Přestěhování akvaria

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Přestěhování akvaria

Príspevok od používateľa okey »

Ahoj, vzhledem k tomu, že se stěhuji, chtěl bych se zeptat na postup jak přestěhovat mořské akva. Uvítám všechny rady i názory. Hlavně mi prosím napište takové detaily jako: mám uchovat zeolit v refigiu nebo dát nový, mám proprat korálové čipsy a nebo je mám nechat ve vodě v sudu, mám zachovat vodu nebo udělat novou. "Ustájení " všech korálů a ryb už mám zařízené. Poraďte děkuji :? :? :?
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Koralova drt- urcite to neprepieraj(zabalit do PVC vreca,alebo nejakej prepravky, samozrejme tak aby to zostalo vlhke.
Voda- väcsiu cast si samozrejme zober zo sebou a zvysok zarob. Neviem byt konkretnejsi, nakolko neviem ake velke mas aq.
Zeolit-zalezi od kedy ho tam mas, no ja osobne by som este po spusteni v novych priestoroch dal povodny a az po case ho vymen.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vsetko zavisi od toho, ako dlho tam uz ten zeolit a chipsy su. Ak su uz len kratko pred vyprsanim odhadovanej zivotnosti, mozes ich vymenit (zeolit uplne, drt aspon scasti).
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Mal som tu česť aj s Petrom a sťahovali sme 240 litrový reef. Postup:
Najprv fernet na odvahu a potom odpojiť filtráciu cez prepady. Rozlepiť trubky. Vypustiť akva do bandasiek komplet. Rozobrať reef a dať do polystyrenových krabíc. Samozrejme aj ryby. To čo je prilepené na skalách nechať ostatné nasáčkovať. Potom vyniesť na tretie poschodie do baráku bez výťahu všetko. Dalej zase fernet a skladanie akva ako lepenie prepadových odtokov......Skladanie reefu lepenie skál.....napúšťanie vody, púšťanie rýb. Potom inštalácia elektriky a slávnostné odskúšanie. Kolaudácia a zase fernet do 2 promile. Pekný den za nami. A tak sme sťahovali......Toť naše skúsenosti. Akva šlape :lol: Ale už by som sa na to nedal nahovoriť :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

A zabudol som s filtráciou sme nič neroboli, len presťahovali, žiadná výmena filtračných materiálov.
THE OLD MAN AND THE SEA......
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Vždyť to máš "čerstvou" nádrž. Vodu do sudů, útesové kameny do polystyrenových přepravek, filtrační materiály taky, živočichy do dočasného hotelu anebo do půjčené nádrže umístěné v novém bydlišti - což je lepší řešení! (původní voda, korálnatci a ryby a jedno čerpadlo). Za dva dny (nejpozději) jsou živočichové zpátky "ve svém". Takto jsem stěhoval v lednu 2001 a zcela beze ztrát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"