Borbonius anthias

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Borbonius anthias

Príspevok od používateľa Steedy »

Chova tento druh nekdo tady na SK nebo CZ??? jake mate kdyz tak snim skusenosti.. je moznost tento druh sehnat.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Jedná se zřejmě o druh Holanthias borbonius. Je to velmi vzácná ryba a vsadil bych kalhoty (mírně obnošené), že ji nikdo u nás nejen nemá, ale ani ji většina z nás neviděla. Celá skupina anthiasů je poměrně náročná na chov. Kdysi jsem to tady již vysvětloval - největším problémem této skupiny rodů ryb je poměrně úzký jícen (aspoň se to tak píše, sám jsem jim jícen samozřejmě nikdy neměřil :P ), což komplikuje rozkrmování.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Moc hezká rybka. Koukal jsem na tuhle rybku na lexikonu. A ani tam s ní moc zkušeností nemají. Doteď jim vpodstatě přišla jen v jednom importu, někdy v polovině roku 2007. Píšou, že ryby hned po importu přijímaly potravu, žerou prý artémie. Takže předpoklady pro chov asi budou dobré.

Problémem by mohla být teplota. Tyhle rybky žijí ve velkých hloubkách, okolo 100 metrů pod hladinou, takže bych si tipnul, že potřebují nižší teplotu, ne je "grilovat" při 27 stupních. Asi ideální druh pro "cold-watter" akvária.

Filipe, pokud k nich budeš mít přístup, asi by na ně chtělo speciální akvárko, kde se bude držet nižší teplota a nebo vzít jednu, dvě a vyzkoušet, jestli přežije i v našich akvarijních teplotních podmínkách.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

Jop uvidime :-) spis by me zajimalo zda by mel o ne nekdo zajem :-D cena je masakr.. pohybuje se cca kolem 13-15000,- vsude ve svete..
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

Osobne si vezmu jednoho nebo dva na skousku a uvidime..
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Steedy napísal:Jop uvidime :-) spis by me zajimalo zda by mel o ne nekdo zajem :-D cena je masakr.. pohybuje se cca kolem 13-15000,- vsude ve svete..
Viděl jsem ceny za dospělce XXL od 150 do 225 USD. Tu cenu máš asi za celé hejno,ne :lol:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

heh no spravne cena je takova pokud je to ryba ktera je primo dovezena , neni rozkrmena a neni po karantene.. a jeste k tomu nemas pripocitane clo a dovoz...

jinak cena za kus se pohybuje jak jsem psal viz vyse.. a jeste k tomu do CZ ji nikdo nedovazi protoze to je velmi velky risk.. v US ji meli teprve prvni kusy v roce 2008.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"