přechod na LED ?

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: přechod na LED ?

Príspevok od používateľa Steedy »

rybka napísal:
Steedy napísal:Akva 686L - 140x70x70 - osvetleni 2x70ks CREE LED 3W 2druhy modrých 2druhy bílých. osvetlení se stmíváním.

Pouzité Neutral white,Cool White,Royal Blue a Blue.
Modrá složka světla pro fotosyntézu je zajištěna dobře, ale pořád tu chybí druhý vrchol v červeném spektru 660nm. V moři je ho určitě málo, ale neznamená to, že chybí.
chlorofyl.png
Ano ano bouzel v te dobe cca rok zpet se teprve uvazovalo o vyuziti cervenych led a zaroven nebyly ani nejak extra v takovem spectru a sile moc k sehnani. takze se to tam neimplementovalo. Ale co do barevnosti koralu neni poznat ze by nejak chybelo cervene spektrum koralum nadherne sou cervene koraly i ruzove vybarveny. Ale jiste souhlasim ze by to chtelo implementovat aspon 4-8ks celkove do tech svetel. Mozna nekdy v budoucnosti.
davidst
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02 Jún 2010 11:11
Bydlisko: Strahovice 203
Kontaktovať používateľa:

Re: přechod na LED ?

Príspevok od používateľa davidst »

GROWERZLIN napísal:blizi se vanoce,tak led pasky nech na stromek a obednej si LED svetlo treba z ciny,nebo si obednej 3W ledky a svetlo si udelej
můžeš mi poradit tedy odkud si mám objednat bud to světlo z číny nebo ty ledky 3W,které by byly vhodné
díky za odpověd
Eset
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 15 Nov 2011 11:54
Bydlisko: Děčín

Re: přechod na LED ?

Príspevok od používateľa Eset »

Pokud je to ještě aktuální, tak jsem v kontaktu s čínou (dopisujem si mailem) s tím, že tvrdí, že jsou továrna na LED. Zadal jsem jim jednoduše úkol, ať navrhnou zapojení LED světla, co bude mít 2 na sobě nezávislé zdroje a celkový příkon LED bude okolo 300W (tedy 150 W na 1 zdroj, s tím, že je jedno jakou watáž LED použijou (od 3 do 20W na LEDku) a to za podmínky, že ve stejnym poměru bude ve světle x diod od 10 000k do 20 000k a samozřejmě ať nezapomenou na 455 nm royal blue. K tomu jsem jim taky napsal, ať mi dají cenu za celek a poštu do ČR. Tak jsem zvědavej co mi na to odpoví. Když tak dám vědět jak jsem dopadl :)
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: přechod na LED ?

Príspevok od používateľa rybka »

Ty už taky? Aby to nebylo ostatním líto, mejlovat můžou na odkazu dooole... :lol:
http://bsled.en.alibaba.com/index.html

A ještě jsem získal od neakvaristy jednu informaci, za výrazné červené zbarvení prý může světlo s vlnovou délkou okolo 570nm až 580nm, což je žlutá :shock: na této vlnové délce "jedou" zářivky pro řezníky, aby i zelené maso bylo krásně červeňoučké :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: přechod na LED ?

Príspevok od používateľa chip »

tak uz i David Saxby presel na LEDky... ;-)
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/c ... p?sid=4545
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: přechod na LED ?

Príspevok od používateľa rybka »

Jo, už loni, a není sám. Vývoj jde dopředu a žádné "masáže" na zavedené zdroje světla ležící někde skladem jej nezastaví. LED CRY čipy jsou vyráběny snad pro svícení ve všech vlnových délkách viditelného spektra světla a LED COB zvládají celistvé viditelné spektrum, jen je třeba zvolit vhodný poměr složek.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: přechod na LED ?

Príspevok od používateľa Steedy »

Asi 5mesicu pred koncem roku je zacal p.Saxby pouzivat protoze i zaroven zkoupil firmu Aqua Illumination a tak aby zpropagoval vyrobek tak si to nasadil na sve akva.. :-D sikovne provedeny obchodni tah. Jinak svetla jsou ok sviti paradne jak je mozno videt na youtube :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"