Slimův 380l reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Slim
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Mar 2007 09:52
Bydlisko: Ostrava - Hrabová
Kontaktovať používateľa:

Slimův 380l reef

Príspevok od používateľa Slim »

Tak jsem se konečně odhodlal vyfotit svoji nádrž.

Obrázok

založeno v dubnu roku 2007, takže slavím rok od založení, Přidávám fotografii ze založení:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

co to mas za kamene? , akva mas pekne aku mas filtraciu?
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

tie kamene vypadaju podobne ako chorvatske sutre? hm? alebo zeby to boli tie kamene co sa davaju do sladkovodnej AFRIKY?

PS: Inak akva je velmi pekne.
What doesn´t kill me, makes me stronger.
Slim
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Mar 2007 09:52
Bydlisko: Ostrava - Hrabová
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Slim »

Co to je přesně za kameny si už nepamatuju, ty bílé měly označení Kenya nebo možná Congo a ty načervenalé Mexico. Byl jsem ujištěn člověkem, který mi defakto zakládal akvárium, že jsou ideální pro moře, měl jich ve své akvaprodejně poměrně hodně. Po vědomostech které jsem za ten rok nasbíral si už tak nejsem jistý a raději po tom nepátrám.

Co se týče filtrace, tam by bylo hodně co vylepšovat. Z akvária přes přepad v rohu nádrže to jde přes bioakvacit a korálovku do filtrační nádrže. Její základ tvoří čtyřkomorová nádrž o objemu cca. 60l, v první komoře odpěňovač (AquaMedic TurboFlotor Multi SL) a v části korálovka, druhé a třetí části korálovka a nahoře bioakvacit, ve čtvrté sekci miniaturní čerpadélko do calciumreaktoru (malá uzavřená dvoukomorová nádrž s přivedeným přívodem CO2 z láhve Gejzír CO2 a naplněná jemnou korálovkou) a sirného denitrifikátoru (malá uzavřená čtyřkomorová nádrž naplněna žlutými kuličkami které mi byly představeny jako biosíra), vyústění zpětných hadiček z nich a vstup sací silikonová hadice vracející vodu zpět do akvária čerpadlem AquaMedic OR3500 přes chlazení TECO TR10. Chlazení a zpětné výtlačné čerpadlo kvůli hluku za zdí v garáži. Osvětlení 8x T5 54W ve dvou osvětlovacích lampách Lumimaster. Trubice 4x ATI Blue plus a 4x ATI AquaBlue spezial. Doplňování odparu přes Tunze Osmolator z 90l nádrže.

V akváriu 3 čerpadla, 1x 700l/h fluval a dvě čerpadla s Hydor Flo.

Sůl používám Red Sea Coral Pro Salt. Chemie od Coral-Shop a Prodibio.

Rybí osádka:

1x Zebrasoma flavescens
1x Zebrasoma xanthurus
1x Paracanthurus hepatus
1x Ctenochaetus strigosus
1x Salarius fasciatus
1x Labroides dimidiatus
4x Amphiprion ocellaris
1x Centrophyge bispinosa
1x Pseudochromis paccagnellae
1x Pseudocheilinus hexataenia

Krevetí osádka:

1x Stenopus Hispidus
2x Lysmata amboinensis
1x Lysmata debelius (ale tu vídávám minimálně a už jsem ji poměrně dlouho neviděl)

Ostatní osádka:

Ophiarachna incrassata, Stychodactyla haddoni obřích rozměrů nastěhovaná za útesem, Majano v hojném počtu a další ...

Každopádně nedoporučuji ze mně brát jakýkoliv příklad, dnes už vím, že spousta věcí by šla udělat lépe a správněji. Zdejší fórum je hluboká studnice vědomostí, ale tehdy jsem byl při zřizování akvária tomu člověku co defakto nádrž zřizoval vděčný za rady, i když s většinou z nich už dnes nesouhlasím.

