slana 500ka rozpocet

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

koren napísal:v potaz rady skusenejsich urcite brat treba, ibaze tie rady vacsinou spocivaju ,,to nebude fungovat" , radsej by som bol bral v potaz rady ako by to mohlo fungovat
Výraz 1)TO NEBUDE FUNGOVAT nebo JAK BY TO MOHLOFUNGOVAT je špatný. Spíše by to mělo znít 1) NEBUDE TO FUNGOVAT Z DLOHODOBÉHO HLEDISKA 2) JAK BY TO MOHLO FUNGOVAT Z DLOUHODOBÉHO HLEDISKA.
Má rada zní asi takto pokud si vybereš bod 1, tak tě OPRAVDU dřív nebo později čekají problémy, ať je to ve formě /vracející se sinice, řasy, nebo úhynu korálů, atp./ = stres, vylepšování, více utracených peněz a někdy v neposlední řadě i seknutí s tímto krásným koníčkem. Pokud si vybereš 2, tak je to sice většinou taky stres, ale jen ze začátku až pominou provázejíci znaky nově založené nádrže. Potom kdy se ti opravdu akva zajede, tak se těšíš z dobře prosperující nádrže a budeš mít UŠETŘENO plno peněz a o nervech ani nemluvě. Jinak ten výraz co je uvedený výše DLOUHODOBÉ HLEDISKO je v mořské akvaristice velmi duležitý, než se ti ustálí biologický systém, tak to trva cca. 6 měsíců a to chce opravdu mít hodně trpělivosti. A z toho vyplývá, že je opravdu VELICE DŮLEŽITÉ si uvědomit co v akva budu mít a podle toho si navrhnout i akva a celou filtraci!!! VĚŘ, ŽE LIDI CO TI TADY RADÍ TO S TEBOU MYSLÍ DOBŘE!!! Důvěřuj jim a budeš se těšit z KRÁSNÉHO AKVA. Já jsem sice taky na začátku, ale díky těmto lidem jsem se vyvaroval mnoha chyb. A věř měl jsem podobné uvažování jako ty ne-li stejné a jsem rád, že jsem dal na rady ostatních-zkušenějších. KURNIK TO JSEM SE ROZEPSAL UŽ MĚ BOLÍ PRSTY :lol:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
koren
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06 Dec 2008 13:50
Bydlisko: PEZINOK

Príspevok od používateľa koren »

stale je to o tom istom, ja si vazim rady skusenych, nespochybnujem ich ale viacmenej to nie su rady, ale konstatovanie ze to nepojde....ja chcem aby to fungovalo, kazde jedno moje sladke akva je ukazkove co sa tyka kvality vody a prostredia pre ryby a rastliny, a nemam ine plany a pohnutky ani s morom. vsetko je to iba v stadiu planov a studiu, sladkovodna akvaristika ma naucila neist do veci s horucou hlavou a kedze more je vyssia liga uvedomujem si to dvojnasobne
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

koren napísal:stale je to o tom istom, ja si vazim rady skusenych, nespochybnujem ich ale viacmenej to nie su rady, ale konstatovanie ze to nepojde....ja chcem aby to fungovalo, kazde jedno moje sladke akva je ukazkove co sa tyka kvality vody a prostredia pre ryby a rastliny, a nemam ine plany a pohnutky ani s morom. vsetko je to iba v stadiu planov a studiu, sladkovodna akvaristika ma naucila neist do veci s horucou hlavou a kedze more je vyssia liga uvedomujem si to dvojnasobne
ak to myslíš s aq vážne stačí si prečítať jednotlivé sekcie.
1.svetlo? prečítaj si to v sekcií o svetle a rozhodni sa.
HQI
Obrázok[url]

T5Obrázok[url]

Filtracia? všetko máš v sekcií filtrácia napr.
Obrázok[url]

aq?iné ako sprepadom ti nedoporučujem
Obrázok[url]

urob to hneď poriadne a neskôr nebudeš mať problémi.Všetky názorné prikl. je moje aq ,takže to ber ako radu.Ved si zober že si kúpiš nejaké slabé svetlo alebo filtrer a za polroka problémov začneš kupovať iné svetlo,filter a pod.To to je podla mna čistá strata penazí.Ja som tiež špekuloval také a táké a prerobil som na tom.Dal somdo aq cca 100 000.-.Keby somhned kupoval veci ako sa má tak by som ušetril cca 30 000.- :wink:
koren
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06 Dec 2008 13:50
Bydlisko: PEZINOK

Príspevok od používateľa koren »

vdaka za peknu ilustraciu
co sa tyka fora a sekcii, tie su pre zainteresovanych, zial v jednotlivych sekciach sa rozoberaju problemy do hlbky, co je samozrejme dobre len pre zaciatocnika ktory zacina od piky to nema ziaden prakticky vyznam
musim patrat inde po webe, zahranicne stranky
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

koren napísal:vdaka za peknu ilustraciu
co sa tyka fora a sekcii, tie su pre zainteresovanych, zial v jednotlivych sekciach sa rozoberaju problemy do hlbky, co je samozrejme dobre len pre zaciatocnika ktory zacina od piky to nema ziaden prakticky vyznam
musim patrat inde po webe
, zahranicne stranky
To určitě udělej, protože informací není nikdy dost :) Pokud bys ale pročetl celý tenhle web, troufám si říci, že bys našel odpovědi na všechny své dotazy. A zjistil bys i to, že mořské AQ není instantní polévka v sáčku - i když vaříš ze stejných komponent, výsledek není pokaždé totožný. A navíc ke stejnému cíli nevede pokaždé stejná cesta - proto tu je na některé věci tolik různých názorů a návodů. Ne vše, co funguje v jednom AQ, automaticky znamená, že bude fungovat v jiném.
Nikdo Tě tu nezrazuje, jen je tu už celkem dost lidí ( nikoho nebudu jmenovat :) ), kteří si prošli svými experimentálními obdobími, kdy se snažili "jít svou cestou" aby se pak vrátili k vyzkoušeným a dlouhodobě fungujícím postupům. Opravdu jen velmi zřídka se objeví nějaká nová a fungující cesta. Ale to se ostatně dočteš i na jiných ( zahraničních ) webech.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"