Ctenochaetus tominiensis

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa kominík »

má někdo doma tuhle rybku a jaké má s ní zkušenosti a popř.jestli ji někde neviděl na prodej děkuji za příspěvky 8)
Prílohy
Ctenochaetus_tominiensis.jpg
Ctenochaetus_tominiensis.jpg (14.96 KiB) 1616 zobrazení
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa Luděk »

Čauky, podle toho co o ni píšou potřebuješ pořádnou sekačku na trávu? :lol:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa Steedy »

Tahle rybka je mirumilovna .. opravdu biologicka kosacka na travu :-) osobne ji nemam ale ma ji jeden zakaznik a je s ni velmi spokojeny, ma ji spolecne v akva s zebrasomama a hepatusy a pohoda.. no jinak mohu se ti podivat po ni kdyz pojedu do PL..
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa kominík »

děkuji za foto je to mladý jedinec ,v dospělosti je výrazná kresba podobná žlutooké a barva do hněda tělo a krásné oranž ploutve
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Tak jsem si přečetl na lexikonu recenzi na tuhletu rybičku a doporučují tam brát co nejmenší jedince, kvůli aklimatizaci a soužití s ostatníma rybama v akva. Píšou, že se může chovat agresivně vůči ostatním bodlokům(Doktorfishe) a samozřejmě vůči stejnému druhu. Upozorňují tam taky na možnost okousávání korálů. Takže asi bude dost záležet kus od kusu. Jako ostatně u všech mořských rybek. Ale kdo nic nezkusí, tak nic nemá, jak se říká. :wink: A ty máš docela velké akva, tak by se ti tam nemusely ryby řezat.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa kominík »

takže rybku už mám v akva,čirou náhodou ji dovezl Petr Smekal z Valmezu i když jsem ho lámal kvůli čerstvému importu tak nakonec povolil z dobrých vztahů jsem si ji dovezl domů .Je pěkná ve velikosti 7-8 cm bez problémů zapadla .Teď se snažím trochu více krmit ,dávám artemku žere krásně - akorát zatím plně nestíhá ještě není oťukaná a když naleju krmení tak je schovaná vyjede až po chvíli - narozdíl od ostatních krvežívnivců ale to se spraví :D
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa zencakd »

kominík napísal:takže rybku už mám v akva,čirou náhodou ji dovezl Petr Smekal z Valmezu i když jsem ho lámal kvůli čerstvému importu tak nakonec povolil z dobrých vztahů jsem si ji dovezl domů .Je pěkná ve velikosti 7-8 cm bez problémů zapadla .Teď se snažím trochu více krmit ,dávám artemku žere krásně - akorát zatím plně nestíhá ještě není oťukaná a když naleju krmení tak je schovaná vyjede až po chvíli - narozdíl od ostatních krvežívnivců ale to se spraví :D
Ahoj, chtěl bych dát do mého akva stejnou rybu. Mohu se zeptat na tvoje zkušenosti? S jakými ryby jí máš a v jak velkém akva?

Díky moc,

David
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa kominík »

rybka žere bez problémů vše co do akva strčím ,agresivita se zatím vůbec neprojevila ze stran všech bodloků - hepatus,flavescentka,olivová,ostaní ryby ji vůbec nevnímají.Nikdo na ni nedoráží a ona se chová úplně stejně ,při krmení se snaží urvat co nejvíc jako všechny rybky :D akva mám 1000 l + 300 l filtr ryb cca 20
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Ctenochaetus tominiensis

Príspevok od používateľa zencakd »

Super, díky moc za info! Jenom koukám, že tvoje akva je 2x větší než moje, takže to porovnání není úplně OK. Uvidím, jestli se mi ji podaří sehnat. Ať se daří!

P.S. Odkaz v podpisu nefunguje, najdu někde foto celé nádrže? Díky,

David
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"