Vláknitá řesa

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Vláknitá řesa

Príspevok od používateľa Zdenek »

Zdravím všechny
Mám nové 380L akvárium. Už je mám v provozu 2 měsíce a pořád bojuji s vláknitou řasou. Řasa je fialovo-růžová a potahuje úplně všechno. Pod ní se dělají bubliny, které ji občas odtrhnou. Dostal jsem radu, že jí mám štětečkem odstranit, to jsem udělal, ale dělá se pořád dál. Trvá to už přes měsíc. Vím že při rozbíhání nádrže se řasy tvoří, ale příjde mě to poměrně už dlouho. Prosím o radu, zda je to opravdu normální, nebo jestli to je už nějaké divné.
Děkuji za odpověď
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Fotogaléria

Príspevok od používateľa laomedon »

Skús pridať fotku do albumu, ľudia budú skôr reagovať a myslím že aj budú lepšie vedieť o čom vlastne píšeš.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Dva mesiace nie sú dlho, závisí to od spôsobu zakladania nádrže. Treba sa hlavne vyzbrojiť trpezlivosťou. Mechanické ostraňovanie problém nevyrieši, riasy (sinice?) zmiznú samy, keď im podmienky prestanú vyhovovať.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

:? vím přesně čím procházíš,mám podobný problém.Akorát že ty moje červený sinice který ještě nejsou tak moc odpuzující, po měsíci vystřídaly hnědý a to je teprve hnus.Je to patrně taky tím ,že jsem do počátku investoval na moje 500L AQ jen 3 kg živých šutrů a to je žalostně málo. :cry: v pondělí budu mít Antired, tak ho vyzkouším a uvidím.Měkým korálům to nějak zatím nevadí až na Pachyclavularie.Málo vystrkují polypy,ikdyž vypadá že se rozrůstají,potahují viditelně kousek po kousku další prostor na kamenech.Jsem zvědavej jak se to bude dál vyvíjet.
Naposledy upravil/-a shark v 28 Apr 2006 19:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Já jsem AQ zakládal před měsícem. (AQ 300 l, 8 kg živých a asi 50 kg suchých šutrů, 150 litrů vody ze zaběhnutého AQ) Po týdnu jsem přidal živý písek (10 kg) a po dalších třech dnech jsem dal jedno balení PhosExu v přibalené punčoše do poslední (výtlačné) komory refugia. Caulerpa začala růst v refugiu v podstatě hned. V sobotu jsem přidal jednu XXL Sinularii a pár drobných korálů. Jednoho Tectuse a P. hepatus s Z. veliferum. Připoji jsem samostatný externí filtr (Eheim) s Antiphosem. Sinice (hnědá) je na "zbrklém" ústupu. Co neustupuje to je nemilorsdně požíráno rybama. :) Místy začíná růst červená a zelená řasa. Jediné čeho jsem se ještě nezbavil je slabý mléčný zákal ze šutrů. Příště bych už neštřil a AQ zakládal s alespoň polovinou živého kamení. A jedno balení PhosExu (nebo Antiphosu) bych tam dal už za dva dny. Není o zase tak velká suma a hodně to pomůže. Hlavně se obrnit trplivostí. :(
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak a sinice jsou všechny včudu :twisted: Antired-mno nevím asi mi utekl všecek odpěňovačem.Tak teda nemůžu posoudit nakolik se výsledek podařilo vytvořit přípravkem ,ale spíš bych řekl že se natom podepsaly změny které jsem provedl jak ve filtraci , tak v AQ.
Odpěňovač jsem dal odost výkonější,měnil cca 10 procent vody týdně a přitom se snažil odsát to co zahubil antired.Dal jsem do filtrace novej PhosEx a vypral 2/3 korálovky v klasice.Místo akvacitu jsem vrazil do první komory klasiky filtrační vatu a tu jsem co dva dny vyhodil řádně smradlavou,plnou nachytané hnědé sinice a sedimentu kterej jsem opatrně sfoukl sčeho sev AQ dalo. Vtuhle dobu vše vypadalo dost smutně :? .Ale vyplatilo se čekat a trpělivě napravovat so jsem si nasekal.
Vyhodil jsem ještě z AQ několik kamenů (prý tuf ze Slovenska)kterej byl špatně vypláchnutej a ůdajně používanej ve sladkovodním akvárku což jsem zjistil až bylo pozdě. :roll: Pořídil ještě nějaký živý šutry hned,jak bylo vidět nějaký zlepšení.Nyní se vata ve filtraci už téměř nešpiní a Akvárko vypadá jak má :P jsem konečně zase šťastnej
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

antired zafungoval aj mne , ale po 2 tyzdnoch sa zacali cervene sinice tvorit znova
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tady musím podotknout , že odstupem času jsem zjistil že příppravek antired vlastně neřeší nic , jen načas zaneřádí AQ a zabije sinice které se opravdu většinou tak jak píše Roman zase objeví.Celá věc s problémy ze sinicemi se tedy dle mého názoru nedá řešit jinak než že se odstraní jejich příčina jak už ostatně tady ve fóru někde zaznělo.U mě to byly silikáty a fosfáty. :) Další důvod který jsem si nepřipouštěl bylo nedostatečné proudění vody v AQ.Mno jsem rád že je to zamnou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"