oplati sa dat hqi vybojku na 96l aq?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
wu-tan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Apr 2006 12:12
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Príspevok od používateľa wu-tan »

btw, ako riesite udrzanie teploty v aq cez leto? na www.nano-reef.com som videl, ze hore nad krytom maju ventilatory z pc. videl som na roznych on-line shopoch som videl chladice, ale ich cena je strasne vysoka, od 20 az 40 tis. sk
beer or not to beer,
peto
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

tak, tak, vsetko suvisi so vsetkym, radsej rok pockat, riadne si to prestudovat, medzitym nieco usetrit a potom nieco urobit. Lepsie to ako stale dokolecka nieco prerabat. Niekto a aj ja chladi PC ventilatorom - zatial to ide, zalezi o kolko stupnov chces klesnut a niekto ma home made vyrobky z mrazaku. A niekto zasa profi techniku.
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...jo a Rado v osobní galerii to mi dva máme 17:17 až teď jsem si toho všiml, jenže ty fotíš jinde než doma! :evil: , polepši se hochu...

Nyní k tématu, ...no a to je právě ten chybný začátek, už když začneš slevovat kvůli účtu za elektřinu jsi předem skončil, aby to nedopadlo tak, že až budeš ve škole či v práci ti maminka AQ nevypla, jako, že ušetří, a otecko ti ho přes den nepřečerpával do plastového sudu, jako že by mohlo prasknout a přitom nebyl nikdo doma...

Jinak AQ v bytě se dá připojistit a i renomovaní výrobci drží záruční dobu včetně pojištění proti prasknutí. A svítit musíš jak do malého tak do velkého, čerpat také, míchat též, nákladům se nevyhneš ať chceš nebo ne. Připrav si tak "kapříka" měsíčně.
Používateľov profilový obrázok
wu-tan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Apr 2006 12:12
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Príspevok od používateľa wu-tan »

alda, snad sa to nestane. prispievam rodicom na domacnost 4 tis, tak by mohli byt zhovievavi, ale...v niecom mas pravdu, matka ma v oblube mi vypinat svetlo na aq, tak ho ani nemam zapnute. lenze, matke som uz dopredu vysvetlil, ze ked bude more a ona mi nieco vypne, tak jej vyhodim kvetiny :twisted:
beer or not to beer,
peto
Používateľov profilový obrázok
wu-tan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Apr 2006 12:12
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Príspevok od používateľa wu-tan »

mne nejde o setrenie, ide len o to stale to iste bla, bla, bla o uctoch za byt. sak to poznate, ze ked do niecoho ste zblazneni, tak oplieskate na to vsetky prachy
beer or not to beer,
peto
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

A ako ti teda funguje sladka voda bez svetla? to tam mas len kamene, sinice a ryby? Ja som aj do sladkej vody prazil 12-13 hodin denne a potom tie rastlinky aj vypadali: echynodorusy vyrastali nad hladinu (mali aj 70 cm a kvitli celkom pravidelne ). Toto je uplne zakladna otazka, bez ktorej sa nepohnes. Kym si nedoriesis vztahy doma, s morom ani nezacinaj. A co sa tyka poistky, po tom co som minuly tyzden vytopil susedov, hned som si dal zriadit poistku aj na akvarium.

:!: Pozor, nasleduje komercna reklama :!:

Poistka v Uniqa-e na byt vo vyske nieco cez 600.000 Sk vratane poistenia akvaria ( cca. 100 Sk rocne ) stoji len 1600 Sk. Takze nie je nad cim uvazovat.
Martin
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...právě, je mi to úplně jasné, znám to z dávných dob, kdy jsem sdílel domek s rodiči, když jsem napouštěl vanu, bylo vždy moc vody, když jsem svítil abych viděl, vždy zbytečně..., je to všude stejné.

Jen chci, možná spíše na "katastrofickém" příkladu poukázat na to, že pokud se mořské AQ stane koníčkem, tak v našich končinách tento něco stojí, tedy vůči výdělkům. Vím to i z vlasní zkušenosti. Mrkni do osobních galerií, dnes jsem tam svůj příběh "levně a rychle" možná i "rychle a tvrdohlavě" přenesl i s fotkami. Rozhodně držím palce, neboť už bych moře za sladké neměnil :wink:
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Alda, hned dnes nafotim a poslem.
Martin, tiez po tom ako som susedovi poslal 50 litrov vody (2004) som si urobil poistku v Kooperative na AQ a aj s bytom to bolo 1425/rocne. Ale zodpovednost len 500.000SK, takze asi to iste. Len som sa chcel pochvalit tym morom u suseda.
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

