A. melanopus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

A. melanopus

Príspevok od používateľa plaster »

Mam na skusenych akvaristov jeden dotaz. Ake mate skusenosti s A.Melanopusom? Mam dvoch. Mesiac boli v pohode a po mesiaci jeden druheho trosku dobil, takze teraz su separe. Je tento druh klaunov agresivny aj voci inym druhom ryb?
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Musím povedať že melanopusov som choval aspoň 3 krát a vždy boli dosť agresívne a to aj voči iným rybám. Dokonca raz som choval pár ,ktorý bol pól roka v jednej veľkej sasanke a po tomto čase keď už to vyzeralo že sa budú aj vytierať tak samica v priebehu dvoch dní samca umlátila na smrť.

Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

parovanie klaunov je dost tricky zalezitost..aj ked sa to nezda.

Dovodom je zmena pohlavia dominantneho jedinca zo samca na samicu. Ak mas dvoch klaunov spolu od malej velkosti, casom si to jednoducho rozhodnu medzi sebou a ten silnejsi bude samicka a ten slabsi bude samec. Samec dava samicke najavo svoje submisivne postavenie tak ze sa postavi bokom , hlavu trochu nizsie a trasie plutvami. Casom z nich vznikne zohraty par, kde samec strazi nakladene ikry a samica agresivne brani hniezdo a okolie.

Stav ktory popisujes moze byt budto vyjasnovanie si pozicii "kto bude mamina" , alebo je uz neskoro a mas 2 samice (pri velkosti 5cm teoreticky mozne) a v takom pripade musi jeden prec a nahradis ho mensim jedincom a ten bude samec
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Romane ani jedno ani druhé. Napísal som pár pretože pred tým sa mi vytierali. Prečo potom samica usmrtila samca mi jasné nie je.

Robo
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Nedostatek prostoru a z toho plynoucí stresové chování samce. Můj A. percula po výtěru taky nevěděl, kde se ještě může "schovat".
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

robo, obcas sa stane , ze napriklad po rozdeleni paru sa aj samec zacne menit na samicu , je vsak vacsinou slabsi ako povodna samica a z toho vznikne suboj, ktory konci rozdelenim alebo smrtou slabsieho.

Tento postup popisuje napriklad Joyce Wilkerson(ova) v knizke Clownfishes

podla mna niekedy netreba oddelit par do dvoch akvariek, samcovi proste zblbnu hormony a zacne sa menit ..a to je jeho koniec , lebo samica mu nalozi a to nerozplava
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Dakujem za nazor. Takze uz mi nezostava nic ine len ich odpalit prec. Mrzi ma to, lebo sa mi velmi pacia. Skoda ich. Nemate niekto zaujem?

Nejak sa dohodneme. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"