Zakalena voda

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa Luděk »

[quote="blackchicken"]Uff tolik odpovedi, hehe, dikec moc

takze voda samozdrejme RO sul red sea coral pro salinita merena denne mam refraktometr drzim se 0.025

Buď blbě čteš ty hodnoty (0.025) nebo je to úplně všechno špatně. 0.025 má tak polívka,když
si ji dávám . :shock:
550l reef mix
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa blackchicken »

Jaaaj sorry samo 1.025 omlouvam se
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa jskubak »

To co ti napisem sa ti urcite pacit nebude, ale bojim sa, ze je to jedine riesenie.
Vydenzifikovat nadrz, vyhodit beton a zacat odznovu
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa blackchicken »

no popravde receno, uz me to take napadlo kurna, chvilku jeste pockam jestli se to nesesadi a jestli ne tak hold odznovu.Dikec za rady.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa Steedy »

Zdravim te i ja, po precteni celeho tveho tematu je zaver stejny jak psal vik,kominik a ostani - zmer poradne hodnoty!!! tim by ses mel ridit.
Za dalsi - nech si skalibrovat refraktometr.. muze ti taky pekne blbnout.
Za dalsi - bakterie - proboha kdo ti rikal ze je tam mas lit co druhy den??? zakal je jasny z bakterii, ty batkerie co pouzivas tam lij jen pri vymene vody. pripadne jednou mesicne. To je koncentrat na 10000L !!! Na navode je napsano 2,5ml na 100L tydne , pri nabehu noveho akvaria jendou tolik na 100L. zpravidla funguje 2,5ml na 100L jednou az 2x mesicne vzdy po vymene vody.
Kh - pokud ho nezvysis tak nic nedavej do akva zadne koraly nic. jedlou sodou pripadne od Tropic Marine buffer na KH (kdyz pouzivas Tropic Marin) Calcium nepridavej , Mg pridej sto pro .

Tot me rady snad ti to pomuze drzim palce.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa shark »

steedy má pravdu-ještě mě napadlo že zákal muže mít na svědomí některý nálevník -jednoduše zmeřit tedy hodnoty,upravit na normální stav,přibrzdi s bakteriema,ten kus betonu vyhodit a raději investovat do pěkné korálové větve.Celé to vypustit je zbytečné.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa shark »

pokud ti ani po vysazení přilivání bakterií nepřestane zákal do cca tydne až 10 dní tak pouvažuj kde si pujčit na chvilku nějaký UV čko a to ti to dočistí.Skimmer nech makat na plno
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa Franky »

Zakalenu vodu mas koli tomu, ze ti zacina nabiehat system, akva ti bezi vyse mesiaca, mas tam live rocks a live sand + si to zamiesial, podla mna trochu nelogicky, "cerstvou vodou"(ro+sol), teda ti tam trocha zivota pokapalo.
Zakal mas preto, lebo sa ti tam zacali tvorit neake jendobunkove alebo mnohobunkove riasi, najcastejsie sinice alebo rozsievky. Je to celkom normalne, tiez som mal pri nabehoch zakalenu vodu(biely a svetlozeleny zakal). Malo by to prejst tak do 2 tyzdnov.
Poradil by som ti davkovat vodku - je to lacny zdroj uhlika pre bakterie a nemusis vyhadzovat zbytocne peniaze za prodibio, ale to je na tebe. Mal som problem so sinicami, zacal som davkovat vodku a do tyzdna bolo po nich, fakt som tomu neveril.
Tiez by som na tvojom mesie pridal este jedno cerpadlo, neaky nano stream a nasmeroval by som ho do "prepadu".
Filtracku mas dobru, phosex,odpenovat a aktivne uhlie(robi vodu priezracnejsou) a dost. Mozno nechaj zeolit, ale pozor na davkovanie. Lebo ked to prezenies, budes mat vodu prilis "cistu" a korali nebudu mat vyrazne farby.
Vela uspechov :)
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa blackchicken »

