potrebujem radu

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rupo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 02:28

Príspevok od používateľa rupo »

Cau Lukas neviem presne znacku ale zistim taky asi 60 cm vysoky dost velky fero mi chce ako ty hovoris ten filter vacsi spravit odpenovac. Biofibres , moliten , 10litrov Siporaxu taky ake maju v obchode a fachcia super , ozaj esre 2 dotazy poznas Bactoballs na Bio filtraciu myslis ze je to lepsie ako SIPORAX?? a druhy dotaz tia T5 musia byt nad akvarkom min. kolko?? alebo mozu byt polozene aj na nom priamo a je pravda ze more sa nezakryva sklami?? A ked skombinujem treubice od sery DEEP SEA A BLUE SKY to je zla volba??
Pussyshaver
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01 Feb 2006 00:59
Bydlisko: Vyškov [CZ]
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pussyshaver »

rupo napísal:... a je pravda ze more sa nezakryva sklami??
... je pravda že se nezakrývá, protože to sklo by ofiltrovalo určité spektrum světla ... mám pravdu?...jestli třeba nekecám :) ale četl sem to :wink:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ano je to tak sklo absorbuje velku cast svetla, tusim az 30 % ale nie som si isty ci si to dobre pamatam...

Peter
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

mě už přestalo bavit dolívat tři litry denně odpar,tak jsem místo skla použil plexi...
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Pre tento ucel by mali byt lepsie skla ktore sa pouzivaju na skleniky, nejake helio...cke (nespomeniem si, ale je to nieco od helios). Maju znizeny obsah olova a tak prepustaju sirsie spektrum ako bezne, neviem mozno ma snim nikto skusenosti.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Skla "HeliosR" propouští téměř celé dopadající spektrum viditelného světla, ale taky bohužel snižují jeho intenzitu o cca 38%. Použití plexiskla je lepší, jenže toto rychle stárne, matní a intenzita světelné propustnosti jde dolů. A nám jde o co nejvyšší intenzitu světla.
Neregistrovaný

Filtracia

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Čau Peto
Ak potrebuješ nieco o filtracii tak sa chod pozriet do picerky Milano na Vlkoch pri NAY ak sa Ti to bude pačit tak napis ukazem Ti nieco lepsie .Napr to akvarko čo som tu nafotil.....
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

O.K., trochu sa ešte vrátim k tým dotazovaným filtračným materiálom. Ja mám okolo 15 kg koralovej drte, asi 10 litrov bioakvacitu (syn. filtrén, molitan,..) a na nitrifikáciu to podľa mňa stačí. So zbytkom si poradí zeolit a rôzna flóra a fauna nádrže. Siporax je skôr drahý ako dobrý, jeho úžasný aktívny povrch sa po kolonizácii mikroorganizmami rýchlo stráca. Na akékoľvek "balls" (ak sa jedná o tých farebných plastových "ježkov") som v zásade alergický, ale každý máme svoj vkus.
Filtrácia nemusí (a ani nemôže) byť dokonalá, vždy sa kombinuje s pravidelnnou výmenou vody. Aké filtračné médium použiješ je iba na tebe, ja volím lacnejšie a prirodzenejšie. Všetko čo má predponu "bio-" je silne komerčné a niekedy zavádzajúce (v zmysle očakávanej kvality). A hlavne, v biológii sa používa pre úplne iné veci.
Trubice od Sery nepoznám, prečítaj si tému o T5kách. V princípe je možné kombinovať akékoľvek biele a modré, aj keď určité rozdiely v kvalite sa v závislosti od výrobcu vyskytujú.
Neregistrovaný

Re: ideální míry

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Pussyshaver napísal:já mám dotaz na to jaké je ideální rozložení měr na cca 300l AQ
měl by to být Reef a cca 2 klauny(Amphiprion ocellaris), nějaká kreveta(Lysmata amboinensis)a Paracanthurus hepatus nebo Zebrasoma flavescens.
měla by to být klasika kvádrového tvaru, žádný rohový nebo tak neco.
jestli je lepší 0,5x0,5x1 ... nebo třeba 0,5x0,5x1,2 ... ono plus/mínus 20 cm už v tom objemu nikoho nezabije (snad) :)
diky ... Tomáš
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Jeden menší problém -

- při manipulaci s malým vnitřním filtrem, ve kterém mám Antiphos - mi proud vody vyhodil trochu obsahu za utes. Ne moc - odhaduju tak do 5 g.

Už to odtud nedostanu - není to žádnej vekej problem ne? - I pokud se casem naplni, tak množstvi fosfatu, ktere bude připadne vracet do vody neni při tom množstvi tak velky ne?

Uklidnete me ale pro jistotu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"