nové 70L aq

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

Ptal jsi se, s čím začít... Na to jsou měkcí koráli lepší. To samozřejmě neplatí, pokud ti do těch 70 litrů praží stopadesátiwatová výbojka. Koráli jsou v porovnání s rybami podstatně citlivější na kvalitu vody, osvětlení a proudění. Proto si myslím, že je lepší začít s těmi méně náročnými druhy. Když se bude dařit, není problém zkusit něco obtížnějšího.
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

dobře.... takže asi začnu se sarkáčem. Slyšel jsem, že je nejlepší k začátku....
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

neviem ako komu ale mne sa na zaciatku moc neosvedcil, ale zrejme to bude zavisiet aj od druhu, skus nejake xenie, ak sa ti rozkotia po aqa vies ze to mas ako tak nastavene na nieco dalsie makke
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

atomino napísal:neviem ako komu ale mne sa na zaciatku moc neosvedcil, ale zrejme to bude zavisiet aj od druhu, skus nejake xenie, ak sa ti rozkotia po aqa vies ze to mas ako tak nastavene na nieco dalsie makke
no nevim-mě třeba xenie nešli skoro 2 roky-zato se dařilo klidně SPS i LPS korálům včetně několik druhů měkáčů.To je právě v každým AQ jiný no.Každopádně myslím že právě v nově založeným AQ se xeniím moc dařit nebude.Zato sarcophyton mi přežil i největší hruzy co se kvality vody týče.Přežil bez úhony všechny moje chyby a zrovna tak odolný mi přišly sinularie :wink:
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dr.dratek »

ja jsem zacinal sinularkou, pak capnely, sarkac, discosomy, antelie, a xenie, vse v kratke dobe, jedine co to neustalo jsou xenie, nejake uhynuly a ty ostatni me napadl jezek. :D
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

dr.dratek napísal:ja jsem zacinal sinularkou, pak capnely, sarkac, discosomy, antelie, a xenie, vse v kratke dobe, jedine co to neustalo jsou xenie, nejake uhynuly a ty ostatni me napadl jezek. :D
Co já bych za to dal, kdyby mi také něco zlikvidovalo xenie. Už jich je 3/4 akvária:o((
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vyhrnut rukavy, zobrat vedro, pinzetu a kefu....
U mna ich uz nezerie ani Diadema, nejak sa ich asi prezrala.

Proti xeniam ako testovacim koralom pri ich dnesnej dostupnosti nemam ziadne vyhrady. Mozno nerozchodi hned prva varka, no podla ich spravania sa da orientacne usudit na zrelost/nezrelost nadrze. Inak nejaka Sinularia alebo Lobophytum nie su zla volba.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

Pokud se týče sapínu,je dobré mít 2 kusy,ale pozor jen v páru!!!Přesto,že je to drobná rybka je dosti agresivní,zvláště v době tření.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Nové 70l akva

Príspevok od používateľa BODLOK »

Souhlasím s dr.Dratkem,ale xenie bud jdou nebo ne.Muj je ten druhý případ.Muj nézor je že 70l nádrž na reef je moc málo.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Nové 70l akva

Príspevok od používateľa BODLOK »

Chce to hodně studovat reef akva literaturu i zahranični na internetu ušetří to mnoho peněz a hlavně zklamání.Dobré se poradit s profesionálem třeba s p. Tučkem Pepinuv utes.Jo a hustoměr má za 260 Kč
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Aleš napísal:
dr.dratek napísal:ja jsem zacinal sinularkou, pak capnely, sarkac, discosomy, antelie, a xenie, vse v kratke dobe, jedine co to neustalo jsou xenie, nejake uhynuly a ty ostatni me napadl jezek. :D
Co já bych za to dal, kdyby mi také něco zlikvidovalo xenie. Už jich je 3/4 akvária:o((
Koupit přiměřené množství sorbentu na ortofosforečnany, Xenie nemají rády čistou vodu. Vyčistit odpěňovač, o tom snad nemusím psát :lol:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

rybka napísal:
Aleš napísal:
dr.dratek napísal:ja jsem zacinal sinularkou, pak capnely, sarkac, discosomy, antelie, a xenie, vse v kratke dobe, jedine co to neustalo jsou xenie, nejake uhynuly a ty ostatni me napadl jezek. :D
Co já bych za to dal, kdyby mi také něco zlikvidovalo xenie. Už jich je 3/4 akvária:o((
Koupit přiměřené množství sorbentu na ortofosforečnany, Xenie nemají rády čistou vodu. Vyčistit odpěňovač, o tom snad nemusím psát :lol:
Xenie nemají rády čistou vodu?

toš to nevim Ivo :roll: možná na tom něco je ,ale u mě třeba začaly prosperovat naopak až jsem Po4dostal z vody a No3 mi kleslo na 0.Tak včil jak teda?Každopádně svého času jsem je použival jako semafor pro moje čerstvý AQ.Když se "vyfoukly" a vypadaly že bude po nich věděl jsem že voda neni oky a po vyměně phosexu a přidání čerstvýho zeolitu bylo zase vše v pořádku
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Mám stejné poznatky..............
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Príspevok od používateľa lary »

Je pravda že Xenie, pokud bylo ve vodě více NO3 jak 20mg/l šli špatně. Za to 10mg/l jim ohromě vyhovovalo :D aspoň u mě.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"