Začátečnická 330

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Lico
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 06 Jún 2018 23:13
Bydlisko: Brno

Re: Začátečnická 330

Príspevok od používateľa Lico »

Brno
Ballue
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15 Aug 2023 21:20

Re: Začátečnická 330

Príspevok od používateľa Ballue »

Marian Gross napísal: 18 Nov 2023 09:30 Ahoj,
Ja by som ten útes prerobil. Cez tú zatiaľ zakalenú vodu to nie je celkom vidieť, ale zdá sa mi, že tam nemajú ryby priestor sa skovať, čo je pre rééfové ryby dôležité, aby sa nestresovali a bude sa ti tam usadzovať detrit.
Držím palce pri nábehu :)
Tieto kamene by som dal preč, keď sa ti na nich rozrastie koral, do výšky 10-15 cm, tak ti bude na hladine blokovať prúdenie a nebude to asi ani najkrajšie vyzerať.
Majo
Díky moc za názor a je to potvrzení stejné rady od dalších ;) kameny půjdou pryč a i ten větší vlevo v rohu. Další schovku můžu přidat když dám větší kámen pod tu plochu vpravo (Pod tím pravým co půjde pryč) ten kámen vpravo v rohu na zemi je jeskyně. Díky. M.
Naposledy upravil/-a Ballue v 21 Nov 2023 20:42, upravené celkom 1 krát.
Ballue
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15 Aug 2023 21:20

Re: Začátečnická 330

Príspevok od používateľa Ballue »

JaMalTan napísal: 19 Nov 2023 20:53
Ballue napísal: 10 Nov 2023 16:01 Díky ☺️ zkusím si se světly ještě pohrát. Ona je tam uprostřed ta spona na nádrži a hází ten stín …
Pokud by jsi měl problém pokrýt celou nádrž, sundej ze světel čočky, jsou na diodách jen nasunuté (ale viděl jsem jednou i přilepené)
Jsou tam čočky které mají myslím 60° jenom, tudíž to svítí jen pod světla skoro kolmém světelným kuželem.
S čočkami jsem pokryl akvarko 60cm, bez čoček jsem měl pokryl plochu 100cm s jedním světlem.
Perfekt tip ! Díky moc
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Začátečnická 330

Príspevok od používateľa Spongebob »

Jj vidíš na to jsem zapoměl...to bylo první co jsem na těch světlech udělal :D sundal čočky.. i to pak líp svítilo.
Pak jsem si hrál s výmeměnou ledek a tižší ventilátory a už to jelo :D
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Ballue
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15 Aug 2023 21:20

Re: Začátečnická 330

Príspevok od používateľa Ballue »

Spongebob napísal: 24 Nov 2023 17:25 Jj vidíš na to jsem zapoměl...to bylo první co jsem na těch světlech udělal :D sundal čočky.. i to pak líp svítilo.
Pak jsem si hrál s výmeměnou ledek a tižší ventilátory a už to jelo :D
:-D čočky půjdou ven, výměna LED - zatím nedokážu říct co by bylo lepším;-) a tahle nová verze má ventilátory celkem tichý (zatím - kdyžtak vyměnim ;-)

Díky pánové
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"