Plasty

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Plasty

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Vzhledem k tomu, že nemůžu sehnat osvětlení dle představ (všichni výrobci vyrábějící osvětlení pro více než 4 trubice T5 je dělají moc úzké - trubice jsou namačkány co nejblíž k sobě, a na krajích místa habaděj - dát dvě světla vedle sebe je potom nesmysl/nemluvě o radosti z výměny trubic...) jsem začal zvažovat "domácí výrobu". :(

Jaký druh plastu (označení, vlastnosti...) můžu použít? Jde mi o to aby po zahřátí neuvolňoval škodliviny.

(Rybko, help...)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

pouzi hlinik a nemas problem , jaklovy profil 40x40 je dost velky na schovanie predradnika dovnutra a daju sa nanho lahko nahodit vodotesne patice
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Neviem niekde na fore to uz niekto spominal, ze ho vyrobil z profilu na plastove okna. Ak sa vybere vhodny vyrobca a tvar profilu a zvari to dokopy priamo firma, teda tak ako by sa to vyrabal napr. ram okna je aj toto jedno z rieseni.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Riešenie je aj dve dvojtrubicové T5 rampy a dať ich od seba aby si pokryl svetlom čo najväčší priestor.
THE OLD MAN AND THE SEA......
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Profily jsou různé, 40x40, 50x50, 60x40. Svařovat není co, patice G5 v provedení do vlhka se šroubují pomocí dvou šroubů M4.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Asi jsem se špatně vyjádřil. :? Nevidím problém s tím jak utvořit "nosná střeva". Problém vidím s tím, do čeho je "zabalit".... S AQ bydlím pod jednou střechou a nechci, aby mi v obýváku nad AQ visel nějakej bastl. :(

Asi budo muset "vysolit" za HQI, protože v T5 nic mě libého nenacházím. A to se mi nechtělo. Ne kvuli penězům, ale osvětlení T5 s různými trubicemi se mi prostě líbí víc.
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"