Bobr 50L--- Nano reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

:) řekl bych, že je to debata "já o červeném voze a Ty o zelené koze" :) Drahomír tu zcela správně píše, že vše závisí na výtlačném čerpadle ( na což stačí fyzika ze základní školy ) a Ty moquaii se stále vracíš k čerpadlu, které tlačí vodu z AQ. To je sice také možné pojmenovat jako výtlačné (ven z AQ ), ale protože tlačí vodu vlastně z větší části dráhy směrem dolů, tak nominální výkon tohoto čerpadla není až tak rozhodující. Záleží na výkonu čerpadla, které tlačí vodu z refugia nahoru do AQ. (a výkon tohoto čerpadla jsi, moquaii nenapsal )
Howgh!
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Viktore,pro Boha!..... copak já dávám do souvisloti výtlečné čerpadlo z refugia a z přepadu.Já tady mluvím o čerpadlu pouze z přepadu.Celá tahle debata vznikla na tom,že ty jsi psal,že 600l/h čerpadlo je na moje akvárium více než málo....vzpomínáš?........ Vůbec se tu nebavím o výtlačném čerpadlu z refugia.Kdo tu plete pojmy a dojmy jste vy.Nemá cenu to tu řešit, mluvil jsem jen pouze o tom,že čerpadlo z přepadu,jehož nominální výkon 600l/h má v tuto chvíli větší průtok než je těch 600l.O čerpadlu z refugia je úplně jiná řeč.Tak že, prosím, nedělejte ze mě hlupáka,pouze nechápete o čem jsem mluvil, i když si myslím,že nic nesrozumitelného jsem nenapsal.

Než začnete útočit, zameťte si před svým domem.
Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

Príspevok od používateľa Drahomír »

HAHA

pěkny flame.

to Moguai:

tvůj problem je v tom, co jsi SAM napsal: Vubec nedavam do souvislosti výtlačné čerpadlo z refugia a z přepadu.

objem vody ktery přepravi je totiž stejny a tak je nutné se podivat na vykon toho z refugia a z toho odvozovat objem přepraven vody. A ten objem bude menši než je nominalni vykon tohoto čerpadla. :twisted:

nic min - nic vic

btw: na nikoho jsem neutočil - a 6OO litu je malo :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tak - tak, přesně tohle jsem měl na mysli - obě čerpadla spolu velmi úzce souvisí ( což u standardního /vrtaného/ přepadu odpadá - je tam prostě jen jedno ) A proto ta moje poznámka ohledně výkonu výtlačného čerpadla z refugia.

to moguai: nenapadal jsem Tě. Jen Ty se tu neustále oháníš základními principy fyziky, ale přitom je používáš jen tam, kde se Ti to hodí. Kdyby jsi si raději v klidu přečetl v čem spočívá myšlenka Tvého oponenta, srovnal si to v hlavě a teprve pak reagoval - udělal bys lépe. Neustále tu píšeš o tom, jak Ti fungují různé "udělátory" a nestandardní řešení. Dáváš rady začínajícím mořákům a přitom ve stejnou dobu v jiných částech tohoto fóra píšeš o svých problémech s životem v AQ

St Feb 20, 2008 6:41 pm
moguai napísal: ..... já jsem přišel už o polovinu korálů a další odcházejí ....
A protože se Tvé problémy opakují - nebude příčina náhodou v tom Tvém nerespektování rad zkušenějších akvaristů? ( mezi které se já zatím nepočítám )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ok,máte pravdu,že musím mít v úvaze obě čerpadla,pakliže jej chci používat.V tom s Vámi souhlasím a nepopírám to.Ale, bavil jsem se tu pouze o čerpadle z přepadu,nikoliv jak udělat,nastavit a pod. čerpadla vzájemě.Ještě jednou opakuji,bavil jsem se pouze o čerpadlu z přepadu.Nic víc.Chtěl jsem Vám vysvětlit a vysvětlil, proč výkon 600l/h není zas tak moc málo, když to dělá přibližně 900l/h.O výtlaku z refugia jsem tu nespekuloval, ani v nejmenším.Tak to prosím pochopte.

Mimochodem,k tématu,proč mi umírá kolonie montipor.Těch příčin může být spousta a nevím Viktore, proč to dáváš do souvislosti s tím,že se neřídím rady zkušenějších.Řídím se jimi.Pouze mám jinak udělaný přepad a doplňování prvků.Jinak mám vše,tak jak mám být.Vůbec to nemusí být v technice,může se přeci jednat o nějaký virus co ti montipory zabíjí.Mimochodem porites,menella či acropory mi krásně rostou a jich barvy jsou opravdu pěkné,křiklavé.
Poslední připomínka, dávám rady,taky uvádím,že to nikomu nenutím.Jestli se mnou řídí začátečníci,to je mi opravdu líto,že neposlouchají ostatní.

Poslední dobou,vlastně pořád, mám pocit,že jenom já dělám vše špatně.prosím,nestarejte se o mě, starejte se o sebe......díky.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

Když ty máš pocit ,že musíš na všechno odpovědět a to je tvůj zásadní problém
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

:lol: chlapi už toho nechte,raději k věci :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

nj este jeden offtopic a zamykam
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdravím . Tak filtr už je slepeny a zapojeny . Týden už mi to funguje natom principu převráceneho U . řasu ješte (caulerpu) nemám jen trochu aragonitu a čekám na bahno (miacle ) taky na větši kryt . Takže se to pomaličku rýsuje . pak napíšu a taky vložim fotky go Galerky :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"