Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj, omlouvám se,že možná budu opakovat nejaký thread, ale mám problém. Pár dní zpět jsem jel na dovolenou a samnozřejmě, jinak už to být ani nemůže, dostal jsem telefon, kde jsem se dozvěděl,že mám z ničeho nc v akváriu vodu jak mlíko. Nakonec jsem zjistil, že mi zničeho nic odešla caulerpa. nepoužívám ji,ale v akváriu jí bylo dostatek na to,aby se to stalo. Teď jsem zjistil,že akropory,některé to asi odnesly, možná stilopora, a pod. Je možné,že caulerpa je oddělala? Proč se to vlastně tak stalo. Slyšel jsem,že se takhle množí v dobré vodě. Jinak co se týče parametrů vody:
Kh - 8
Ph - 8-8,1
Ca - 300
Mg - 1300
No3 - < 30
Po4 - < 0,04

Udělal jsem blbost,že jsem jí tam nechal vegetit,teď mám škodu tak za 10 tis.
Jinak jedu na NP biopellets a pořádnej odpěňovač + akt. uhlí.
Dík
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa kominík »

přemnožení bacterií vlivem zvednutého no3 to bude ten zákal,ale příčina.nezdechlo ti něco ? ph nekleslo?Jinak ten vápník je nízko.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa moguai »

Jsem udělal chybu, No3 je pod 10, nenaměřím nic, jak u PO4, tak u NO3. Ten zákal přišel chvíli po rozsvícení světla. Bohužel jsem neviděl,jak to vypadalo. Trvalo to asi půl dne než to zmizelo. Ale akropory a jejich "výhonky" to odskákali,takže doufám,že ten zbytek vydrží. Jinak acropory a montipory nejsou nahnědlé a pod, mají celkem pěkné barvy, takže ve vodě to asi nebude. PH a KH je taky normální, to by koráli odnesly bez vyjímky, kdyby se něco podělalo ve vodě ráz na ráz. Potřebuju znát důvod,proč ta "mrcha" to udělala a je-li možné,že to zapříčinilo úhyn některých korálových výhonků.

Jinak Ca doháním na dávkovacích čerpadlech, jedu na to cca 14 dní, ale ještě to není vychytané. Tedy ne u Ca.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa vik_33 »

Caulerpa, pokud má pravidelný světelný režim ( den/noc ), jednou za čas "odejde" - zbělá a rozpadne se - přitom vypustí do vody vše, co z ní odčerpala ( dusičnany :!: ). Takto u ní dochází k pohlavnímu množení.
Proto pokud máme caulerpu v refugiu, svítíme jí non-stop. V takovém případě se množí pouze vegetativně a k náhlému rozpadu nedochází. Alternativně lze v refugiu svítit v protifázi s hlavní nádrží - ani pak k rozpadu caulerpy nedochází.
Pro tuhle její vlastnost není moc vhodné dávat caulerpu do hlavní nádrže ( kromě toho, že ve vhodných podmíkách zaroste úplně vše a leze se jí jen velmi obtížně zbavit ).
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa rybka »

Caulerpa jako sorbent? Já myslel, že dusičnany spotřebovává. Navíc tento druh je zrovna citlivý na jakékoliv znečištění vody a to, co "vyanalyzoval" Moguai má do kvalitní mořské vody daleko :mrgreen:
voloda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 25 Dec 2007 20:33
Bydlisko: Pliešovce

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa voloda »

Pripájam sa k Rybkovi, chybu hľadaj inde určite si Caulerpu nemal za plné akva aby Ti spôsobila taký problém z náhlym zákalom. Keď sa Ti rozpadla tak si mal niečo s kvalitou vody, tiež mi pár krát indikovala problém a skutočne aj bol napr. s ph,KH. Neudialo sa Ti niečo s peletkami ?
Sú to naše sny čo nás stále poháňajú vpred...
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa moguai »

Ne, to je vyloučený,aby se změnilo Ph nebo Kh. čerpadla se okomažitě potom vyply a po mém návratu jsem dělal testy a nic jsem nenaměřil. Kh prostě okolo 8, Ph taktéž, jen nižší Ca,ale s tím zatím bojuji už delší dobu. Peletky mi fungují dobře. Jsem přesvědčen o tom,že to udělal ta caulerpa. Jinak rozmnožila se mi aniž bych jí tam dával úmyslně. Vím,že patří do refugia. No nic,zase hold začnu znova.
voloda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 25 Dec 2007 20:33
Bydlisko: Pliešovce

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa voloda »

Nie som odborník na chémiu :oops: ale určite máš dobré Testy ? Ca = 300 neovplyvnilo KH ? Rozmnožujúcu caulerpu v malom množstve mal vyšlahať odpeňovač. Keď Ti začali odcházať koraly bol to dlhodobejší vplyv s niektorých dôležitých parametrov pre život koralu. Skúsim Ťa nasmerovať k riešeniu nízkeho Ca. Ako dlho to tak bolo ? Týždeň, dva ... ? Prajem veľa zdaru. :)
Sú to naše sny čo nás stále poháňajú vpred...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa rybka »

Obsah dusičnanů v ideální koncentraci, aby "peletky" zabraly. Zákal způsobily extrémně pomnožené bakterie a nedostatečně dimenzovaný odpěňovač to nezvládl (pokud vím, při použití "peletek" je doporučován alespoň 2x výkonnější než je obvyklé pro daný objem). Výsledkem je momentový totální kyslíkový deficit a udušení života v nádrži. Zůstal jen zákal...
Předtím totiž "peletky" nefungovaly ideálně, když jsi naměřil obsah dusičnanů < 30 mg/l.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Caulerpa racemosa - mléčná voda ...

Príspevok od používateľa moguai »

Rybko, uvedl jsem omylem < 30 mg/l. Ve skutečnosti nic nenaměřím, prostě test na No3 nereaguje. ANi na PO4. Výsledky jsou negativní. Odpěňovač mám AM 1000, který je pro asi 400 l akvárko,ale dal jsem před časem silnější čerpadlo a co teď vyšlehá,to je masakr. voda byla vyčištěná během několika hodin. vidím to v tom,že ta přemnožená řasa udělala mnohem víc škody než jsem si myslel. Taky se během dvou dnů objevili sinice, v malém množství,ale přeci. Nicméně korálnatci i ryby,ktervety jsou celkem ok, ale některé akropory to asi nerozdýchají. Co se týče Ca, s tím to nemá nic společného. Ale dík za postřehy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"