CA reaktor vs nánosy na skle

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

CA reaktor vs nánosy na skle

Príspevok od používateľa vasekg »

Potřebuji radu od zkušených.


STAV:

Do kalcium reaktoru (objem válce cca 1,5l.) pouštím 1 bublinu za sekundu. Průtok do mého 800 l. akvárka je cca 4-5 l. denně.

Kalcium reaktor je naplněn 3/4 hydrogenkarbonátem a 1/4 korálovkou.

Když jsem měl vývod z reaktoru do filtrace, po dvou měsících mi čerpadla i skimmer obrostla vodním kamenem (den jsem to octem čistil jako vůl). Pak jsem dal vývod z reaktoru před stream přímo do nádrže a zlepšilo se to.

V poslední době (asi souvislost s přendáním výtoku z reaktoru před stream) se mi na skle začal delat vápenný nános a to tak rychle, že sklo žiletkou komplet vyčistím a do rána jsou tam opět celé mapy.

DOTAZ:

Jak je možné, že se mi vytvářejí takové vápenné nánosy? A když už se tedy vytvářejí a reaktor tak funguje (až příliš), jak je možné, že mi neustále padá KH? Dlouho bylo stabilně na 9ti, teď mu sodou musím pomáhat ze 7mi nahoru.

Kalcium reaktor jsem včera odpojil, povolilo těsnění a tekl. Takže uvidím změny. Ale stejně by mě zajímalo, co mám kde špatně nastavené. Pro doplnění: dolévám jako odpar vápennou vodu, PH se drží na 8.3....teď jsem do systému přidal asi 8 tvrdých, samé menší kousky, ale veškerý život je velmi bující....jen ty mapy a přitom padající KH.


Děkuji za vysvětlení.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: CA reaktor vs nánosy na skle

Príspevok od používateľa rybka »

Sniž množství dolévané vápenné vody a bude klid. Už jsi (nebo lépe řečeno stále jsi) na úrovni meze srážení, korálnatci ještě neberou z vody tolik, co do ní přidáváš.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: CA reaktor vs nánosy na skle

Príspevok od používateľa vasekg »

aha...děkuji Rybko, tomu rozumím. ALe proč tedy reaktor nestíhá udržovat KH? Nebo se to spraví časem?

V.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: CA reaktor vs nánosy na skle

Príspevok od používateľa rybka »

Protože už jsi na té horní hranici (včera jsem to o hydrogenuhličitanové rovnováze psal Amsimu), prostě uber plyn a KH samo stoupne, snižuješ ho přidáváním hydroxidu vápenatého.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: CA reaktor vs nánosy na skle

Príspevok od používateľa vasekg »

super, děkuji za radu, zlepšils mi neděli!

V.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"