Akva 400l

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Akva 400l

Príspevok od používateľa vajda65 »

Ahojte založil som nové akva 400 litrový systém pred troma týždňami a čakal na sinice. Tie sa objavili po dvoch týždňoch čo bolo z velkej časti moja chyba kedže druhý pár trubíc som nastavil tak že šli dva dni v kuse kým som si to všimol - zlé nastavené spínacie hodiny), do týždna zmizli kamene sú v pohode akurát voda je hrozne zakalená neviem či z rozpadu siníc alebo z čoho.
Všetky testy sú OK
Xénie a zoantusy sú ok, montipory čo som pridal včera sú zatiahnuté takže niečo im vadí ale možno je to aj z nedostatku svetla kedže je ta voda fakt mútna.

Filtrácia:
odpeňovač zo ZA ARPX15, zeolit, clear carbon a clear phos
Baktérie pridané 6 ampul pri štarte, teraz každý týžden jedna na začiatok
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Asi by to chtělo fotečku, pod pojmem zakalené akva si každý představí něco jiného. Jinak co jsou ty bakterie zač? Kombinace Bioptim, BioDigest? Není 6 ampulek trochu moc? Pokud si vzpomínám na návod, tak tam píšou 1 ampule na 200L a živiny 1ampule na 1000L jednou za 2 týdny. Já to tak dávkuju od začátku a je to naprosto v pohodě. Vápenná řasa roste docela rychle.
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa vajda65 »

je to biodigest a v navode je 1 ampulka na 60 L pri štarte
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa vajda65 »

čo sa týka toho zakalenia nevidím z jednej strany akva na druhú (dlžka 130 cm) je to ako ked pozeráš do vody v jazere v lete ked sa tam kúpe kopec ludí,nie je to taký žltkastý zákal

Ešte pre info od soboty som pridal každý deň 1ml vodky možno to má vplyv neviem

V podstate mám podozrenie že to súvisy práve s tým druhým párom žiariviek ktoré začali svietiť práve minulý týždeň
Teda + 108W (minulý týždeň svietili od 10-14 tej, tento týžden od 9-1530)
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Aha, máš pravdu, jsem si nevšiml té startovací formulky. Já jsem začínal výhradně se živými kameny, takže jsem tam dával už jen 1+1 ampuli, tak jak je to v návodu pro už zajeté akva.

EDIT: Ty tam máš jen mrtvé(zajeté) nebo i živé kameny? Jakou máš teplotu vody a její parametry?
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa vajda65 »

iba mrtvé kamane ale luhované v pohode, v podstate ešte minulý týždeň bola voda priezračná ale kamere boli zariasené a zasinicované, to sa rozpadlo ale teraz je zas voda kalná

CA 400
Salinita 1,024
Teplota 25
KH 10,8
PO4 nemeratelné
NO3 do 10
NO2 no ešte minulý týžden bolo meratelné ale teraz po pridaný poslednej sady baktérii a vodky už nemeratelné
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa BODLOK »

U nového AQ je tvorba sinic normální /bohužel/jev.Jejich rozpad je pravděpodobně příčinou zákalu vody v AQ.
Doporučuji-dokonale odsát dno.Předtím omýt proudem vody z čerpadla celý reef.Ubytek vody doplnit,ale velké výměny vody v této etapě neprovádět.Nejsem příznivec trvalého používání UV lampy,ale v tomto případě by to bylo vhodné.Dále prospěje na přechodnou dobu nasadit molitanový filtr/ne bioakvacit/a často ho prát.Světelný režim bych volil 12hod in 12hod out.
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa vajda65 »

hmm dík za odpoved čo sa týka dna tak je tam aragoniť hrubosť 3-5 mm takže to sa mi zdá zbytočné odsávať nie? nie je tam nahromadený žiaden bordel

čo sa týka svietenia zatial svietim takto

Biela, modra 54W 8-1730
Biela, Biela 54 9-1530

Mám vysadiť tu biela, biela lebo mám pocit že všetko začalo práve touto druhou sadou.

Kombinácia baktérie a vodka (síce iba 1 ml) nemôže spôsobovať problém?
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Akva 400l

Príspevok od používateľa BODLOK »

Příteli Vajdo--To co jsem doporučil by mělo vést k nápravě ve Tvém AQ.Je na Tobě zda rady budeš akceptovat.Po dobu nápravných opatření bych bakterie a vodku vynechal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"