Moje 200 x 70 x 70 (2)

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Oznámkujte můj nápad(1-výborný; 5-nesmysl):

Hlasovanie ukončené 15 Sep 2006 15:04

1
2
25%
2
0
Žiadne hlasovania
3
2
25%
4
3
38%
5
1
13%
 
Celkom hlasov: 8

Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Moje 200 x 70 x 70 (2)

Príspevok od používateľa davud »

Po upravení mé předchozí nereálné představy zavádím novou snad i lepší:

1) Amphiprion ocellaris 6x + (Heteractis malu)
2) Zebrasoma flavuescens 7x
3) Centropyge multicolor 2x
_______________________
Jako filtraci používám: Vysoké dno, zapojím ještě filtraci přes zeolit + přídám 5 kanystrových filtrů.
Chystám se ještě zapojit UV lampu.
Co se týká odpěnovače, mám s průtokem 1000l za hodinu, a zapojím ještě jeden s průtokem 1500l za hodinu.

___________________
850l reef
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

vysoke dno sa mi neosvedcilo v nadrzi s klaunami A.clarkii , ked chystali miesto na znasku ikier , bagrovali a rovnovaha v dne bola tatam a uvolneny sirovodik zabil 4 sasanky za vikend.
Neviem ako su na tom Ocellarisi , ale bojim sa ze to bude podobne.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Roman napísal:vysoke dno sa mi neosvedcilo v nadrzi s klaunami A.clarkii , ked chystali miesto na znasku ikier , bagrovali a rovnovaha v dne bola tatam a uvolneny sirovodik zabil 4 sasanky za vikend.
Neviem ako su na tom Ocellarisi , ale bojim sa ze to bude podobne.
Nepomohlo by třeba, kdybych na dno nasypal trochu hrubšího kamení, aby to nemohly vybagrovat?
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

To DSB dej klidne nekam jinam nez do nadrze. Takova jimka s vnitrnim DSB a rasovym filtrem by urcite byla funkcni a nehrozilo by rozrejpani klaunama. Taky kdyz se neco stane s tim DSB, tak nemusis prebagrovavat cely akvarium, ale jen tu jimku.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ad pepa; suhlas, tak to uz teraz robim v novych nadrziach aj ja

k tej osadke... sasanku by som na prvy rok vynechal a tych pomcov by som tiez nasadil az po nejakej dobe , az bude na kamenoch dostatocny porast mikrorias, hub, drobnej havede a hlavne, kupuj ich naraz ako par, inak riskujes bitku a smrt slabsieho alebo dokonca oboch pomcikov.
ak pouzijes velke mnozstvo originalnych zivych kamenov z mora, mohol by si ich nasadit aj skor.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Roman napísal:ad pepa; suhlas, tak to uz teraz robim v novych nadrziach aj ja

k tej osadke... sasanku by som na prvy rok vynechal a tych pomcov by som tiez nasadil az po nejakej dobe , az bude na kamenoch dostatocny porast mikrorias, hub, drobnej havede a hlavne, kupuj ich naraz ako par, inak riskujes bitku a smrt slabsieho alebo dokonca oboch pomcikov.
ak pouzijes velke mnozstvo originalnych zivych kamenov z mora, mohol by si ich nasadit aj skor.
Pokusím se to nějak vymyslet, jen jsem teďka celej nějakej zmatenej, klauny jsem tam chtěl dát jako první ale, když tam nebudou mít tu sasanku... nemůže se jim něco stát?

_____________________
850l reef
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

klauni k životu sasanku až tak nutně nepotřebují.Nebál bych se je tam dát klidně bez ní.Buďto si najdou útočiště jinde,nebo ne.Já mám ocellárise
taky jen tak a nepozoruji žádné negativní chování.A jinak pokud budeš volit klauny jako první co se týče osazení rybkami a to bez sasany tak určitě neuděláš zle.Alespoň nebudou tak teritoriální a agresivní na nové chovance :wink: Navíc je to docela odolná ryba vhodná pro začátek.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

No s tou sasankou nevim.... Zkoušel jsem ocellarisum předhodit několik druhů a žádná jim nebyla dost nóbl. :twisted: Na magnificu z importu si netroufám a odchov jsem nesehnal. Nakonec jsem je nechal bez sasanky, a řekl bych že jsou dokonce spokojenější. Třeba quadricolorka jim nevadila, ale kolem crispy se pohybovali vždy v uctivé vzdálenosti jako by z ní měli strach :?: :!:
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

S klaunami A.ocellaris mám podobné skúsenosti , väčšinou si sasanky v nádržiach nevšímajú. Ale teraz som priniesol naraz dvoch klaunov do jednej nádrži a troch do druhej a k nim dve sasanky H.crispa a do obydvoch sasaniek sa hneď všetky nasťahovali.
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Me se A. ocellaris zabydlel v trsu xenii. Zda se, ze mu to vyhovuje.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Hlasování - dávám za 1.
Vysoké dno, pokud ho budeš chránit roštem, klidně použij. A. ocellaris oproti A. clarki nebagrují, vytírají se do vhodných úkrytů, které předem nijak nepřipravují.
Otázka sasanek je trochu složitější. Heteractis malu není uvedena v žádné nabídce (Indonésie, Bali atd.). Pod jejich obchodními názvy přijde pokaždé něco jiného. Pro A. ocellaris a A. percula je vhodnou nahrážkou i velký jedinec rodu Sarcophyton. Trochu problém by u Heteractis malu bylo zajištění velice intenzivního proudění vody.
UV lampu je dobré mít připravenu, ale používal bych ji jen v případě potřeby. Trvalá likvidace rozličných mikroorganismů totiž zákonně vede k nežádoucímu navyšování množství odpadních látek.
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

rybka napísal:Pro A. ocellaris a A. percula je vhodnou nahrážkou i velký jedinec rodu Sarcophyton.
Teda dobře, dám na tebe a koupím 2 velké Sarcophyton sp. místo H. malu.

PS: Za tu jedničku ti děkuju, ta už má váhu :D

____________________
850l reef
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"