koniec mora

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

externý filter budem musieť asi tiež kúpiť aj to je možno príčinou len dúfam že to všetko neskolabuje a nebudem musieť začať od začiatku dakujem ešte raz za rady......
KH 9

Co tím myslíš tím externím filtrem??? Pokud uvažuješ o nějakém kanistrovém filtru, tak ten je tak použitelný na náplň jako je PHOSex nebo uhlí a snad na zeolit na nic víc se použit nedá. Rada je opravdu taková co psal SHARK. Ještě snad ten zeolit je dobré každý den "propírat" tzn. nějak narušit ten povlak co se na něm udělá z nitrifikačních bakterii. Zeolitové filtry k tomu mají takový píst, ale nevím jestli ty máš ten zeolitový filtr....! :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
s9per
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Sep 2008 17:29
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa s9per »

takto ja mám ten red sea max 130 L no to vlastne nemá ani externý filter zeolit a antiphos mám vo vrecúšku za molitan.filtrom inak zastavilo sa to už robím prvé litre RO a budem vymienať v čo najskoršom čase a tie mekké koralíky začínajú ožívať takže ak sa niečo nezhorší tak to hádam ustojím

beriem to ako zlý začiatok... ale nevadí budem musieť menej krmiť aj to je skúsenosť.
ale horšie by bolo keby som tých koralov mal veľa + veľa rýb to by som bol veeeeeeľmi smutný. radšej sa poučím s menších strát.

inak nevie mi niekto povedať prečo sa toto stane že koral zomrie ??? > (zvlečie sa z kože)

a môže tem mrtvy koral zostať v akva ???

DAKUJEM super forum
----------------------

Som úplne na začiatku s akva tak prosím majte so mnou strpenie :oops:
Používateľov profilový obrázok
c@rlo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19 Dec 2008 13:25

Príspevok od používateľa c@rlo »

s9per napísal:takto ja mám ten red sea max 130 L no to vlastne nemá ani externý filter zeolit a antiphos mám vo vrecúšku za molitan.filtrom inak zastavilo sa to už robím prvé litre RO a budem vymienať v čo najskoršom čase a tie mekké koralíky začínajú ožívať takže ak sa niečo nezhorší tak to hádam ustojím

beriem to ako zlý začiatok... ale nevadí budem musieť menej krmiť aj to je skúsenosť.
ale horšie by bolo keby som tých koralov mal veľa + veľa rýb to by som bol veeeeeeľmi smutný. radšej sa poučím s menších strát.

inak nevie mi niekto povedať prečo sa toto stane že koral zomrie ??? > (zvlečie sa z kože)

a môže tem mrtvy koral zostať v akva ???

DAKUJEM super forum
----------------------

Som úplne na začiatku s akva tak prosím majte so mnou strpenie :oops:

Ten set mam aj ja a ten uhyn pripíš zloženiu filtra. Skoro sa mi stalo nieco podobne resp. jeden den sa mi zatvorili vsetky korále a ryby tiez neboli vo svojej kozi.... Potom som prisiel na to, ze mi to urobilo uhlie a cast toho co absorbovalo mi pustilo do vody. Zlozenie filtracie boli iba náplne dodávane s týmto setom: 1. komora: vata, pena 2. komora: proteinový filter 3. komora: siporax a uhlie.

Potom som zmenil zlozenie: 1. komora: pena, Biofibres Proteinový filter, 3. siporax /vysypaný nie v sietke/ a doplna Biofibres. + 2 ampulky Biodigestu /jedna do akva a druha do filtra/ po par hodinách bolo zase vsetko OK. A všetko opat funguje.

Je zbytočne kupovat ext. filter, prietok jedneho cerpadla mas 500l/h a mas tam dve tz. mas prietok 1000 l/h cez filter a pri obshahu 130l nádrze je to dost. Ak si chces lepsie prekyslicit vodu, nasmeruj trysky z cerpadiel hore na hladinu.

Inak kniha: Hynek_Darbujan_Morska_Akvaristika str. 17 - 30

PS: Možno mate niekto iny názor, ale mne to funguje
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"