Chlapi dikec moc za rady, co bych bez vas delal kua. Takze, zakal zmizel, voda nadherne cista, vyndal jsem vsechny betony az na ten jeden trojhran v pravem rohu, libi se mi a nejsem si jist jestli KH narusuje on, spousta lidi co jsem se ptal, ma s KH na zacatku problemy, buffery pry zase pomahaji sinici. S bakteriemi tedy opatrne, kua sem si nevziml ze je to cely francouzky, tak jsem jen precetl na 100l na 2.5ml ale jak casto jsem uz nedolustil. Dikec moc za preklad. Kazdopadne zacina to vypadat dobre. Sklo cistim kazde dva dny, paac zacina obrustat, pro me je to ukazka ze to zije :lol: kazdy den merim KH a davkuju sodou kterou pouzivam pro zabronozku(pro bettaky). Snazim se drzet hodnoty 8-9Kh ale velice me znepokojuje myslenka ze system nikdy nestabilizuju a budu muset stale merit hodnoty. Slitujte se nademnou nekdo a napiste mi ze se to casem stabiliziuje ):

Doobjednavam u Pepina :
Ph
NO2
NO3
NH4

Objednal jsem jeste :
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-r ... 200-g.html
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-r ... 200-g.html

Jinak refraktometr, moc se omlouvam ale vsude v prizpevcich pisi 0.0.. samozdrejme 1.0.. to se omlouvam, ty zive kameny jak jsem koupil, u tohoto chlapika http://www.zivesklo.cz/ , potreboval se jich zbavit, ze si je zakaznik nevzal a tam jsem zmeril salinitu 1.03, bylo to zive? Co se tyce kalibrace, kdyz dam vodu z reverzky, je to na nulach.

Jinak jestli mate nekdo v Praze navic super extra zivy kameny cca treba 1-2kg se spoustou zviratek :D , urcite se nejak domluvime.Potrebuju to trosku ozivit, ty svoje chemicky vypady heh.

Jeste jednou moc moc dikec za rady.
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa blackchicken »

Zdravim, tak cirka po necelem mesici je situace takova. Hodnoty stabilni, samozdrejme vymena tydne jeden kybl cca 12l (akwo 120l ) poshanel jsem nejake mekace, xenie, sarkace, zaoanthusy, sinularia, capnella.Neodolal jsem ani penemu rournatci, my oblibeni. Pri transportu se vysoukal z ponozky, do ktere jsem jej nedokazal nasoukat, zalezl si napul pod kamen tak doufam ze si stavi novej slizkej bejwak, zatim vypada ok, cilene ho strikackou prikrmuju zabronozkou zivou. Vsem se dari paradne., Xenie pumpuji jak o zivot a zacinaji se mnozit, sarkace rostou jak z vody a zaoa jsou fpoho. Kdyz byly hodnoty poslednich 14 dni stabilni, nemohl jsme jinak a u Pana Forsta jsem si zakoupil prvni SPS montipora digitata, svoji stavbou me uchvatila natolik ze neslo jinak, viz foto. Nemlatte me hih, musel jsem (: Jedine dva problemy co mam.

1, Stale problem se zakalenejsi vodou, nevim jestli je to tim jak se furt hrabu v pisku, zive bakterie jiz nepridavam. Veci co by s tim mohli souviset: skoro kazdy den musim predni sklo prejet skrabkou, bily povlak, zadni stena kdyz necham dele, je uplne videt jakoby bily vodopad castic, vypada to jako kour padajici dolou :twisted: vycistim ,v poradku. Jakmile vymenim vodu, tak na 2 dny zakal je zase.Nejdrive jsem si myslel ze je to skymmer (tunze nano), ze je to miniaturni kyslik, ale asi neni. Pak chvilka klidu a pak se zacnu zase hrabat v pisku paac bily vydrzi asi 3 dny heh a me to se...re, nevadi mi to ale je to prace na vic a pisek se mi libi. Cim to? Filtrace jak jsem jiz zminoval, phosex pepin, zeolit pepin, siporax sera 1l. Mam nasadit uhli? To se mi nechce kdyz se za 3 tydny zasiti a filtr a bakterie funguji dle hodnot dobre. Mam v zasobe Clear phos a Clear carbon ale chci mit veci co nejjednodussi a stabilni.

