Led osvětlení 100w.

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

PRISERKA007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 20:59
Bydlisko: Soběslav

Led osvětlení 100w.

Príspevok od používateľa PRISERKA007 »

Zdravím všechny reefaře kteří uvažují o Led na svůj reef. Jen by jsem vám chtěl doporučit stránku ledfuture.cz Momentálně je stránka nefunkční a půjde až od pondělí. Dochází tam k přecenění sortimentu a jejímu následnému zlevnění na měsíc o 15%. Mají tam suter ceny. Koukněte na to. Sám si budu objednávat 4 ks led panelů nové generace FLAX 100w. Tak jsem sám zvědav. Ale ceny mají vážně skvělé.
Naposledy upravil/-a PRISERKA007 v 17 Jún 2012 14:22, upravené celkom 1 krát.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa rybka »

Toto svítidlo používám už půl roku, svítí velmi dobře, ale světlo je dost ostré pro LPS korálnatce. Dokonce i Acropory s tím měly zpočátku problém, tak ať to "nespálíš".
PRISERKA007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 20:59
Bydlisko: Soběslav

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa PRISERKA007 »

Děkuji velice za radu. :) Já mám rám nádrže až ke stropu tak mám možnost světlo nad nádrž dát až 120 cm. Budu to muset doladit až přijdou. Jsem rád že sliším pozitivní názor. A jaký máš čočky? Vybral jsem úhel svitu 120 stupňů.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa gut »

No nevím jestli pro úhel 120 stupňů je třeba nějaká optika.většina ledek má vyzařovací úhel deklarován právě kolem 120 stupňů

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
PRISERKA007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 20:59
Bydlisko: Soběslav

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa PRISERKA007 »

Co mi bylo řečeno tak na těchto panelech je vestavěn vyměnitelný panel s optikou pro zesílení svitu a určení úhlu. Tak uvidím až přijdou. :)
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa rybka »

Mám tam 60°úhel.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa amsi »

rybka napísal:Mám tam 60°úhel.
a není toto příčina, že je to světlo silnější? tím pádem musí být ona doba na přivyknutí delší? těch 120 by mělo být přijatelnější ......
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa rybka »

Určitě, svítím dostatečně intenzivně, a zdaleka to neodpovídá přírodním podmínkám v hloubce 5 až 10 metrů. LPS jsou po většinu dne téměř zatažené a napumpují se v noci, ale SPS by chtěly světla ještě více.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa amsi »

Určitě to tak bude, jenže my chceme mít všechny korály stále krásné ...... to nejde :cry:
Tak se snažím bhem dne měnit intenzitu svícení i barevné podání ..... pár hodin to pere spskám, pak se utlumí pro lps a pak zase naopak .... :roll:
PRISERKA007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 20:59
Bydlisko: Soběslav

Re: Led osvětlení.

Príspevok od používateľa PRISERKA007 »

Jsem rád že se tato diskuze takhle rozšiřuje. :) Každopádně si myslím že až mi přijdou a jelikož budu mít 4 paneli tak s úhlem 120 stupňů tak si myslím že to budu určitě nějakou dobu dolaďovat tak aby jsem byl spokojen já i život v nádrži. Ale doufám že dosažený výsledek bude dobrý. :D
PRISERKA007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 20:59
Bydlisko: Soběslav

Re: Led osvětlení 100w.

Príspevok od používateľa PRISERKA007 »

Zdravím všechny reefaře. Rad by jsem vás informoval a zároveň se omluvil za mnou doporučené stránky ohledně prodeje LED osvětlení. Dnes jsem zjistil že stránky stále nefungují. Dnes jsem telefonoval s majitelem firmy a osobně se mi omluvil že firma která stránky zajišťuje nějak předělává administraci a prý budou fungovat od středy. Jinak mi bylo řečeno že 15ti % slevy stále platí a jakmile bude adresa uvedena do provozu tak se si posunou i slevové dny. Mělo by to platit ode dneška do 24.7.2012. Zatím stále doporučuji. Levnější led sistémi jsem nikde zatím nenašel. Tak ve středu jukněte. Zatím všechny zdraví Honza. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"