Jo, jenže Martin to sliboval už na setkání, na otázku jak mu to jede, říkal, naprostá pohoda, korály mi už přetékají z nádrže, no a přetekly...
Jen kluci přibližte jak k těmto incidentům dochází, a založte nový topic, třeba: Jak vytopit doktora Mráčka, nebo co..., upřímě by mne to zajímalo ať vím čeho se ještě vyvarovat.., dík.
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Alda ma pravdu, najlepsia radost je skodoradost :-)
Ale ak to chces Alda skusit, recept je jednoduchy:

Zoberies stare cca. 10 rocne akvarium zo sladkej vody lepene transparentnym silikonom, vymijes ho a nainstalujes v nom more.
A potom uz len cakas ( skoro presne rok, akva som instaloval tusim 15.2.2005) , kedy prerastie na spoji silikon nejakou riasou alebo niecim podobnym a v nedelu rano o 7.45 ta zobudi sused, ze ho v obyvaku vytapas :lol: A ako naschval, deti, ktore inokedy vstavaju o 6.30 spia, pretoze vecer pozerali do polnoci SHS a ty si bol aj so zenou do druhej v noci chlastat, takze tiez nehrozi nejake skore vstavanie... :twisted: Ta voda netiekla asi ani hodinu a ani to nebolo nejako vela - odhadujem 30l.
Ale ten kto neveri, co to narobi, nech si napusti do vedra 10 l vody. Nic moc. A potom nech ho rozleje v obyvacke a hned bude vediet o com pisem. Este stastie, ze parkety som si lakoval osobne a poctivo! Inak som uz dnes bezdomovec a moje deti polosiroty !!!
Martin
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

Martine, klidně tě uklidním, vím co je to, navíc ta moje voda byla z topení o teplotě při vytápění v zimě, při malování bytu jsem vesele zavřel kohouty k radiátoru a radiátor odstranil z trubek, bohužel místo nad kohouty jsem to odšrouboval pod kohouty, a bylo vymalováno, na vysoušení této pohromy padlo vše co bylo ve skříni, vestavěné, včera nové, naráz voda přestala téci, místo abych hned radiátor nasadil, začali jsme vysoušet, samozřejmě i větrat, takže termostat znovu zapl a začal tlakovat vodu, no a to co bylo již suché, bylo rázem mokré, jinak před sousedy mne zachránily ty papírové lišty na olištování lamino podlahy, ty jak nabobtnaly tak pod lamino nepustily nic...
Používateľov profilový obrázok
wu-tan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Apr 2006 12:12
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Príspevok od používateľa wu-tan »

dement: jednoducho. mam tam iba sumce a par nenarocnych affinisiek na svetlo...2ks johaniek a 3 ks ostriezikov purpurovych, panciernika trinidadskeho a 2 ks ancistrusov
beer or not to beer,
peto
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Mno , pánové asi si raději nepředstavovat co by nadělala za paseku moje 500L troška vody v paneláku.Ještě že mám pod sebou jen jednoho souseda :twisted: .Tak nějak by mě zajímalo co bych dělal dřív,jestli se snažil zachránit co se dá nebo lépe co přežilo z AQ nebo jestli bych hledal plovací kruh pro souseda a pro mě lano a pořádnou větev :D :D :D
Fakt netuším co bych dělal s korálnatci a kameny atd.Hnus si to představit.Jakou může mít AQ životnost?Postavíš útes a po nějakých 10letech až už to je jak se patří zajetý a zarostlý tak plánovat novou nádrž?Fakt by mě zajímalo,, pokud nedojde k nějaké nehodě tak jak dlouho může AQ fungovat.Spoje přece nemůžou být furt jak nový :?
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

Hqi

Príspevok od používateľa Majo »

Takto kratke akvarko sa bude dost tažko osvetlovat T5 - min dlzka co ma aku taku intenzitu je jeden meter aj ked ideal je 80 W.
riesenie je 150 W HQI-14+a 2x DZ -6 000k. / ak ide o reef/
problem bude chladenie/ pre diskozomu a zoantus stačia DZ / 20000K+10 000 k /
Používateľov profilový obrázok
wu-tan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Apr 2006 12:12
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Príspevok od používateľa wu-tan »

majo: blba otazka, ale co znamena dz?
beer or not to beer,
peto
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"