Filtrace vody ve velikém akváriu.

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Filtrace vody ve velikém akváriu.

Príspevok od používateľa davud »

Rybovy stránky o mořské akvaristice v sekci filtrace začínají:"V menších nádržích o objemu 200 až 500 litrů se nemůžeme spolehnout na dostatečné samočistící procesy uvnitř akvária a musíme tyto nádrže propojit s vhodným zařízením - filtrem(...)."
Já si hodlám pořídit nádrž o objemu 850l(reef), podle Rybových stránek bych nemusel zavádět filtraci. Stačí tedy pouze zajistit dostatečné proudění v nádrži nebo bych přeci jen měl filtraci zavést? :?: :idea:
(URL pro Rybovy stránky: http://sweb.cz/akvarybka/)
Naposledy upravil/-a davud v 31 Júl 2006 15:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Nie Ryba ale "Rybka". A vzhladom na tvoje predosle prispevky ohladom sinic a stavebneho materialu na reef by som ti filtraciu urcite doporucoval.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Teraz som si docital vsetky tvoje otazky na fore (si fakt snazivy) a ak ti mozem poradit, napis odkial si, urcite sa v tvojom okoli najde skuseny morsky akvarista, ktory ti nielen poradi ale aj poukazuje svoje nadrze, u neho si najdes cestu, ktorou by si chcel ist a hlavne si myslim, ze si budes davat pozor co urobis v AQ, lebo si myslim (neuraz sa), ze podla tvojich prispevkov ides do toho dost zbrklo a nelogicky. A ak nemas uz nejake skusenosti z morskou akvaristikou (nie sladkovodnou, ta je o inom) a pritom si neni milionar, tak na 850 litrovy reef zabudni a zacni s niecim mensim ako je 200-300 litrov. Ved aj tam sa dokazes krasne vyhrat. Neviem, ako budu reagovat kolegovia a ci vobec budu reagovat, lebo uz ich nebavi stale odpovedat na tie iste otazky, ktore boli sto-krat zodpovedane. Cize poziadaj o kontakt na niekoho z tvojho okolia, chod k nemu, riadne ho pumpni z vedomosti a potom sa vypytuj na konkretne veci. Ja som mal stastie, ked som kladol tieto iste otazky, ze este forum reef.cz bolo v plienkach a tak sa ludom este nelenilo to stale dookola vysvetlovat. Ale to bolo pred 3-4 rokmi. Ale samozrejme ze chalani ti poradia radi aj teraz, len to nesmu byt otazky "Chcem Nema, kolko NaCl tam mam prisypat, nech si chrochta." Ale to asi nie je tvoj pripad. Tak vela, zdaru. Rado
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

kubrt: presne si to vystihol,
davud: to ze si taky zvedavy je v tvojom pripade super lebo ked odchytis nejakeho moraka tak od neho vycucas vsetky info a to ti fakt pomoze. Ale nedavaj otazky ktore su tu dostatocne zodpovedane, skus najprv pohladat odpovede a ked ti nebude nieco jasne tak sa pridaj do diskusie a poloz otazku, (nemusis zakladat novu temu) urcite ti radi odpovieme. Vela zdaru
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

:oops: Díky.
__________________________________
Mimochodem to akvárium jsem si (asi bohužel) včera koupil.
__________________________________
Ještě bych měl poslední otázku pro "Roman", kolik tě stojí měsíční provoz toho 430l reef akvária.
Díky :roll:
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Najprv si si mal zistiť o čom je more, potom podľa finančných možností sa zariadiť. Jedná sa o to aby si stíhal a mal s toho mora radosť a nie starosť. No naložil si si hodne ........ :cry: Veľa zdaru :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

davud napísal: Ještě bych měl poslední otázku pro "Roman", kolik tě stojí měsíční provoz toho 430l reef akvária.
Díky :roll:
no neuveris , ale mame tu sekciu o zakladani noveho akvaria, a predstav si tu nahodu, je tam tema "naklady" a co je uplne neuveritelne, naklady na svoje akvarka som tam uz spocital.....

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=406

co sa tyka samofiltracnej schopnosti 800litroveho reefu, suhlasim , ze take velke akvarko plne koralnatcov a s minimom ryb by nepotrebovalo ziadnu externu filtraciu, jeden poriadny vnutorny odpenovac + poriadne prudenie a osvetlenie by stacili. Ako vsak poznam povahu bezneho akvaristu, zachvilu tam bude plno ryb a tie budu dostavat krmivo lopatou :) takze filtracka musi byt
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

odpověd pro "Roman"

Príspevok od používateľa davud »

:oops: :oops: :oops:
(Příště budu pozornější)
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

ako presne viem co si teraz myslis, nechceme ti dopriat, nechceme sa poradit................. ale nie my chceme ale nie sto krat na tie iste otazky,takze najprv si precitaj cele forum a potom sa pytaj co ti neni jasne na uz zalozenu diskusiu. rad a myslim ze aj ostatni ti velmi radi poradia. (ja som bol taky isty) :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"