lze pouzit AQ, ktere je urcene jako sladkovodni (klasicke)?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Ja, ja, to som bol ja. :lol:
Rori
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 13:52

Príspevok od používateľa Rori »

Lukáš napísal:Pri sťahovaní rozober celé AQ, poriadne ho očisti (od zbytkov silikónu), daj vyvŕtať diery na prepad a zlep to znova. Z toho vybavenia, čo máš, bude použiteľné aspoň pre začiatok osvetlenie a vzduchový motorček k odpeňovaču, ak má dostatočný výkon. UV len do karantény s rybami, ohrievač ti bude na dve veci.... :lol: a externý JBL pri troche fantázie tak na aktívne uhlie, zeolit, ale celkovo tiež na nič. Nad použitím filtračných médií zo sladkovodného AQ ani neuvažuj, pokiaľ nechceš mať AQ á la Takashi Amano aké tu už niekto prezentoval.
Lenze naco mi bude prepad ked nebudem mat prachy na nejaky ten filter pod akvarkom...
Filtracne media ako keramicke valceky a tie gulicky sa pokial viem bezne pouzivaju v moerskej akvaristike - aspon ich vydavam na fotkach filtrami.
A k UV - neoplati sa aspon raz mesacne to zapnut na par dni tak ako to je pri sladkovodnej?

Ked tak citam tieto odpovede tak asi so mna morsky akvarista tak skoro nebude :(
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Lenze naco mi bude prepad ked nebudem mat prachy na nejaky ten filter pod akvarkom...
Keď si ho spravíš sám, bude to celkom zanedbateľná položka - pár tabulí skla tuba silikónu a ideš. Choď sa pozrieť k niekomu kto to má urobené, odkukaj a prispôsob veľkosti svojho AQ.
Filtracne media ako keramicke valceky a tie gulicky sa pokial viem bezne pouzivaju v moerskej akvaristike - aspon ich vydavam na fotkach filtrami.
Keď kúpiš nové tak áno, ale písal som to pre prípad, že by si plánoval byť moc šetrný a použil tie staré...
A k UV - neoplati sa aspon raz mesacne to zapnut na par dni tak ako to je pri sladkovodnej?
nie!
Rori
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 13:52

Príspevok od používateľa Rori »

[quote="Lukáš"]Keď si ho spravíš sám, bude to celkom zanedbateľná položka - pár tabulí skla tuba silikónu a ideš. Choď sa pozrieť k niekomu kto to má urobené, odkukaj a prispôsob veľkosti svojho AQ. [quote]

Zanedbatelna polozka to nebude :) U mna sa musi ratat aj stym, ze by som musel potom dorobit skrynku - teraz mam dva ikeacke stoliky na sebe :) a externy filter je nieco ine ked je viditelny ako s prepadom...
Taketo veci poznam so sladkovodneho akva - tiez sa tam pouzivaju ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"