zacinam

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

yxword
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 18 Dec 2011 22:11
Bydlisko: Ružomberok

Re: zacinam

Príspevok od používateľa yxword »

A čo niečo takéto: len meké koraly + 5 rybiek
http://www.youtube.com/watch?v=QaqEtJn6 ... re=related
Smestad
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02 Jan 2012 02:11
Bydlisko: TS

Re: zacinam

Príspevok od používateľa Smestad »

co som cital tak make koraly nie su az tak narocne ako tvrde.Je krasne ked je to vsetko pekne farebne,svieze aj ten perutin je krasny,morsky motyl
yxword
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 18 Dec 2011 22:11
Bydlisko: Ružomberok

Re: zacinam

Príspevok od používateľa yxword »

Tam kde je ten perutýn bol odpenovač http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-t ... -9002.html
Zeolit v sietke a Phos v punčoche a šlo to osvetlenie 4x39W
Smestad
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02 Jan 2012 02:11
Bydlisko: TS

Re: zacinam

Príspevok od používateľa Smestad »

ten odpenovac ti to vlastne v pohode utiahol,aj si menil castejsie vodu?Tie 4 Trubice ti stacili na make koraly?Ano cital som tu ze tie nie su tak narocne na svetlo
yxword
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 18 Dec 2011 22:11
Bydlisko: Ružomberok

Re: zacinam

Príspevok od používateľa yxword »

Bol tam ešte zeolit a phos vodu som menil raz za mesiac dve akva je moc pri dvoch detoch tak som ho predal tuším za 150EUR.Ten odpeňovač nekupuj je to zbytočne drahe a ja osobne mám rad ked vidim ako to pracuje. Výška akva bola 60cm preto myslim že na tvoje 6x54 stáčí.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: zacinam

Príspevok od používateľa tomáš »

yxword napísal:Bol tam ešte zeolit a phos vodu som menil raz za mesiac dve akva je moc pri dvoch detoch tak som ho predal tuším za 150EUR.Ten odpeňovač nekupuj je to zbytočne drahe a ja osobne mám rad ked vidim ako to pracuje. Výška akva bola 60cm preto myslim že na tvoje 6x54 stáčí.
Tiez si myslim, ze 6x54 staci uplne v pohode - a co sa tyka dpenovaca, plati to co bolo asi v druhom odkaze v tomto vlakne: "laomedon" pise - odpenovac hlavne motorovy / nie lipove drevko/ a je jedno aky - ja mam Sera 600 s a som spokojny - a stoji nejakych 170 €
....každý život si zaslúži respekt....
Smestad
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02 Jan 2012 02:11
Bydlisko: TS

Re: zacinam

Príspevok od používateľa Smestad »

ano,pozeral som aj tie odpenovace SERA maju tam skimmer 130 ,400 a 600.Ako pises ta 600 je v pohode?Odpenovac na principe lipoveho drievka nechcem.tu som ho nasiel lacnejsie http://www.akva-tera.sk/morska-akvarist ... -2493.html nasiel som k nemu aj technicky list.Akurat pozeram ze SERA Skimmer 400 a 600 maju rovnake cerpadlo co sa tyka prikonu 20 W
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zacinam

Príspevok od používateľa vik_33 »

To tunze je dost slabý a sera nic-moc. Za tu cenu raději beast. Anebo se podívej co za odpěňovače mají Ti, kterým přibližně stejně velké AQ delší dobu funguje ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: zacinam

Príspevok od používateľa rybka »

Za ty prachy koupíš tichého číňana do nádrže okolo 800 litrů, bez "drievka a motorčeka, ktorý ho bude ponáhlať" :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: zacinam

Príspevok od používateľa Lukáš »

Smestad napísal:ano,pozeral som aj tie odpenovace SERA maju tam skimmer 130 ,400 a 600.Ako pises ta 600 je v pohode?Odpenovac na principe lipoveho drievka nechcem.tu som ho nasiel lacnejsie http://www.akva-tera.sk/morska-akvarist ... -2493.html nasiel som k nemu aj technicky list.Akurat pozeram ze SERA Skimmer 400 a 600 maju rovnake cerpadlo co sa tyka prikonu 20 W
Sera ani nepozeraj, rovnako ani Aquarium Systems, Tunze nizsich vykonovych radov, AquaMedic.
Bud si objednaj nejaky stredne vykonny z Ciny (v najhorsom vymenis cerpadlo) alebo stav na osvedcene znacky (cca do 300-400 Eur za skimmer, co ti vydrzi a bude aj odpenovat).
Smestad
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02 Jan 2012 02:11
Bydlisko: TS

Re: zacinam

Príspevok od používateľa Smestad »

vies mi teda poradit aky by som mal objednat?Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"