2, sinice, neni to hrozne ale trosicku jsou, jednou za cca 4 dny vezmu stetku na cisteni od skymmeru a vsecko to oprasim, necham poradne cirkulovat a hned vycistim bioakvacitovou vlozku ve filtru ktera slouzi jako mech. predfilt. Koupil jsem 2 turbo snekace, ale od te doby jsem je nevidel heh.

Hodnoty:

Kh - 7 (konecne se drzi, neni to ideal ale necham chvilku byt jestli je hodnota stala, pri ruce mam sodu a nebo jsem koupil KHbuffer Aqua medic kdyby neco)
Ph - 8.3
PO4 - 0
No2 - 0
NO3 - 0
NH4 < 0.25
Mg - 1320
Ca - 380
Vse Salifert
sal samozdrejme 1.025

Ted otazky k osazenstvu:
Nechtel jsem to, ale pomalu propadam koralum, specialni SPS hehe. Otazka, Co takhle nejaka dalsi Montipora nebo Seriatoporoa? Nebo mam jeste radeji pockat? 8)

Stale nevyresena otazka rybiho osazenstva:
tady mam strach, paac by se to mohlo cely podelat. Krmit bych chtel prevazne zivou zabronozkou (mam mensi betti odchovnicku takze neni problem, stale zive cervene komari, zabronozka popripade grindal). Na druhou stranu si potrebuju overit jestli filtr a bakterie funguje zpravne. Takze asi urcite 2 klauniky, beru jako pro zacinajiciho reefare povinnost hih. Dalsi vec je cistota pisku.Procitam clanky o valenciennea a nevim. Jedni rikaji je super, druzi ze dela neporadek s piskem, zasypava koraly a pod. Nadruhou stranu spolecne s krewetakem slepym jak patrona v symbioze by to bylo super pozorovani.Strigata je moc velka, i kdyz delku mam metr, priklanel bych se k puellaris. Co myslite? Ani mi nevadi ze bude prehazovat pisek, planuji koupit jeste jeden pytel pro vyssi podestylku takze by to mohlo byt ok.
No a pak jeste neco do barev. Urcite moji sampioni jsou nemateleotris a urcite jednoho pseudochromise. To by bylo uz ale 5 rybek heh a to uz je asi na hrane. Pripominam ze vodu menim poctive a jednou tydne merim vsecky parametry, vicekrat tydne merim Kh Ph ponevadz specialne s KH sem mel velke problemy na zacatku. K tomu nejakou krevetecku amboinensis.

Tak to je asi vse co mam na srdci, nejake foto aktuelniho stavu cca neco prez 2 mesice v zabehu. Dikec moc za odpovedi a pripadne rady. At se dari :o
reef_30.3.2011.jpg
montipora.jpg
rournatec.jpg
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa blackchicken »

dalsi foto,jinak je to prvni zkouska noveho objektivu canon 50mm f/1.8 telo Canon 550D s tim ze voda neni cira grrrr
sarkac.jpg
soft_01.jpg
soft_02.jpg
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa blackchicken »

a jeste zoanthusik krasne zeleny 8)
zaoant.jpg
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa vasekg »

Akvárko vypadá hezky, fotky taky....až budu velkej, třeba mi ježíšek přinese taky novej objektiv, mám Soňáka Alphu - tělo úžasné, ale ten setový objektiv nic moc a na focení v akva je to znát. Dokonce jsem vyfotil daleko hezčí fotky 5mpix foťákem v telefonu..... :P

V.
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: Zakalena voda

Príspevok od používateľa nessie »

Ahoj, já právě platím Canona 40D, vím jsou i lepší, 50 60d,mark.., ale na ty nemám. Zpět k akva, vypadá to zatím hezky, jen s rybama bych to nepřeháněla, nejde jen o to, že to často měníš, ale i to, že některé jsou agresivní a teritoriální. Jinak ty gumičky ze zoanthusů už můžeš sundat :) občas jí obrostou, tak to stačí přestříhnout a vytáhnout. A u těch sarcophytonů se občas stane, že gumička jimi za čas projede, a jako nůže je rozdělí na více kusů. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"