Stroncium a Red Sea

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Stroncium a Red Sea

Príspevok od používateľa Peter »

Len tak pre zaujimavost pre tých čo používajú Red Sea , zmeral som obsah Sr v zarobenej vode s hustotou 1,022 a teplota vody 26 C , testom od Salifertu a hodnota Sr je na najnizšej hodnote 0-3 mg/l , chybu merania uvadzaju +- 6 mg. Takže dufať , že pravidelnou výmenou vody doplníte Sr , je asi márne... po nadavkovaní 0,55 g SrCl2 x 6 H2O do 30l vody sa dostanem na hodnotu 10 - 16 mg/l merané tým istým testom.
Horčík meraný tiež Salifertom je O.K. 1380 mg/l.
Peter
Naposledy upravil/-a Peter v 15 Aug 2006 06:55, upravené celkom 1 krát.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Pokud bys rozdělával celý pytel (20kg), naměřená hodnota by byla nejspíš lepší. Toto je obecný problém většiny prodávaných solí, který má vyřešen snad jen "dvoufázová sůl" od Coral-shop a malá balení od PreissMarin. Zhomogenizovat tak malá množství je dost velký problém.
Co se týče obsahu hořčíku, pouze sůl od PreissMarin a Red Sea odpovídají přírodním hodnotám, blíží se Tropic Marin (1000mg/l). Nejhůř obstála dříve tak vychloubaná Crystal Sea Marinemix (<700 mg/l). To už není o problematice malého množství soli ve směsi, ale o něčem úplně jiném.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Hej,hej máš pravdu ....s Crystal sea Marinemix mám rovnaké skúsenosti čo sa týka stopových prvkov ale neviem ako na tom bola so Sr ale to je v podstate už jedno..
Peter
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

rybka napísal:Pokud bys rozdělával celý pytel (20kg), ...
Mozno dotaz od veci, ale prave kvoli homogenite, nebolo by jedno z rieseni rozpustit cele balenie do dajmetomu sirupovitej konzistencie a rozrabat to z neho :?: . Neviem ci na druhej strane by hlavne pri dlhsom skladovani sirup nestracal na kvalite.
Alebo je to zbytocne komplikovanie si zivota a tie male rozdiely v zlozeni jednotlivych davok nehraju ziadnu rolu.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Připravit si solanku a tu pak dále ředit je sice pracnější, ale spolehlivější řešení. Solanka musí být v pohybu - pomocí čerpadla, a nekazí se.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

rybka napísal:Co se týče obsahu hořčíku, pouze sůl od PreissMarin a Red Sea odpovídají přírodním hodnotám, blíží se Tropic Marin (1000mg/l). Nejhůř obstála dříve tak vychloubaná Crystal Sea Marinemix (<700 mg/l). To už není o problematice malého množství soli ve směsi, ale o něčem úplně jiném.
Jakou hodnotu uvazujes jako prirodni? 1300 mg/l ? U Tropic Marin Pro Reef jsem nameril 1350 mg/l (Salifert), takze to taky neni sul s nedostatkem horciku.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Jestliže již tady diskutujeme o obsahu některých prvků v solích pro přípravu mořské vody, vynořuje se jedna otázka. Při zvyšování obsahu některých prvků (Sr, Mg) a úpravě kH ve vodě v akváriích se do vody dostávají ionty (prvky) Na+ a Cl-, tedy vlastně kuchyňská sůl. Jejich obsah ve vodě jednoduchým způsobem zjistit nelze. Dříve (nebo aspoň v literatuře je to uváděno) se tento, postupně se zvětšující, nepoměr solí ve vodě kompenzoval tím, že se jednou za čas doporučovalo do akvária (při výměně vody) novou vodu připravit z mořské soli bez NaCl. Tím se měl obsah (resp. její poměr k ostatním komponentům) kuchyňské soli v akváriu posunout zpět k "přírodnímu stavu". V poslední době se o tomto problému nejen přestalo mluvit, ale také se mořská sůl bez NaCl ani běžně nenabízí. Ví o tomto někdo něco ???
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no presne o tom sme sa bavili v teme o poslednom Tank of the month na reefcentrale . mladenec tam uvadza ze pouziva "NaCl free salt" na kompenzaciu iontovej nerovnovahy po pridavani MgCl2, caCl2 a SrCl2 a naHCO3.

neuvadza vsak , kde tu sol kupuje :( asi tajomstvo sefkuchara
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

co ma privadza na myslienku....ved vyrobcu lokalnej soli mame to hned pod nosom, co brani firme Coral Shop hodit na trh sol bez NaCl ??
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

No presne o tom som sa snažil diskutovať, a Roman má naozaj skvelý nápad :-) mohli by to ukuchtiť...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Nebo treba tohle od Tropic Marin
http://www.tropic-marin.com/web/english ... ec_min.htm
Myslim, ze na tohle tema byl i clanek v RK od Randy Holmes-Farley, ale ted ho nemuzu najit.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Pardon, nez se mi nacet ten polskej odkaz, tak jsem uz odpovedel.
Jinak tuhle "sul" ma mozna J. Berka skladem, jak rikal.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

28.98eur za 1,8kg je cena v nemecku ( aquaristic.net)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"