Je možné použít i caulerpu peltatu?

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Je možné použít i caulerpu peltatu?

Príspevok od používateľa Ivo »

V akvárium se mi asi po roce objevila a velmi pěkně namnožila Caulerpa peltata-viz foto v galerii www.reef.sk/forum/album_showpage.php?pic_id=431
a tak přemýšlím,jestli bych ji mohl použít .Buduji teď nové akvárium-asi 450 l s přepademdo akvária filtračního, asi 100 litrováho s zeolitem,korálovkou,caulerpou.C.Peltata roste úžasně,z malého kousku,který se z ničeho nic objevil se během ani ne měsíce rozrostla na celé trsy a roste pořád daleko razantněji,než jiný druh Caulerpy,který zde také mám.Jen nevím,jestli by vydýchala novou nádrž,i když částečně se zajetou vodou a živými kameny.Dík za radu :lol: Ivo
Moři zdar a nám všem taky.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Je možné použít i caulerpu peltatu?

Príspevok od používateľa Peter »

Ivo napísal:V akvárium se mi asi po roce objevila a velmi pěkně namnožila Caulerpa peltata-viz foto v galerii www.reef.sk/forum/album_showpage.php?pic_id=431
a tak přemýšlím,jestli bych ji mohl použít .Buduji teď nové akvárium-asi 450 l s přepademdo akvária filtračního, asi 100 litrováho s zeolitem,korálovkou,caulerpou.C.Peltata roste úžasně,z malého kousku,který se z ničeho nic objevil se během ani ne měsíce rozrostla na celé trsy a roste pořád daleko razantněji,než jiný druh Caulerpy,který zde také mám.Jen nevím,jestli by vydýchala novou nádrž,i když částečně se zajetou vodou a živými kameny.Dík za radu :lol: Ivo
nemam s nou dobre skusenosti vo filtri, skusal som to, ale nikdy neprezila, v podstate je vhodny kazdy druh Caulerpy, ktory je schopny sa zakorenit.
Peter
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Petře ,díky za odpověď.Tak trochu jsem si to myslel,ale když se tak krásně ,až skoro agresívně začala rozrůstat a to při skoro nulovém množství NO3,ale dám na tvou radu :? Ještě jednou dík :lol: Ivo
Moři zdar a nám všem taky.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ivo napísal:Petře ,díky za odpověď.Tak trochu jsem si to myslel,ale když se tak krásně ,až skoro agresívně začala rozrůstat a to při skoro nulovém množství NO3,ale dám na tvou radu :? Ještě jednou dík :lol: Ivo
Ivo nemáš začo :D , ale skusiť môžeš,mam dojem že ma rada čistejšiu vodu a tak pobyt vo filtri jej asi nevyhovuje..Ale to je len môj názor.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Caluerpa

Príspevok od používateľa laomedon »

Ja ju používam v refugiu vyše 3 mesiacov a rastie ako besná, občas sa stane že sa pokúsy rozmnožiť aj sexuálne a zamúti jemne vodu ale vždy po 2 hodinách je nádrž opäť krištálovo čistá, a korálom SPS to absolútne neškodí, nikdy nestiahnu polypy dokonca sa mi zdá že makké koraly su v tom čase nenormálne šťasté a plne otvorené. Takýto úkaz som pozoroval počas 4 mesiacov asi 3 krát.

foto v galérii aj keď tam ešte tak nebujnela.

http://www.reef.sk/forum/album_cat.php?cat_id=7
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

U mna ma kolobeh, že rastie dva mesiace ako šalát, a potom zničoho-nič obledne a zamúti akva. Po čase začne rásť ako divá. Mám ju len vo fish-only ako dekoráciu. V reefových akva robila len galibu, rástla všade. Aby sa náhodov nestalo to isté aj vo vaších filtroch :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Použil jsem jí při založení nového AQ. Z 360 litrů vody bylo asi 100 ze zajetého AQ. Caulerpa se chytla hned (v refugiu) a od té doby roste bez problémů. Nedělalo jí problém ani období sinic.

Svítím 24 hodin denně a vodu nijak nešpiní. Radikálně protrhávám každé tři týdny. V AQ jakýkoliv zárodek Caulerpy ihned odstraňuji.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

No prosim, tusim ste ma prehlasovali :D :D
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Peter nič si s toho nerob ti máš zase iné prednosti....... :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"