Pojištění proti vytečení AQ

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Pojištění proti vytečení AQ

Príspevok od používateľa pepe »

Ahojte, chtěl jsem se zeptat, zda jse nějak pojištěni proti vytečení AQ a ev. vytopení sousedů. Jeden můj známý - sladkovodní akvarista - je připojištěn v rámci pojištění domácnosti a prý ho to stálo "pár" korun ročně. Mátě někdo s tímto zkušenosti?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

jo mam to v poistke od Allianzu v ramci polozky "poistenie skla" , su tam poistene okna aj akvaria
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Generali to ma v ponuke tiez pod poistenim rodiny vola sa to ALFA ci ako :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Tak jsme byli odpoledne v ČP a jsme připojištěn :lol: Zapracovali nám to do stávající smlouvy - vyjde to na cca 350 kč/rok :D
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

s pripoistenim za škody sposobene na majetku sebe alebo tretim osobam pri vytečení vody z aqa ,nie je problem , kooperativa to davav v zakladnom baliku bez priplatkov, mna by vsak zaujimalo ci ma niekto poistene aqa ako take a život v nom.
myslím to tak,že v prípade rozbitia aqa a následneho uhynu ryb a koralov, by mu pooistovna zaplatila vzniknutu skodu.
ma niekto taketo poistenie?

mal by som o to vazny zaujem ale nikde som sa s tym nestretol, mozno ALLIANZ ale tam mi nevedeli dat konkretne info.
kooperativa nula bodov,ale keby nas bolo viac mozno by som vymyslel nejaky takyto produkt, :wink:
budem rad ked niekto poradi kde sa to da nejak normalne poistit, tak aby sa aj plnilo v pripade udalosti. vdaka
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

atomino napísal:s pripoistenim za škody sposobene na majetku sebe alebo tretim osobam pri vytečení vody z aqa ,nie je problem , kooperativa to davav v zakladnom baliku bez priplatkov, mna by vsak zaujimalo ci ma niekto poistene aqa ako take a život v nom.
myslím to tak,že v prípade rozbitia aqa a následneho uhynu ryb a koralov, by mu pooistovna zaplatila vzniknutu skodu.
ma niekto taketo poistenie?

mal by som o to vazny zaujem ale nikde som sa s tym nestretol, mozno ALLIANZ ale tam mi nevedeli dat konkretne info.
kooperativa nula bodov,ale keby nas bolo viac mozno by som vymyslel nejaky takyto produkt, :wink:
budem rad ked niekto poradi kde sa to da nejak normalne poistit, tak aby sa aj plnilo v pripade udalosti. vdaka
pokial viem, tak jedine poistenie zivocichov na slovensku robi ceska poistovna slovensko, ale zatial mali v ponuke len poistenie psov a fretiek na zdravotnu starostlivost a uhyn. skus tam zavolat na kontaktne centrum a povedia ti. allianz to urcite nema v ponuke, ale to skusim este raz preverit. ak na nieco pridem, napisem. napis ak budes volat do CP.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Nevím jak pojištění vlastního AQ, avšak pojištění úhynu ryb mi paní v ČP nabízela. Ale byl by to výdaj navíc, tak jsem si to nenechal udělat. Myslím, že by se to vyplatilo pro někoho, kdo má hodně ryb, nebo je prodává. Ale pro prodejce už budou určitě zase úplně jiné podmínky.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Heh, a mate koraly poctivo prihlasene a zaregistrovane pod CITES. Ono sice aktualne netreba viest podrobnu evidenciu na exemplare skupiny B (CITES II), ale to sa moze rychlo zmenit. Tak aby z iniciativy nejakeho dobroprajnika miesto vyplatenia poistky nedoslo k plateniu pokuty. S rybami by to bolo podstane jednoduchsie.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

no mam uz zopar rybiek a tak som dnes volal do ceskej poistovne na infolinku ,po chvili mi bolo oznamene ze sice poistuju zvierata ale rybicky su vo vylukach. tak potom neviem,co chcela ta pani poistovat, ked ti nukala to poistenie ryb.
ak ma niekto inu skusenost kde to nie je vo vylukach nech teda napise.
dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"