ICP

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

ICP

Príspevok od používateľa pepe »

Dobrý den.

Tak jsem poslal vodu na ICP rozbor (Triton).

Překvapilo mne, že soužástí analýzy není NO3 a KH. Na to NO3 jsem se těšil, protože na Salifertu to odečíst je absolutní hrůza!

Také mne překvapil rozdíl v hodnotách PO4: ICP 0,049 a Hanna LOW 0,10! Že by byla Hanna špatná (je fakt, že ji mám už asi 10 let) ... měla novou baterii.

Naopak Ca i Mg sedí ... to měřím Salifertem: Ca ICP 450/Salifert 480, Mg ICP 1353/Salifert 1350

A poslední věc: vysoké Sn 18,00 ug/l (norma 0), vysoké Li 372,00 ug/l (norma 200) ... může to být kontaminace ze zniřené osičky čerpadla odpěňovače ... při čištění čerpadla odpěňovače jsem zjistil, že osička je na 1 místě cirkulárně prodřená a ve stříbrném povrchu je okolo vydřený proužek, kt. má úplně jinou barvu (jakoby měděnkovou, pozn. Cu je v ICP 0 a všechny ostatní parametry také, krom jódu na dolní hranici).

Dík za postřehy.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: ICP

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ahoj Pepe, co se týče těch kovů.. říkal mi jednou pan Berka z Moia když jsem u něj vybíral proudovku, že lidi co berou čínu se pak na testech kolikrát diví, že tam maj těžký kovy..
Bral jsem to jako z části hláška pro prodej drahé značkové techniky, ale částečně jsem i věřil.
Já to nikdy neřešil a neměřil :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"