Acropory a RTN

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

je to pravda môže byť aj tak aj tak ale tu by som hľadal chybu ine ak aj tá acropora podráždila tú pociloporu mala by sa s toho v pohode dostať teda aspoň vo vhodných podmienkach. Kľudne to mohlo spustiť aj zvýšenie teploty v nádrži alebo tomu aspoň pomôcť a podobne ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Tak jsem z prace doma a acroporu mužu vyloučit. :cry: Mateřská kolonie zaznamenala další masivní uhyn.Všechny odlomené kusy co jsem se snažil namnožit se zatim tváří v pohodě a tak to vidim na dnešní totalní destrukci zbytku mateřské kolonie.Nedá se nic dělart.Zřejmě jsem si nevšiml nějakého napadeného kousku a neodlomil vše jak bylo potřeba. :cry:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Taky jsem nad tím bádal, čím to může být. Nejspíš se jedná o chemickou válku mezi jednotlivými druky korálnatců. Stačilo málo - zintenzivnit proudění vody a bylo po problémech. Toto se mi potvrdilo celkem nedávno - porouchané čerpadlo jsem nahradil slabším (dočasně přes víkend) a za dva dny byla většina rozrostlé Montipory "ve stínu" proudění nádherně bílá :cry: Zbyly jen části, kde bylo proudění vody alespoň trochu přijatelné.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

no jo ale to by potom odumřely i odlomené části které jsem dal do odchovny .Tam mám prudění slabší .Navíc já tu pocilloporu raději přemístil-teda ten zbytek na jiný místo a ani to nepomohlo.Už jsem ji rozsekal,tak bude dost pro všechny zájemce :lol: je to asi to samé co máš ty akorát jiné barvy.Pod nasvícením je taková stříbrná
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

určite to bola RTN, to je bez diskusie. a hladať dôvod prečo sa to stalo je otázkou na ktorú hľadajú odpoveď mnohí reefery z celého sveta.

Ja som zaznamenával podobné reakcie v minulosti skoro pravidelne. Seriatopora Histirix, Acropora yongey, Acropora Melipora a tiež montipory. Tie RTN ktoré začínaly od koreňa neboli RTN ale STN to nikdy nepostupovalo takto rýchlo, trvalo aj mesiac kym to postupil milimetre vyssie. Mnoho večších kolónii odumiera od koreňa kôli svetlu a prúdeniu ktoré popisal rybka.

Toto RTN ktore zacina na vetve a siri sa radovo v hodinach je zapríčinené nejakým kolapsom kolonie niekde som čítal že to je skoro ako keď sa koral rozhodne - SHUT DOWN.

Jedno je ale isté od doby kedy som zaviedol balinga a ustabilizoval som teplotu v aqua, odviedol CO2 a pravidelnú výmenu vody som RTN nespozoroval a to je niečo vyše roka.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"