První akva, 100l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa rybka »

chip napísal:ocelove jekly nebrat...
bud drevo a nebo U / I / UE profil, prekne svarene k sobe, nasledne poradne zarove zinkovani ( a nebo elekto zinkovani + olivovy chromat ) a pak nejakou hodne dobrou barvu...

jinak se ti to casem uspesne rozpadne...
Proč ne "Jekly", dobře zavařené v ochranné atmosféře, se základem pomocí chlorkaučukové barvy odolné koncentrovaným minerálním kyselinám H200x a navrch dobře otěruvzdorný Komaxit? To jen abych se poučil, co na své nádrži dělám špatně...
Pánové, špetka soli Vám z bukového nebo dubového dřeva nadělá piliny, uvažujte o svých moudrech nebo se cíleně "nas..u"
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa chip »

to velice jednoduche... staci malinka direcka a voda se dostane dovnitr... no a pak postupne jekly rozezira a rozezira... no a za par let je pruser na svete....
ja nerikam, ze drevo je to prave, osobne mam stojan z YTONGU a 100 Icek opatrenych zarovym zinkem....
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa amsi »

kvalitní dvousložkový lak na dřevo, ochrání dřevo mnohem lépe než kvalitní nátěr na kov, ten kovový stojan. Můj názor . Kovový stojan bych už nikdy nedělal a nemluvě o tom,že na dřevěný se mnohem lépe přidělávají panty, obložení ....... Měl jsem kovový stojan pár let , obložený laminem a i to lamino bylo po ukončení provozu akva v mnohem lepším stavu než kovová ,natřené část :wink:
ottlik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04 Feb 2011 21:58
Bydlisko: Benešov u Prahy

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa ottlik »

Pánové, stalo se to nejhorší, co se vůbec stát mohlo. Moře nebude :evil: :cry: Z důvodu nechutě rodičů mi to platit. No jo, je mi jen dvanáct, čekal jsem to, ale poslední dobou se to vyvíjelo slibně, bohužel přišla tato rána :x No nic, budu dál hltat informace a doufat že jednou si můj veliký sen splním. Zatím tedy zůstanu co se týče plnění snů u toho ce si mi dostalo za štěstí včera. Koupil jsem naprosto nádhernou bonsai za necelé 300 od pěstitele :D a rodiče svolili, že budu alespoň moct rozšiřovat mojí sladkou vodu, na což se velice těším :wink:
Plánuju asi tak 600l, ale to sem nepatří. Snad to vyjde příště, Moří zdar!!!
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa Franky »

Sucitim s tebou, poznam to, teraz mi je sice uz 18 :-D, no tiez som chcel more ked som mal vek priblizne ako ty :wink: , na moje stastie, som ich zlomil uz ked som mal 14 :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa shark »

ottlik napísal:Pánové, stalo se to nejhorší, co se vůbec stát mohlo. Moře nebude :evil: :cry: Z důvodu nechutě rodičů mi to platit. No jo, je mi jen dvanáct, čekal jsem to, ale poslední dobou se to vyvíjelo slibně, bohužel přišla tato rána :x No nic, budu dál hltat informace a doufat že jednou si můj veliký sen splním. Zatím tedy zůstanu co se týče plnění snů u toho ce si mi dostalo za štěstí včera. Koupil jsem naprosto nádhernou bonsai za necelé 300 od pěstitele :D a rodiče svolili, že budu alespoň moct rozšiřovat mojí sladkou vodu, na což se velice těším :wink:
Plánuju asi tak 600l, ale to sem nepatří. Snad to vyjde příště, Moří zdar!!!

nevěš hlavu ono je to i k něčemu dobré
Do doby než si jej začneš stavět bude sposta nového,lepší ceny a budeš mít dostatek informací aby jsi věděl co a jak a představa co vlastně chceš v aq bude už ucelená .
Je to lepší než to uspěchat.Osobně než jsem začal se stavbou akva tak jsem čekal 3 roky
ottlik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04 Feb 2011 21:58
Bydlisko: Benešov u Prahy

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa ottlik »

Nevíte náhodou, co je toto za mřížku? http://i146.photobucket.com/albums/r251 ... ft/024.jpg Na RC to vidím hodně často a v mnoha využitích. Podle toho soudím, že to nebude nic nedostupného, nebo drahého. Díky za případné odpovědi. :wink:
ottlik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04 Feb 2011 21:58
Bydlisko: Benešov u Prahy

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa ottlik »

Toto jsem našel po pár minutách hledání http://eshop.jezirka.info/category/filtracni-rosty:48/ myslím, že už to tu někdo psal, ale nevím kde.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa shark »

pozor tyto plavou :wink:
ottlik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04 Feb 2011 21:58
Bydlisko: Benešov u Prahy

Re: První akva, 100l

Príspevok od používateľa ottlik »

Sorry, ale myslel si ty v tom odkaze na rc, nebo ty druhé?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"