Zeolitovy filter

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vajda65 »

ako je zabezpečený tento filter proti vyplavovaniu materiálu vod z kelínku tlakom vody? respektíve aký výkon má čerpadlo ktoré pohána tento zázrak?
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

podle toho jaky mas valec a jak to chces mit resene zda origo nebo DIY..

jinak se to pohybuje od 300- 800l/h nejlepe podle meho nazoru se drzet u zeolitu nekde kolem 600l/H
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vajda65 »

no myslím presne ten ako postol lukáš, zrejme je cesta dať hore medzi zeolit a vrch nádrže (tam kde je výpust) trochu bioakvacitu, nie?
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chip »

to je nejhorsi co muzes udelat. Bioakvacit je jen semeniste bordelu. Staci bohate jen dostatecna vyska vodniho sloupce (tak to mam ja) a nebo na vypustni otvor dat velmi hrube sitko ( takove to na testoviny). Ale osobne si myslim, ze je to zbytecnost.
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Príspevok od používateľa Martin »

V orig. zeol filtrech je zeolit hrunší než na tom obrázku, a při stanoveném
průtoku se nevyplavuje aktivní uhlí se dá položit nahoru v plátěném pytlíku, já jsem to vyrovil z kanystrového filtru fluval 203, použil jsem i ten košík na médium.PVC-U trubky a armatur , plexiskla a čerpadla.
náklady bez čerpadla asi 200 Kč.
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vajda65 »

chip napísal:to je nejhorsi co muzes udelat. Bioakvacit je jen semeniste bordelu. Staci bohate jen dostatecna vyska vodniho sloupce (tak to mam ja) a nebo na vypustni otvor dat velmi hrube sitko ( takove to na testoviny). Ale osobne si myslim, ze je to zbytecnost.
ako ovplyvní to vyška hladiny, nechapem priliš ved ak použijem tie nadoby na šlahačku a prietok dám 600 l na hodinu ako bolo písané tak tam bude taký prievan že to musí odplaviť

to s tým hrubším zeolitom je samozrejme pravda, mne ide teraz o pochopenie princípu pred tým ako sa do toho pustím

ešte otázka to chip: ty si robil pred nedávnom ten miechač zeaolitu, ten je nutné využívať aj v takomto prípade teda je nutné to obracať či to iba v nejakých špeciálnych prípadoch?
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"