeden typ živočichů (například LPS) a zjednodušit techniku.

Všem hodně úspěchů!

David
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

info o mé nádrži na jednom místě: http://www.pepinuvutes.estranky.cz/clan ... david.html

David
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Přijel jsem, podíval jsem se a tiše záviděl. I tu technickou místnost.(Tu by záviděla hlavně manzelka) Nádherná práce. Jsem zvědav jak bude vypadat moje AQ za 2,5 roku. A při té příležitosti ještě jednou děkuji za velký kousek růžové Seriatopory.

Zdeněk
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

Moc děkuji za pochvalu a ať krásně roste! :-)

David
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"