Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

marecek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14 Feb 2011 09:15
Bydlisko: Kamanova

Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa marecek »

Zdravim moriakov.

Mam moznost otestovat LED svetlo zlozene s 2W diod (biela, cervena, modra, zelena) celkovo by ich tam malo byt asi 48. Nadrz je 250l, mam tam mäke, SPS, LPS.

Kedy by som mohol zbadat zlu reakciu na nove svetlo? Tak aby mi to este neohrozilo zivot?

Teraz tam svietim len 4x 54W T5 a chcem nieco silnejsie...

Je mi jasne, ze po zmene svetla moze nastat reakcia, ale po akej dobe by sa to uz malo zlepsovat?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa Steedy »

Hlavne nespal koraly !!! spatna reakce ? nevidel jsem jeste u LED osvetleni. :-D
Lepsi kdyby bylo z 3W to by bylo mnohem lepsi , ale i tak osviti to celkem pekne ale potreboval bys spise 2x to same svitidlo.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa rybka »

Intenzita světla může udělat své, u A. formosa to trvalo týden, teď to bude x měsíců rozcházet.
marecek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14 Feb 2011 09:15
Bydlisko: Kamanova

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa marecek »

Ak to nove svetlo bude mat podobne parametre ako to moje stare tak asi ziadna reakcia neprebehne.
A ak bude to svetlo silne, alebo slabe tak ta reakcia bude okamzite?
Terz tam mam rok stare 4x 54W T5 ATI trubice, takze toho svetla je tam uz pomenej...
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa Steedy »

marecek napísal:Ak to nove svetlo bude mat podobne parametre ako to moje stare tak asi ziadna reakcia neprebehne.
A ak bude to svetlo silne, alebo slabe tak ta reakcia bude okamzite?
Terz tam mam rok stare 4x 54W T5 ATI trubice, takze toho svetla je tam uz pomenej...
Jak psal rybka pozor na intentiu je tam uplne jina nez u T5 a kor nez u vysvicenych T5 !! takze pokud maji ledky treba vypinace tak vypni polovinu,pokud ne tak svetlo prizvedni vyse at nespalis koralnatce.. zmena na koralech pokud je nespalis bude pozvolna, ale bude :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jen tak na margo věci - "vysvícené" T5 mají jiné barevné spektrum, ale intenzita po roce sice o něco poklesne, ale zas o tolik jiná není.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
marecek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14 Feb 2011 09:15
Bydlisko: Kamanova

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa marecek »

Tak svetlo je uz doma...
Jedna sa o technicke svetlo ktore sluzi na osvetlenie budov takze z morom ma pramalo spolocneho.

Lista je horuca jak hrom ale vraj diodam to nevadi a maju ich namontovane aj v dubaji kde je trosku teplesie nez u nas a ziadna sa im este nepokazila. (neverim, ale dobre)

je to experiment, preto mam obavy. Nemame info co presne su to za diody. Vraj ide o nejake 2W Philips. Je ich tam celkovo 12x4 (biela, cervena, modra, zelena)

Skusim dat aj fotku.

Mam ale otazku: vo vode mam vsade RGB spektrum (na koraloch, na piesku...) Je to mozne z toho, ze diody maju maly vyzarovaci uhol a svetlo sa spaja az pod hladinou?

Take farebne korale som nikdy nevidel. Ta cervena nasvecuje vsetko cervene (korale aj riasy), to iste aj zelena.
Nadrz je nadherne farebna a to aj ked si nevsimam to RGB spektrum na vsetkom zivom.
fotka.JPG
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa shark »

nechceš jen tak pro zajimavost hodit foto?
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: Kedy zbadam prejav zleho LED svetla?

Príspevok od používateľa krakentomas »

marecek napísal:Tak svetlo je uz doma...
Jedna sa o technicke svetlo ktore sluzi na osvetlenie budov takze z morom ma pramalo spolocneho.

Lista je horuca jak hrom ale vraj diodam to nevadi a maju ich namontovane aj v dubaji kde je trosku teplesie nez u nas a ziadna sa im este nepokazila. (neverim, ale dobre)

je to experiment, preto mam obavy. Nemame info co presne su to za diody. Vraj ide o nejake 2W Philips. Je ich tam celkovo 12x4 (biela, cervena, modra, zelena)

Skusim dat aj fotku.

Mam ale otazku: vo vode mam vsade RGB spektrum (na koraloch, na piesku...) Je to mozne z toho, ze diody maju maly vyzarovaci uhol a svetlo sa spaja az pod hladinou?

Take farebne korale som nikdy nevidel. Ta cervena nasvecuje vsetko cervene (korale aj riasy), to iste aj zelena.
Nadrz je nadherne farebna a to aj ked si nevsimam to RGB spektrum na vsetkom zivom.

Nechci dělat chytrého, ale nedávno jsem poslouchal pořad o diodách a žárovkách a buď si jist, že teplo jim vadí, protože se samy o sobě zahřívají, tím se rapidně snižuje životnost. Do nových typů žárovek s diodama začala nějaká firma dokonce dávat chladicí trubičku, ale už nevím z jakého to bylo kovu.
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"