Akvarium v guli

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pri kazdodennej starotlivosti, ktoru si morske AQ beztak vyzaduje, nevidim problem a v podstate ani velky rozdiel v starostlivosti o 300 l a 50 l AQ. Akurat, ze vsetkeho sa pouzije menej. Pod 50 l objemu nadrze (bez filtracie) by som uz nesiel. A to kvoli rieseniu odparu, nedostatku vhodnej techniky a hlavne kvoli zivocichom, z ktorych vacsina dostupnych sa v tak malom AQ uz neda chovat.

V tomto konkretnom pripade by som odporucal zacat aspon 100 l nadrzou. Alebo rovno vyuzit tu 500vku. :lol:
Používateľov profilový obrázok
cora-c
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Júl 2008 16:08
Bydlisko: Detva
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cora-c »

No ano, to by bolo akoze najlepsie, len v tom 500 l akvarku mame karasy, velke cca 20 cm, takze tam sa velmi s tym neda nic robit.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Karasy sup do jazierka a je po probleme. 20 cm kusy su uz dokonca jedle (staci sol, muka, mleta cervena paprika, olej, panvica a plynovy sporak) - ak sa nejedna o zavojnatkove formy. Takze moznych rieseni je vela. :lol:
Používateľov profilový obrázok
cora-c
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Júl 2008 16:08
Bydlisko: Detva
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cora-c »

:D No dakujem za radu, ale zrovno sa rovna o zavojnatky. A jazierko nemame, hoci sme mali, ale ked nam mesto vzalo zahrady, tak uz nemame. Doteraz byvali kazde leto v jazierku...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

OK, aby sa tato dabata neuberala nespravnym smerom, najprv uvaz, ci mas moznosti s morskou akvaristikou vobec zacat, skus nieco na tomto fore precitat a potom mozme pripadne pokracovat a radit. Uz nie o guli alebo nadrzi velkosti notebooku, ale o niecom realnom.
Používateľov profilový obrázok
cora-c
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Júl 2008 16:08
Bydlisko: Detva
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cora-c »

Ok, tak ja si tu daco poprecitujem a porozhliadnem sa aj po chovatelskych potrebach a dostupnosti veci potrebnych k morskej akvaristike. Vdaka :wink:
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

cora-c napísal:Ok, tak ja si tu daco poprecitujem a porozhliadnem sa aj po chovatelskych potrebach a dostupnosti veci potrebnych k morskej akvaristike. Vdaka :wink:

ak chceš tak sa možeš staviť a predebatiť o aq.Mám aj volné 180L aq + filter + stojan a svetlo.Raz vidieť ako stox počuť. :wink:Tu v okolí DT,ZV,BB nemáž veľa možností spredajnou na morskú akvaristiku teda žiadnu. :wink:
biger
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 03 Júl 2007 14:48
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa biger »

Ked uz budes na navsteve u Motyla, mozes prist pozriet aj ku mne co to obnasa. Je to od neho len kusok :)
Tono40
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13 Jan 2009 01:56

Cora-c

Príspevok od používateľa Tono40 »

Napr. v Zlíne Ti predajú doslova instantné morské akvárko tak cca 20L komplet.Aj Ti poradia.
Viem ako to je s korunkami a s túžbami v dnešných časoch.
Len preto Ti to posielam.

testudo2@centrum.cz 603 446 785 Zlín

Nech pánboh odpustí mne aj tým rybkám.
Nech sa Ti darí.
Tono
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

A ve Valmezu něco podobného prodávají Vietnamci pod mostem u autobusáku. Dokonce s LED světlem za nějakých 1300,-. Kompet z plastu a namísto mořské vůně ftaláty :lol:
Díky "odborníkům" ze Zlína máme mezi sebou nadějného a úspěšného akvaristu z Vizovic :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"