FOCUSTRONIC

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

FOCUSTRONIC

Príspevok od používateľa pepe »

Sdílejte prosím vaše zkušenosti se zařízeními od Focustronic... Alkatronic, Dosetronic a Mastertronic. Jaká je jejich kompatibilita? Je nutné/vhodné/výhodné mít více přístrojů z výše uvedené řady? S jakým systémem doplňování makroprvků přístroje kombinujete (Balling, Triton, Ca-reaktor, aj.)?
hasacek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24 Apr 2021 07:55

Re: FOCUSTRONIC

Príspevok od používateľa hasacek »

Také mě zajímají zkušenosti prosím
jluk
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 17 Máj 2008 09:34
Bydlisko: Praha-Východ

Re: FOCUSTRONIC

Príspevok od používateľa jluk »

Mám všechny tři MT/AT/DT více než rok a 100% spokojenost. Jedu Triton. Je to autopilot, který změří, dávkuje a dávku pravidelně upravuje dle hodnot. Super podpora a nepřetržitý vývoj dle zkušeností z praxe.
anderev
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21 Apr 2011 13:58
Bydlisko: Senec

Re: FOCUSTRONIC

Príspevok od používateľa anderev »

Ahojte,
ja osobne mám nie veľmi dobré skúsenosti. Mám Mastertronic, Dosetronic aj Alkatronic. Zatiaľ sa mi nepodarilo poriadne rozbehnúť ani Alkatronic, ani Mastertronic. Možno je problém medzi mobilom a zariadením :-).

Pri AT som dlho laboroval, až som zistil, že problém bude zrejme v PH sonde. Kupujem novú a uvidím.

Mastertronic som ako tak rozbehol, problém je, že sa neviem dostať na merané hodnoty, ktoré si porovnávam ako kontrolné s Hanna Checkerom. Takže teraz neviem, čomu mám veriť. Momentálne mi MT aj tak stojí, pretože pri poslednom automatizovanom upgrade systému sa upgrade zasekol a nedobehol. Nepomohol ani reštart, takže opäť musím pátrať po príčine.
V každom prípade odporúčam, skôr ako spustíte automatické dopĺňanie balinga alebo cez Ca reaktor, kontrolujte si a porovnávajte najprv namerané hodnoty z AT/MT s ručným meraním niekoľko dní. Až keď budete mať istotu, že nevznikajú rozdiely, tak spustite automatiku na dopĺňanie. Z vlastnej skúsenosti viem, že po nastavení (kalibrácii) čerpadiel aj PH sondy sa mi merania zhodovali. Ale po niekoľkých dňoch už bol rozdiel značný (podľa AT Kh klesalo, reálne rástlo) a tak automat dopĺňal z balingu roztoky až som si skoro odpálil akvárium. Čiže kontrolovať, kontrolovať...

Pre mňa je to zatiaľ veľká investícia a veľké očakávanie, ktorého výsledkom je zatiaľ len sklamanie.
Ak sa niekto odhodlá zakúpiť si tieto produkty, odporúčam veľmi dôsledne dodržať všetky nastavenia (dĺžky hadíc, vzdialenosť od hladiny, predfiltre), pretože každá maličkosť ovplyvňuje meranie.

Som ale optimista, snáď sa dopracujem k tomu, aby som zariadeniu dôveroval.

Ak má niekto rady, ktoré by mi mohli pomôcť s nastavením, rád ich uvítam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"