Co se týče krmení, tak mražená artémie, krill, červený plankton, lyofilizovaná artémie, vločky od JBL a skvělé Spectrum marine fish, které šmakuje snad všemu včetně korálů a salaria fasciata v karanténní nádrži, Spectrum Thera + A.
Slim
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Mar 2007 09:52
Bydlisko: Ostrava - Hrabová
Kontaktovať používateľa:

Šok ...

Príspevok od používateľa Slim »

Včera ráno mne čekal nepříjemný šok. Po příchodu k akváriu voda bílá jako mléko. Řasa Halimeda opuntia se rozhodla, že přišel její čas (na fotce nádže je uprostřed nahoře vzadu). Takový pocit beznaděje nikomu nepřeji. Pustil jsem odpěňovač naplno, a ze zoufalství přidal trochu KH bufferu, dvě ampule baktérií a rozsvítil světla naplno, to vše hlavně pro pocit, že něco dělám, než pro to, že bych byl přesvědčen o účinku. Odpěňovač naštěstí nezklamal a průhlednost se pomalu začala vylepšovat. Začalo to vypadat nadějně, vetšina měkkých korálů mlhu ignorovala, tvrdé korály měly sice zatáhlé polypy, ale rournatci byli vytáhlí a podařilo se mi i najít krevety. Po chvíli se objevily i ryby, které se domnívaly, že pohyb kolem akvária znamená dobu krmení. Roman na irc kanále akva.cz poradil (tímto mu dík za rady) zařadit do filtrace Rowaphos či podobně účinnou látku a shodou okolností za hodinu a půl zvonil pošták dovážející objednaný Rowaphos od Pepina, objednaný předchozí den. Co nejrychleji jsem ho zařadil do systému. Po poledni byla už voda natolik čirá, že jsem mohl s úlevou konstatovat, že důsledkem nebyl žádný úhyn a vše se vrací k normálu.

Ještě odbočím k tomu Rowaphosu. Plánoval jsem ho do systému zařadit, protože se mi na dně začala objevovat fialová sinice. Abych odhalil možnou příčinu jejího vzniku, pořídil jsem si i konduktometr pro kontrolu kvality vody z reverzní osmózy (RO Aquamedic). Byl jsem poněkud překvapený, když jsem zjistil vodivost 54 uS/cm. "Destilovaná voda" Sheron ukazovala 47 uS/cm. Vodovodní voda přiváděná do reverzní osmózy má 211 uS/cm. Začínal jsem podezřívat přístroj, že si vymýšlí, ale lékarenská Aqua purificata, kterou disponoval soused ukazovala 0 uS/cm. Objednal jsem tedy i RO/DI filtr za reverzní osmózu, který včera dorazil s Rowaphosem, a po jeho připojení jsem naměřil vodivost permeátu 0 uS/cm. Takže myslím, že sinice by se měla obávat.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Při měření vodivosti velmi měkkých vod je mnoho analytiků dost vyplašených.
Voda z RO je velmi měkká a velmi snadno se v ní rozpouští oxid uhličitý, vzniká kyselina uhličitá. Je to měřitelné změnou pH (pokles až na pH 5 při měření demineralizované vody) a zároveň stoupá vodivost (u demineralizované vody s volným přístupem vzduchu to bylo téměř 10uS.

Norma pro technickou destilovanou vodu připouští vodivost do 20uS u odplyněné vody, u neodplyněné může vodivost být až cca 30uS. Při vstupní vodivosti surové vody na RO od 200 do 220 uS by měla být vodivost permeátu do 10 uS u 50 a 75 GPD membrány (galony za den), u 100 GPD membrány o něco vyšší. Před 10 dny jsem u jednoho chovatele "křísil" 8 let starou jednotku RO a bez problémů jsem ji po výměně předfiltrů a proplachu polysulfonové membrány deminaralizovanou vodou oživil. Vodivost 186/12 uS (neodplyněná surová voda ze studny).
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"