amphiprion perideraion

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa nessie »

Ahoj, nikde jsem o tomto klaunovi na tomtu fóru nic nenašla, tak jsem založila nové téma, snad se za to na mne nezlobíte. Mám problém s tímto růžovým klaunem. Dřív ho měl přítel u sebe v akva (130l), kde měl jeho-klauna obojkového-amphiprion perideraion, dva A.ocellarise, krevetu, poustevníka. Nejprve perideraion útočil na oba ocellarise, všichni byly zhruba stejné velikosti, končilo to celkem ošklivými souboji, ze kterých perideraion vyvázl bez zranění, kdežto ocellarisové s roztrhanými prsními ploutvemi. Před týdnem se to úplně obrátilo a ocellarisové perideraiona neustále zaháněly za útes. Pořád šly po něm a nedaly mu skoro ani na chvíli pokoj. Nakonec jsem se rozhodla zkusit dát perideraiona do mého akva (akva 300l). První den byl úplně v pohodě. Teď je druhý den a začíná mi prohánět celkem dost dascylluse, trochu útočí i na má A.ocellarisy a troufne si i na králíčkovce. Dá se tomu nějak zabránit? Třeba pomohla by sasanka? Dříve v ní žil a nebyl tak agresivní, bohužel přítelovi zahynula. Máte někdo s touto rybkou zkušenosti? Děkuji moc za veškeré reakce.
Lenka
Prílohy
DSC08863.JPG
Naposledy upravil/-a nessie v 13 Júl 2010 23:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa BODLOK »

Vlastní zkušenost nemám.V literatuře jsem se dočetl: klauny obojkové chováme v páru vždy s vhodnou symbiotickou sasankou.Bez sasanky jsou velice stresovaní a v AQ neprospívají.
To je vše čím mohu přispět.
Dobrý večer.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Sám jsem ho neměl, ale co lidi píšou, tak by s ním neměly být moc problémy. Sasanky pro něj platí stejné jako pro ocellarise, heteractis crispa a magnifika, stychodactyla gigantea a macrodactyla doreensis.
Ale asi nebude moc dobrá ta kombinace několika druhů klaunů v jednom menším akva. Já mám 250L akva a hodně lidí mi říkalo, že k mým ocellarisům bych už další klauny dávat neměl. Takže je to možná jen otázka prostoru. Btw, má se ten klaun kam schovat? Třeba do jeskyně.
Sasanka je sice pro klauny dobrá, ale není zárukou, že tam klaun vleze. Třeba u pepina v té velké nádrži se válí klauni v E. quadricolor a ty moji se oni ani nezkoušeli otřít, radeji si osídlili sarcophyton.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa BODLOK »

Jo,jo příroda je mocná vládkyně.Vždy bude dělat co ona chce,a s tím musíme počítat.
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa nessie »

Ten perideraion mi jde nejvíc po dascyllusovi aruanus, pokaždé ho zažene do jeskyně. Po ocellarisech mi jde méně, ale za to agresivněji, protože ti se mu brání, místo toho, aby se schovali. Je pravda, že jsou všichni z čeledi sapínovití, ale když to zkouší i na Siganus Lo vulpinus (králíčkovce), tak to nebude tou čeledí. Jeskyní tam mám podle mého názoru dost. Dascyllus mu vždy unikne jedině tak, že zaleze do štěrbiny v kameni, kam se perideraion nevejde a nebo se schová do jeskyně ke krevetám, kterých se zřejmě perideraion bojí. Akva má na délku 110cm, výška 55cm, a šířka 50cm, takže prostoru k plavání celkem dost.
Sarcophyton v akva mám, ale ani jeden klaun si ho nevšímá :) Měla jsem i sasanku H.magnifica, bohužel byla zřejmě špatně v akvaristice aklimatizována (prodána v sáčku bez vody, nevím, zda to je normální, byla to má první sasanka a zřejmě na dlouhou dobu i poslední, než získám více zkušeností, v akvaristice jim pak všechny ostatní také zašly), ale také si jí klauni, v té době jen ocellarisové, nevšímali.
Jak jsem psala výše, tak když byl perideraion u přítele v akva, tak koupil původně ocellarisům h.crispa. Osídlil jí perideraion, takže na sasanku by již mohl být zvyklý a mohl by jí přijmout znovu....
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa BODLOK »

Jak jsem již citoval z literatury.....přítomnost sasanky by byla prospěšná,ale není záruka,že se mu bude líbit!
Mám letité zkušenosti se sapíny.Stručně řečeno,jak jsou malí,tak jsou rvaví.Je to na moř.reefu dobrá deviza k přežití.A o tom to je.
Ať se daří.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa Zvejkus »

S tou sasankou je to vždycky loterie, klaun si jí může ale nemusí oblíbit. A navíc pokud začne cestovat, jako ta moje quadricolorka, je o zábavu postaráno. SPSka může popálit, a když se dostane do čerpadla, otráví celé akva. Takže opatrně. Jinak H. crispa by pro perideraiona mohla být ok, v přírodě v ní taky žije.
Rvaví asi sapíni budou, ale viděl bych to spíš kus od kusu. Znám lidi, co měli v 300L akva 3 druhy klaunů a nikdy žádný problém, ale většinou to asi není dobrý nápad. Zvlášť pokud je už akva zaběhlé a dává se tam nová ryba.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa BODLOK »

Ano,Zvejkus má pravdu je to tak.Ještě dodám,mám Chrisiptera parasema.Aby byl klid v AQ chce to v každém případě pár.Jak píše Zvejkus přidat další rybu do AQ bych si asi netroufal. Ta válka mi za to nestojí.
Upozornění : chlaďte a chlaďte !!! Ať to naše AQ ve zdraví přežijí.
Ludva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29 Jan 2007 15:20
Bydlisko: Kyjov

Re: amphiprion perideraion

Príspevok od používateľa Ludva »

Párek těchto klaunů jsem choval víc jak 3 roky, možná 4. Koupil jsem je jako pár i s H. Crispa, jejich mateřskou. Po cca roce crispa odešla, zřejmě mojí chybou. Další 2 crispy vydržely cca 3 měsíce. Tato sasanka dle mě musí být ideální import, výborné podmínky v aqva a dostatečná velikost ke klaunům. Poslední rok jsem jim pořídil E.Quadricoloru, nádhernou fialovou a velikou až dost. Byli v ní opravdu šťastní a i sasana byla vyloženě spokojená. Jednoho dne slovy před týdnem jsem vypnul při krmení oběhové čerpadlo a zapoměl zapnöut. Nepřežily krevety a 4 ryby i moji klauni. Musím podotknout, že žili v mé 350 i s párkem A.Ocelaris - ti přežily, korály a ostatní havěť úplně oky a byli spolu naprostí kamoši. Je to absolutně pohodová ryba, mírně lekavá, ale právě nádherně, když se lekne balí se do sasany jako do peřiny. Bez sasany mírně strádá, ale porovnat to jde jen pokud má sasanu, to je její mazel. Bez ní je ale taky v pohodě. Mohu vřele doporučit, ale určitě párek a ne jedince.
ludva
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"