Prodej valenciennea strigata

Predaj všetkého čo sa týka morskej akvaristiky, prosím dodržujte túto jedinnú podmienku.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

LAW OF REEF
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16 Mar 2020 10:37
Bydlisko: Praha

Prodej valenciennea strigata

Príspevok od používateľa LAW OF REEF »

Zdravím,

Prodám dvě valenciennea strigata - hlaváč modropásý. Jeden je větší 7-8cm a druhý menší cca 6cm - není to pár nicméně na sebe jsou zvyklí. Jsou od Pepína (PC 790) nabízím za 500,- popřípadě výměna za zajímavé LPS/měkáče (nejraději mám gorgonie :D).

Důvod: Mám příliš jemný písek a už mě nebaví ho ofukovat ze zoanthusů a kamenů, navíc ten větší občas kousne do koníka nebo klauna když má pocit, že mu žerou jídlo a už mi s ním došla trpělivost. Ten menší je úplný opak, ten se s klauny i rozdělí :D. Jsou to pracanti, písek obrací v jednom kuse.

Potřebuji se zbavit hlavně toho většího, ale jsou k dispozici oba. Myslím si, že mu změna akvária jen prospěje, popřípadě ho nějaký bodlok postaví do laťe.

Nejlépe osobní odběr Dobruška (Královéhradecký kraj). Ale je možnost zavést směr Náchod, Hradec Králové, Pardubice a Praha.
S pozdravem

J.
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: Prodej valenciennea strigata

Príspevok od používateľa Kacenka »

Ahoj, píšeš že máš koníky. Jak se jim ve 250l daří? Respektive jak máš vyřešené proudění které zrovna moc nemusí? Já je mám právě jen ve 130l a bez prodového čerpadla. Ale těch 250l už bez proudového čerpadla asi nepújde.
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
LAW OF REEF
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16 Mar 2020 10:37
Bydlisko: Praha

Re: Prodej valenciennea strigata

Príspevok od používateľa LAW OF REEF »

Je to off-topic, ale Kdyžtak to admini přesunou (tímto se jim omlouvám) :D Abych odpověděl, daří se jim skvěle, mám je sice poměrně chvilku (2 měsíce). Chtěl jsem udělat samostatné vlákno, ale zatím není tolik zkušeností abych tam měl co psát.

To s tím proudem jsem také četl, že koníci proud nemusí, ale pak jsem narazil na zajímavý článek od Ocean Sea riders (Hawaiská rodina firma specializující se na chov mořských koníků a zkouší odchovat i mořské dráčky - to nevím jak se jim daří - ale mají super video na YT) - teď ten článek nemohu najít, ale je někde na seahorse.com a tam se píše, že není pravda, že koníci nemají proud rádi, jen že potřebují proud slabší. A další chovatelé, co jsem tak četl říkají to samé, že proud dokonce potřebují, že jsou pak spokojenější.

Zkoušel jsem jet chvíli jen proud z návratovky, ale bylo to málo. Nakonec jsem přidal na každou stranu akva Jebao sow4 - jede na 2-3 ty modré tečky (30%?). A koníci reagovali. Když mají náladu tak do proudu najíždějí někdy se nechávají odhodit, někdy zase soutěží, který z nich doplave proti proudu dál,... vypadjí spokojeně. Uprostřed mám vysoký útes, který ten proud blokuje, takže když potřebují si odpočinout tak se za něj schovají. Pak mám ještě jedno místo pod proudovým čerpadlem, kde proud také není - tam pěstuji červenou makrořasu - tam také chodí si odpočinout a nalovit nějaké blešivce.

Jediný problém který mám je, že při krmení, když čerpadla vypnu tak mají tendenci strčit ocas dovnitř a chytit se za čerpadlo. Vždycky trnu aby se nezapnulo a neublížilo jim, tak běžím ho vytáhnout ze zásuvky - musím nějak vymyslet jak to zabezpečit. Navíc je tu problém s koráli. Některým LPS se moc nedaří v nízkém proudu a spíš jen tak přežívají, ale Singularie, Gorgonie a další měkáče prosperují.

Abych to shrnul z mé zkušenosti koníci proud potřebují aby byli šťastní, ale člověk musí myslet na to, že nejsou dobří plavci a proud snížit na přijatelnou úroveň (já jel pokus omyl - když bylo moc, tak mi to náležitě ukázali :D) Během dne třeba chodím a pozoruji je, když se jim chce plavat tak jim proud trochu zvýším, když zase vypadají unavení tak snížím. Ale je také pravda že moji koníci jsou již dospělí hippocampus reidi, takže se to může u menších druhů a mladších jedinců lišit, ale každopádně stojatá voda dle mého názoru není pro ně nejlepší. Stačí jim poskytnou místa, kde je proud větší a kde proud menší a oni už se přesunou jak potřebují :D

Rád bych se dozvěděl i o Vašich konících, napíšu sz.
S pozdravem

J.
clod
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20 Mar 2018 12:02
Bydlisko: Praha

Re: Prodej valenciennea strigata

Príspevok od používateľa clod »

Dobrý den. Jsou ještě k mání,? Přeji hezký den. Jarda
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Prodej valenciennea strigata

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Asi nee když je ten příspěvek 3roky starý.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predaj"