Zinek, brom, barium vysoké hodnoty & ICP

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Zinek, brom, barium vysoké hodnoty & ICP

Príspevok od používateľa kotala »

Dej mi pak vědět, já tu sůl jedu skoro 2 roky a kromě teda toho jednoho prvku OK. Ještě tu mám pytel a půl tak to dojedu a přejdu asi na jinou, ale nemám prachy na to abych ji vyhodil a koupil novou 😒. Nacpal sem do akva 1kg uhlí a 500g SiliOut tak snad to pomůže i zmírnit ty kovy.
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Zinek, brom, barium vysoké hodnoty & ICP

Príspevok od používateľa tragett »

Hoši, já tu sůl používám v podstatě 6 let a nikdy sem s ní neměl problém, nakupuju to po desítkách pytlů i pro kámoše a za poslední 3 dny jsem projel od každýho ze tří lidí co tu sůl kupujíc se mnou 5 různých ICP testů, které ti kluci dělali od března 2020 do srpna 2022 a nikde sem nanašel zvýšenou hodnotu žádného z prvků, co tu popisujete :( tak já Ti nevím no... asi si ho udělám taky :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
JML...
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18 Aug 2020 14:03

Re: Zinek, brom, barium vysoké hodnoty & ICP

Príspevok od používateľa JML... »

Dle vyjádření Aquarium System by takováto sůl nikdy neopustila její výrobu....
Samozřejmě to musejí popřít, ale určitě nebudu sám, kdo toto zjistil.
Ti kdo z vás používáte tuto sůl zkontrolujte si hodnoty svých ICP. Mám potvrzen tento problém již z více zdrojů a bude se to nadále více šířit.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Zinek, brom, barium vysoké hodnoty & ICP

Príspevok od používateľa Pepa »

Zatím všichni výrobci vždy popřeli, že by měli něco špatně se solí. Maximálně naposled TM řekl, že sůl mohla způsobit zákal, ale že to bylo neškodné, což si ale ty lidi s umírajícíma živočichama nemysleli.
Ten konkrétní kýbl AS RC co máš je vyroben ve Francii, že? Aspoň dřív to tak bylo. Není tam teď třeba Turecko? V US je to asi nejpoužívanější sůl, spolu s IO, ale pokud vím, tak se pro jejich trh vyrábí v Americe.
JML...
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18 Aug 2020 14:03

Re: Zinek, brom, barium vysoké hodnoty & ICP

Príspevok od používateľa JML... »

tragett napísal: 04 Okt 2022 17:24 Hoši, já tu sůl používám v podstatě 6 let a nikdy sem s ní neměl problém, nakupuju to po desítkách pytlů i pro kámoše a za poslední 3 dny jsem projel od každýho ze tří lidí co tu sůl kupujíc se mnou 5 různých ICP testů, které ti kluci dělali od března 2020 do srpna 2022 a nikde sem nanašel zvýšenou hodnotu žádného z prvků, co tu popisujete :( tak já Ti nevím no... asi si ho udělám taky :-)
No vzhledem k tomu že Mára má zinek taky o řád výš, čehož si prý ani nevšiml z ICP od AF, tak ty budeš mít taky, protože jedete pytle spolu. Budou to třeba jen ty poslední, protože u mě to šlo asi od ledna 22 nahoru, až sem v srpnu 22 zjistil zinek o řád výš a byla doporučena výměna. Což jsem provedl a zinek se zdvojnásobil.

Co mě ale mrzí, že dodavatel pro čr, mimochodem jsem měl s ním velmi konstruktivní hovor, mi nedokázal odpovědět tak tedy proč se po výměně defakto 100% vody v systému zdvojnásobil, když by se měl naopak naředit.
Naposledy upravil/-a JML... v 08 Okt 2022 10:12, upravené celkom 1 krát.
JML...
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18 Aug 2020 14:03

Re: Zinek, brom, barium vysoké hodnoty & ICP

Príspevok od používateľa JML... »

Pepa napísal: 07 Okt 2022 19:09 Zatím všichni výrobci vždy popřeli, že by měli něco špatně se solí. Maximálně naposled TM řekl, že sůl mohla způsobit zákal, ale že to bylo neškodné, což si ale ty lidi s umírajícíma živočichama nemysleli.
Ten konkrétní kýbl AS RC co máš je vyroben ve Francii, že? Aspoň dřív to tak bylo. Není tam teď třeba Turecko? V US je to asi nejpoužívanější sůl, spolu s IO, ale pokud vím, tak se pro jejich trh vyrábí v Americe.
Ano samá superlativa na sůl od AS.... proto sem jí taky používal...
I ti profi servisáci co jí používají kroutili hlavou div se jim nevyšroubovala, ale do ICP se jim moc nechce - nechápu - že by slepota byla lepší stav?
Kýbl sem prohlídl, ale info kde byl spáchán nikde není.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"