Zakal vo vode

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

presto
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Jan 2009 19:57

Zakal vo vode

Príspevok od používateľa presto »

Ahojte! Som tu novy a s morom zacinam. Mam jeden problem. Pri zarabani vody, ked dam do vody z reverznej osmozy sol, sa mi na nerozpustenej soli spravi taky hnedo-cerveny hrdzavy zakal. Co je to? Mozem tu vodu pouzit? Voda ma TDS=0. Stretol sa s tym niekto? Dakujem a super forum!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

kolko si cakal na rozpustenie soli??
aku sol si pouzil?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
presto
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Jan 2009 19:57

Príspevok od používateľa presto »

Takze cely postup co som spravil:

Minuly tyzden som zarobil normalne vodu a cistil akvarium. To co mi ostalo som nechal v sude s cerpadlom. Dnes som tam dosypal sol a pustil vodu z reverznej osmozy. Asi po 10 minutach som si vsimol ten zakal. Cele to vyzera, ako keby sa ta nerozpustena sol zoxidovala alebo nieco take... Co mam teraz s tym robit? Vyliat to a cele zarobit od zaciatku? A co to vlastne moze byt? Dakujem. Sol mam nejaku Nemecku (zijem tu).
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

No ja osobne zarabam vodu asi takymto sposobom,
do 25gal suda necham robit cez noc vodu z RODI, v sude mi bezi 24/7/365 cerpadlo, ked je sud plny dam sol podla navodu, v mojom pripade 5x 1.5 poundu v priebehu 30 minut je sol kompletne rozpustena, nikdy sa mi ziaden zakal, povlak, alebo zahrdzavenie nespravilo, vodu odoberam najskor za tyzden, v podstate kazdy tyzden 5gal s tym ze ked beriem posledny v tu noc davam vodu robit znova..... samozrejme pred prvym odberom kontrolujem salinitu, zatial bola vzdy presne 35SG (1.026)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

moj najlepsi typ je, ze sa jedna o napln Di kolony ("purolit"). neviem ci som Ti uz nahodou neodpovedal na inom nemenovanom fore, ale skus nasledovne:

skontroluj si nadobu, kde mas iba cistu ro vodu. je velka sanca, ze Ti to unikalo uz skor a tym padom to budes mat usadene bud na spodu, alebo niekde na stenach. ak by slo o nejaku formu zrazeniny (napr. po4), tak to bude s najvacsou pravdepodobnostou v pevnom stave, teda zrazi sa to do takej "krusty"... ak je to napln z tej kolony, tak to bude v takej "pieskovej" suspenzii (usadenine)... velmi polopatisticky povedane... mozes skusit kontrolu na kontaminaciu (n,p...) ale myslim, ze to je ta napln.

pre rypalov: snazil som sa to vysvetlit polopatisticky a pomoct mu, viem ze sa nevyjadrujem spravne terminologicky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"