akva

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
facko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 23:04
Bydlisko: Bratislava (Made in Dolny Kubin SK)
Kontaktovať používateľa:

akva

Príspevok od používateľa facko »

Caute chapci.

Chcem sa spytat v Baumaxe som nasiel jedno akva, vychadza to v dobrej cene. Nejakych 6.5 litra za Akva o rozmere 80x35x40 + skrinka a kryt so svetlom. Myslite ze su tam akvarka v dobrej kvalite? Bude vhodne na morske akva?
Filtraciu chcem riesit asi takto ako je na tekto good stranke:
http://www.melevsreef.com/29g.html
Akva chcem zariadit asi tak 2 mensie rybky, este niesom rozhodnuty ake, nejaky ten pustovnik, slimak. Skaly chcem iba zive a potom ak by sa niekto nasiel tak by som privital nieco toho zabehnuteho dna a vody :) ak sa najde taka dobra dusa tak sa mozeme dohodnut po zaciatku realizacie.
Ok tak vopred diki za rady
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Pokial tam planujes mat iba to osadenstvo a kamene ako si uviedol, tak ti na filtraciu staci obycajny externy kyblovy, alebo interny, alebo iba dobru cirkulaciu vody v akva (podobne ako to ma urobene on).
A ten set z baumaxu ak sa ti vidi si kup, ajtak ti ho nikto nevyhovori, ze existuje aj optimalnejsie riesenie, ale sam som tak zacinal :D ,prve morske akva stejnak byva malokedy posledne... .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Na refugium budes musiet spravit prepad, co sa tazsie robi do hotoveho AQ. Cena je primerana maloobchodu. Otazny je vykon vstavaneho osvetlenia, mozno budes muset nejaku trubicu pridat alebo zmenit na T5. Na dane osadenstvo by mala stacit filtracia ako napisal Andy, no pochybujem, ze po roku-dvoch ti poloprazdne AQ bude stacit.
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

kdyz do bezneho drevotriskoveho podstavce daš samp jako na otkazu, za par let budeš musit jeho vyhodit, kdyz to neskonci katastrofou driv...
Používateľov profilový obrázok
facko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 23:04
Bydlisko: Bratislava (Made in Dolny Kubin SK)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa facko »

Andy:
No tak to si pis ze to nebude posledne ako nahle budu priestory tak to isti nieco velke. Teraz som vsak este v podnajme tak nechcem riesit nejaku velku ozrutu krasy.

Lukas:
No ten prepad chem spravit presne ako ma on, neviem vrtat do akvarka sa mi nejako nelubi, neviem ci by som tomu mohol veri mam taky divny pocit z toho aj ked viem ze teraz je to bezne.

Corsaire:
Myslis ako ze to znhije? Z coho potom?

All:
Takze ok odhovorili ste ma :) Neviem teda co ale asi by som rad s bypuklim sklom, robi to akva krajsie a vacsie.

Ak mi viete poradit kto kto lepi morske akva kvalita aj cenovo pristupne dajte vediet. Som z DK ale uz zijem v BA.

Diki
Používateľov profilový obrázok
facko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 23:04
Bydlisko: Bratislava (Made in Dolny Kubin SK)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa facko »

A este som zabudol taky detail, ako ovsem ze chcem mat v akva aj koraly. O tych vsak este nemam ani saj ake chcem len tak priblizne ako maju vyzerat :).
Este budem musiet vyzistit aby sa spolu znasali, ale to sa poradim uz asi na mieste kde to budem objednavat, po pripade som rozmyslal o ceste do budapeste alebo viedne.
Niekde som tu cital ze su tam rozumne ceny a ze to tam je v dobrom-zdravom stave
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

Lukas:
No ten prepad chem spravit presne ako ma on, neviem vrtat do akvarka sa mi nejako nelubi, neviem ci by som tomu mohol veri mam taky divny pocit z toho aj ked viem ze teraz je to bezne
.
Dokut nic nemas -vrtej a nevahej..
Myslis ako ze to znhije? Z coho potom?
Nabobna a zdeformuje se.Podivej se na tema "stojan".
Používateľov profilový obrázok
facko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 23:04
Bydlisko: Bratislava (Made in Dolny Kubin SK)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa facko »

