zavesny filter

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

dakujem vam.zvazim vsetko.nerad by som vrtal dieru no mozno to dam spravit.najprv skusim urobit ten plexi prietok.vyzera obstojne len neviem ako funguje ta hadicka.ma to nieco spolocne zo vzduchom?rnasiel som original na eBay a ma tam tiez hadicku.na co sluzi?
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

crom napísal:vlastne zatial neviem aky prietok by tam mal byt.je to maly system a nemam predstavu ake silne cerpadlo by tam malo ist.
heh, ja tam mam nejake male cerpadielko cca 800l/h, pozriem doma, dam vediet. ale mam iba 100 l akva, takze ak bude vacsie, asi by bolo dobre tam dat troxen vacsie... inak v kratkosti to mam takto:

akva mam vzadu predelene normalne tabulou skla, ktora ma na pravej strane urobeny obdlznikovy vyrez cca 10x3 cm. filter je rozdeleny prepazkami na niekolko "komor": odpenovac >"zive" sutre > koralovka > prazdna komora, v ktorej mam navratove cerpadlo a cerpadlo na chemicky filter. navratove cerpadlo ma normalne taku obratenu trubicu v tvare J, ktora vyustuje do akva. toto vsio...
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

Amphibia napísal:
crom napísal:vlastne zatial neviem aky prietok by tam mal byt.je to maly system a nemam predstavu ake silne cerpadlo by tam malo ist.
heh, ja tam mam nejake male cerpadielko cca 800l/h, pozriem doma, dam vediet. ale mam iba 100 l akva, takze ak bude vacsie, asi by bolo dobre tam dat troxen vacsie... inak v kratkosti to mam takto:

akva mam vzadu predelene normalne tabulou skla, ktora ma na pravej strane urobeny obdlznikovy vyrez cca 10x3 cm. filter je rozdeleny prepazkami na niekolko "komor": odpenovac >"zive" sutre > koralovka > prazdna komora, v ktorej mam navratove cerpadlo a cerpadlo na chemicky filter. navratove cerpadlo ma normalne taku obratenu trubicu v tvare J, ktora vyustuje do akva. toto vsio...
ja som myslel na 800l/h do 75l akva.nebude to rychle?
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

http://cgi.ebay.at/ABLAUF-UBERLAUF-fuer ... dZViewItem takyto tiez nieje zly.rozmyslam o nom...
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

crom napísal:800l/h do 75l akva.nebude to rychle?
jaaaj, to je 75l akva? hmm... jaaaj, aj tak, som to ja ale debil! :D zase kombinujem hrusky s jablkami... to cerpadielko vo vytlacnej komore ma cca 50-400 l/h. 800l/h maju 2 hlavy v akva.
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

crom napísal:takyto tiez nieje zly.rozmyslam o nom...
ja by som sa na tie U prepady vyprdol... bud dzura do akva + prepad, alebo si predelit + filter...
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

mam strach ze to vytecie ci uz ked vypne cerpadlo ci ked nasledne zapne a odtok akva bude zavzdusneny.nenapada ma ziadny sposob zabezpecenia.teda spolahlivy sposob.takze budem vrtat.alebo skor dam urobit ine cca rovnakej velkosti aj s prepadom.sam sa bojim lepit po skusenostiach s filtrom co mam pod velkym akva.niesom zrucny v takych veciach.asi ako slon v porcelane.ked pridem na to ako sa pridava foto tak v buducnosti pridam foto filtruDIY.ZASMEJETE SA.takze zavesny filter sa nekona :lol: ale aspon som mudrejsi.male akva je pracnejsie spustit ako velke.
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"