Mam taku otazocku ohladom krmenia

Ako dlho vydrzia zivocichy morskeho akva bez krmenia? Totiz este nemam vlastnu domacnost a napr. na vianoce pojdem na 100% na nejaky ten tyzden dom.
Ako to riesite? Ci im davate nejaku susenu potravu do automatickych krmitiek alebo ako?
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Najdi si niekoho kto ich pride nakrmit to je najlepsi sposob.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

facko napísal:Mam taku otazocku ohladom krmenia

Ako dlho vydrzia zivocichy morskeho akva bez krmenia? Totiz este nemam vlastnu domacnost a napr. na vianoce pojdem na 100% na nejaky ten tyzden dom.
Ako to riesite? Ci im davate nejaku susenu potravu do automatickych krmitiek alebo ako?
Krmenie pocas takej doby nie je az take dolezite. Dolezitejsie je nechat niekomu skontrolovat techniku, ci vsetko fici ako ma, pripadne doliat odpar, etc.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Bezobratli to vydrzej urcite, vetsina ryb taky, ale nektere ryby, napriklad Anthiasove, Pseudanthiasove, potrebuji krmit denne.
Používateľov profilový obrázok
facko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 23:04
Bydlisko: Bratislava (Made in Dolny Kubin SK)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa facko »

No co sa tyka techniky tak co tym myslite?
Ja to chem cele napojit na UPS, takze o energiu sa nebojim. Viem moze nieco prasknut alebo tak, ale neviem si predstavit .. radsej si ani nejdem :)

Co sa tyka krmenia tak na sladkom mam automatiku na suchu potravu ale neviem ako som cital tak to treba kontrolovat ci nieco neostane na dne a tak, no keby som mal klavna tak to by som sa nemusel bat ze by daco ostalo ale..

No a dalsia otazocka, vy ako taky skuseny zbehly, kolko ma vyjde take 120-160l akva?
Pocitam ze akva so sump aj s technikou cca 10000skk
Skaly pocitam tak 8kg po 500skk za zive = 4000skk (je to dost alebo moc?)
Ale zvysok uz nemam paru.
Nejake 3-4 tybky (nieco z tychto Lythrypnus dalli, Amphiprion ocellaris, Nemateleotris helfrichi, Amblyeleotris guttata, Barnacle Blenny alebo poradte)
A nejake makke koraly ale to neviem ake, mozno aj nejaky tvrdy ale to neviem ci...
Plus koralova drt to neviem kolko stoji.


Diki
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Liter fish-only v konečnom dôsledku rátaj na komplet od 300-400sk.- Záleží na tom čo tam budeš dokazovať.....
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

facko napísal:No co sa tyka techniky tak co tym myslite?
Ja to chem cele napojit na UPS, takze o energiu sa nebojim. Viem moze nieco prasknut alebo tak, ale neviem si predstavit .. radsej si ani nejdem :) ...
Minimalne doplnanie odparu, aby vytlacne cerpadlo malo svoju pracovnu hladinu, a aby si mal stabilnu SG. Vycistenie nadoby odpenovaca, aby sa ti humus nevracal spat do vody. Pripadne nejaky ten tuning odpenovaca, aby to penilo ako ma, etc, etc. Co sa tyka cerpadiel, pokial to mas na UPS, je to OK. Niektore cerpadla maju totiz tendenciu nenabehnut po vypadku prudu ako napriklad moj Aqua Medic PH 2000. Proste obcas nenabehne na 1. krat a musim ho vytiahnut zo zasuvky a pichnut este raz, niekedy aj niekolko krat, kym sa rozbehne. Uz ho pri krmeni radsej ani nevypinam. Iba stream cerpadla. Akva je takmer kazdy vikend bez dozoru, takze ak mi vypadne cirkulacia v piatok vecer a nedajboze nenabehne, je to na milu jarmilu. Ryby ti tyzden bez krmenia vydrzia. Nieco si najdu v kamenoch a piesku, ak mas dostatocne bohatu biodiverzitu.
Naposledy upravil/-a Ceco v 19 Sep 2006 20:14, upravené celkom 1 krát.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

repik napísal:Liter fish-only v konečnom dôsledku rátaj na komplet od 300-400sk.- Záleží na tom čo tam budeš dokazovať.....
Ta cena sa mi vidi byt minimalne 2x prehnana ;)
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"